Glutamine mi ? Arginine mi ? Cla mı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ozankesikk tarafından 12 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ozankesikk

Ozankesikk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar hocalarım.
    Şu an evimde whey protein , bcaa , creatine , gainer , multivitamin & mineral ve omega 3 var. Fakat çoğu yerde arjinin kullan , glutamin kullan , cla kullan tarzı öneriler alıyorum. Ama öğrenci olduğum için maddi imkanlar hepsini almama engel oluyor. Yukarıda yazdığım supplementleri kombine edene kadar 3 ay geçti. Siz bana bu 3 supplement'ten hangisini önerirsiniz ? Saygılarıma.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle amacın ne ? Üç üründe farklı özellikleri var. Mesela CLA'nın en yaygın kullanımı yağ yakımı veya kilo vermek isteyenler tarafından kullanılmasıdır. Böyle bir amacın mı var ? Varsa bile CLA, hemen etki eden veya CLA kullandım 5 kg verdim tarzında bir beklentinde olmasın. Uzun dönemde etkisi olan bir supplementtir.
    Elinde ki ürünlere bakınca, kütle kazanmaya çalışıyorsun gibi. Bu sebepten önce antrenman öncesi arginine kullan derim. Hiç değilse nitrik oksit üretiminde destek olur.
    Glutamine ise, gereksiz demeyeyim de pek elzem değil. Çünkü protein tozlarının çoğunda glutamine var yada öncü maddesi var.

Ozankesikk bunu beğendi.
  3. Ozankesikk

Ozankesikk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yorumun için teşekkürler. Yazdığın gibi amacım kütle kazanmak. Sonradan bende arjinin alayım dedim. Sonra hepsi bir arada olsun dedim pre workout aldım. Sporu bırakan bir yakınım da bana glutamin hediye etti. Cla'yı ise bir kaç sonra l-carnitine ile kullanmayı düşünüyorum. Şu an için kütle kazanma ön planda.

4. pertcoin

pertcoin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hedefin ne yarışmalara katılmayı mı düşünüyorsun? Eğer hedefin benim gibi giydiğim kıyafetler üzerime otursun sıskalıktan kurtulayım gibiyse hiç birisine gerek yok bence.

Arjinin ile alakalı bende tavsiye yazıları gördüm ulan bu neymiş bi araştırayım dedim. Sıradan bir vatandaş olarak okuduklarımdan anladığım eğer dozunu tutturamazsan damarların genişlemesine yardımcı olduğu için faydadan çok zarara uğrayabilirsin. Eğer fazla büyürse vücutta kan basıncı düşer buda istemeyeceğimiz bi şey.

Ben şu an sadece gainer kullanıyorum çünkü yiyemiyorum yetmiyor yediklerim. İhtiyacım olduğunu hissedersemde sadece protein kullanmayı düşünüyorum bence fazla supplement gereksiz. Tabikide yarışmacıysan bi şey diyrmem o zaman yarışmacıların tavsiyelerini bekliyoruz :)

5. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Evet bazı wheylerde direk glutamin aminoasidi bazılarında ise glutamin öncüleri oluyor. Aralarında fiyat farkı da var. Sormak istediğim glutamin öncüleri glutamin ihtiyacını tamamen karşılar mı ?Elimdeki wheyin bir ölçeğinde 5gr bca var glutamin yok oncüleri var. Wheyin yanına glutamin alacaktım sizin yorumunuz kafamı karıştırdı.

Sayfayı Paylaş