Goguste İman Tahtasinda Agri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve umutcan93 tarafından 10 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. umutcan93

umutcan93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bundan 3 ay kadar once acik barfiks cekerken iman tahtasinda sol tarafa yakin birles yerinde aci hissettim.Gogusten cok guclu nefes aldigimda ve ust bedenimi saga sola cevirdigimde agri yapiyodu. Kas agrisi zannettim gecer dedim ama gecmedi doktora gittim o bana fizik tedavi onerdi ve yaptim ama hala gecmedi napsam bilmiyorum daha once bu durumu yasayanlardan tavsiye bekliyorum.

2. FanDzeghi*

FanDzeghi* Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    ALINTI:
    yaşanır, başa gelir. ağırcak bir yük taşırken ani bir zorlanma, kaslara ansızın yük binmesi, aşırı gerilmesi, ani, sert hareketler liflerin kopmasına vesile olabilir. kötü bir his olur o zaman, çat diye çıt kırılır içinizden bir yerden. bu boyun olur, el-kol olur, bacak olur, baldır olur.

lif kopmamış da aşırı gerilmişse, ağrı hemen değil ama sonradan azar azar kendini gösterir. ve fakat lif koptuktan sonra, o bölgedeki kasların zayıfladığı derhal hissedilir. misal bacaktan, baldırda bir lif kopması olmuşsa, yere basmak, yürümek, ayağı katlamak-bükmek hatta hiçbir hareket yapmadan, bacakları büküp oturmak bile ağrılara sebep olur.

hadiseden hemen sonra, soğuk kompres, buz basmak ağrıyı, sızıyı dindirir. bölgeyi zorlamadan dinlendirdikten sonra, sıcak uygulamak, kan dolaşımını düzenler, kasları rahatlatır, insanın içini ısıtır.

dinlendirmek, yatıp uzanmak ilâzımdır. fırsat bulunup da doktora gidilirse, bir röntgen, mr falan çektirilirse de, olası ciddi problemlere karşı önlem alınmış olur. zararı yoktur, faydası bulunur.

hepimize geçmiş olsun.

3. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
  4. umutcan93

umutcan93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cok tesekkur ederim sagolun fakat rontgende bisey cikmadi mr'a gerek yok dedi doktor.Aslinda bir spor hekimi bulsam gitmek isterim.

5. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bahsettiğin durum genelde göğüs kafesinden geçen sinirler sıkıştığında ya da zedelendiğinde gerçekleşir.Bende ağırlıklı barfiks çekerken oluyordu zaman zaman.Her tıp diploması olana güvenme iyi bir nöroloji doktoruna da uğra boş bir zamanında bir şey kaybetmessin.Geçmiş olsun.

6. umutcan93

umutcan93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkurler sagolun acikcasi gogus cerrahisi hastaliklarina ve ortopediste gitmistim .Sinirle ilgili bisey olabilecegi ihtimali hic aklima gelmedi acikcasi

7. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Bu durum bende var şuan hatta kalp krizi geçiriyorum sandım fil gibi oturuyor gibi hissetim 1 kere olmuştu uzun süre sonra geçti şimdi tekrardan oldu senin durum nsaıl şuan

8. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Sebebi zannettiğinizden çok daha basit olabilir, diyafram zorlanması veya gaz sıkıştırması bu tip ağrıların en yaygın sebebi.

9. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Ben yarın ortopediye çıkıp bi filmle göstericem çünkü idmanda beni rahatsız ediyor hareket edincede ağrıyor
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2017 ---
    BU ANLATILANA BENZİYOR AĞRI

PERİKARDİT

Perikart, kalbi çevereleyen zarın ismidir. İki tabakadır ve bu iki tabaka arasında az miktarda sıvı vardır. Böylece kalp bu zarın içinde daha rahat çalışır. Bazı mikroplar ve virüsler nedeniyle bu zarda iltihaplanma meydana gelebilir. Buna “perikardit” adı verilir. Bakteriyel perikarditte ateş, viral perikardite göre daha yüksek olur. Hasta kendini güçsüz ve yorgun hisseder. Birlikte kuru öksürük olabilir.

Bakteriler nedeniyle gelişen perikarditler genellikle birdenbire “akut” başlayan göğüs ağrısına yol açar. Viral perikarditler ise daha “kronik” müzmin, geçip tekrar başlayan göğüs ağrıları yapar. Ağrı iman tahtası “sternum” arkasındadır ve kalbi sıkıyorlarmış gibidir. Bazen de göğsün tam ortasında keskin bıçak batar gibi hissedilir. Hasta otururken daha rahattır. Muayene için yattığında veya derin nefes aldığında ağrının arttığını ifade eder. Sternuma elle bastırılınca ağrı artar. Ağrı sol omuza ve boyuna yansıyabilir. Öne doğru eğilince ağrı ve nefes darlığı azalır. Perikardit ağrısını karakter olarak kalp krizinden ayırmak güçtür. Perikardit tanısı ve perikard boşluğundaki sıvının artıp artmadığının anlaşılması ekokardiyografi ile mümkündür. Ayrıca muayene bulguları da tipiktir.

Son düzenleme: 13 Nisan 2017
  10. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Bu ağrı bende dips yaparken olmuştu. Uzun bir müddet dips yapmadım ve bir süre göğüs hareketlerinde ağırlığı azaltıp set sayısını artırdım. Bazen pullover yaparken biraz hissettiriyor, geliyorum diyor. Sağlam bir kütlese sanki geçecekmiş gibi bir hissi var ağrının. Salondaki hocam göğüs kafesinin genişlemeye başladığında bu tarz ağrıların olabileceğini söylemişti. İstersen sırt ve göğüs grubunu sen de benzer şekilde yapabilirsin. Ağrıyı hissettiren hareketleri makinelerde denemeni de öneririm. Ayrıca farklı doktorlara görünmende de fayda var.

11. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Ordaki eklemleri zorlamayla alakalı bu ağrı yaşlanınca bile ömrünün sonuna kadar çıkıcak artık bikere zorladık dikkatli yapıcaz ağır yapsakta ara versekte bu ağrı olucak ama dönem dönem hiç ağrımıcak bazı dönemler çok ağrıcak bu ısınmadan çok ağır girmekle alakalı ve zorlamalıyla alakıymış

Sayfayı Paylaş