Glucosamine Chondroitin Complex Nedir? Yararları Nelerdir?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve muratselli tarafından 28 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. muratselli

muratselli Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Glucosamine sülfat tırnak, tendon, deri, göz, kemik ve ligament oluşumunda önemli rol oynar. Glucosamine'in eklemlerdeki en önemli fizyolojik fonksiyonu kıkırdak bileşiklerinin oluşumunu sağlamak, bunun yanında da kıkırdağa sülfür girişini sağlamaktır. Özet olarak kıkırdağın sadece oluşumunda değil beslenmesinde de önemli bir rol oynar. Son 10 yıldaki çalışmalar glucosamine sülfatın osteoartrit semptomlarım azaltmada çok etkili olduğunu göstermiştir. Spesifik ikili çalışmalarda glucosamine sülfat, ağrı ve iltihap gidermede standart ağrı kesiciler kadar ve plasebodan daha iyi sonuç vermiştir.

Chondroitin sülfat ise kıkırdak, kemik ve tendonlar için en önemli maddelerden biridir. Uzun süreli klinik araştırmalardachondroitin sülfatın osteoartrit vakalarında hastalık seyrini ve eklem
    ağnsını azalttığı ve eklemleri güçlendirdiği bulunmuştur.

Yapılan araştırmalar, glucosamine ve chondroitin sülfatın ayrı ayrı artrit semptomlarım azalttığını ortaya koymuştur.Buna göre glucosamine sülfat ağrıyı azaltırken, chondroitin sülfat hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaktadır.

Kullanım önerisi: Günde 2-3 tablet, tercihen yemeklerden sonra.

Kaynak : https://www.netdoktorum.net/haber/1612/glucosamine-chondroitin-complex-nedir-yararlari-nelerdir

2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Diz agrim dolayısıyla glukozamin msm aldım. Bazilari plasebo diyor ama bakalim etkili mi 1-2 ay olsun anlarim

3. muratselli

muratselli Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar, yanında sığır jeratin ve zerdaçal tüketmenizi tavsiye edebilirim. Besinlerde almakta zorlanırsanız Ns'nin curcumini var tablet halinde fiyatı da çok uygun tavsiye ederim

afka9 bunu beğendi.
  4. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle sigir jelatini bende oneriyorum ve msm alinmasinin faydalari oluyor ama fizik tedavj ve iyi bir spor hekimi denetiminde bizzat tecrubelerim

5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bunlar daha çok eklem ürünü değil mi yani tendon gibi yumuşak bağ dokulara etkisi var mi ?

6. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Çok faydasını görenler var

7. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Sag dizim komple dondu patella capraz baglarda yirtik olustu dogustan bipartif patrlla hastasiyim diz kapagim iki parca yab kisma surtuyor bunun icin bacaklarimi cok kuvvetlendirdin squat vs yasak kesinlikle leg curl extenstion press felan yaninda sigir jelatinj ve msm kullandin cok faydasinu gordum ekstra prp de yaptirilabilir

afka9 bunu beğendi.
  8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Geçmiş olsun hocam. Ben bunları kemik kıkırdak gibi dokulara faydalı olduğunu zannediyordum internette baktım tendon gibi bağ dokulara da olumlu erkileri varmış.

9. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Tesekkur ederim evet hepsine faydasi var

Sayfayı Paylaş