Grekoromen güreşmi?Serbest gureşmi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Meraklı sporcu tarafından 17 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Meraklı sporcu

Meraklı sporcu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Ben boksa başlayacaktım,artık fikrimi deyişdim şimdi güreşe gitmek istiyorum.Sorum şu:bu güreş stillerinden hangisi daha iyi?Yani tekniksel bakımdan,güç,kuvvet bakımdan.Sokakta kendimi koruma bakımından hangisi daha üstün.Aralarındaki farkları araştırdım biliyorum.Ama nedense bana grekoromen daha güçlüymüş kimi geldi.(Rıza kayaalpı görünce:):))

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    serbest güreş grekoromeni kapsıyor zaten grekoromende sadece belden yukarısı vardır serbestte belden yukarısıda üstüde vardır benim tercihim serbest güreş neden diye sorarsan yağlı güreşe daha yakın mindercide olsan harçlığını çıkarmak için yağlı güreş iyi bir yoldur

3. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Grekoromen stili hepten cıvıttılar. Son yıllarda yer güreşi de yaptırmıyorlar, olay sumo güreşine döndü resmen.
    Serbest stilde belden aşağısı da olduğu için çok daha fazla teknik vardır. Biraz da Taha Akgül'e bak, Rıza'dan aşağı kalır tarafı yok.
    Sokak kısmına gelince, hangisini yaparsan yap güreş idmanları insanı çok kuvvetlendirir.

4. Meraklı sporcu

Meraklı sporcu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Biliyom taha akgülüde iyi tanırım.Çok iyi bir serbest güreşçi.Ne biliyim abi rıza kayaalp resmen hulk gibi adam yani.Önerileriniz için çok teşekkürler

5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    Alexander karelin bak istersen gelmiş geçmiş en iyi güreşçi 12 kere avrupa şampiyonu 9 kere dünya şampiyonu 3 kere olimpiyat şampiyonu 1 kere olimpiyat ikincisi ayrıca profosyonel olarak mma yapmıştır 1 maça çıkıp kazanmıştır

Sayfayı Paylaş