1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

gfb_zorba / Yaş:22, Boy:176, Kilo:72

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve gfb_zorba tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Bu şekilde kolunuzu 31 cm'den 36'ya çıkarttıysanız eğer; ya gelişme çağında olduğunuzu ve hormonlarınızın zirve yapması yüzünden kaslarınızın en ufak uyarılmaya tepki verdiğini ya da genetik olarak kas yapmaya çok çok müsait bir vücudunuz olduğunuzu düşünüyorum.

Kaldı ki kası zorladığınız her çalışma birşeyler kazandırır, ancak maksimum verim için süreyi efektif kullanmalıyız, diyelim ki 1 sene boyunca 5 kg. ile 3x60 çalışıp ölçü aldınız, o zaman 4x10 son tekrarları çok zor kaldıracağınız bir ağırlık ile çalışsanız aynı sürede aldığınız ölçünün daha fazlasını alacağınız garantidir. Başlığı saptırdım biraz konu sahibinden özür dilerim.

2. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Öncelikle belirteyim 1,5 yıl değil ay :)
    İkincisi daha önce sporla falan ugrasmadıgımdan ve bahsettiğim şu hastalıktan sonra oluşan hantallıktan dolayı ilk iki hafta 5 kilo ile cok zorlanıyordum. Bana göre 4x15 şu an için ideal. Zaten yaın bir zamanda arttırılabilir ağırlık alıcam. 5kg ile devam etmek zorunda kalırsam dediğiniz gibi tekrar sayısını arttırabilirim ama arttırılabilir ağırlıklarla tekrardansa ağırlığı arttırmayı daha makul buluyorum kendi kanımca bölesi daha iyi olucak.

Ayrıca bende bu uyguladığım programla kolumu 31'den 34'e çıkardığımı belirtmistim.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  3. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1.5ayda 3cm?

4. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Ewet 3 cm. Yukarıdada belirttiğim üzere daha önce spor yapmadım. Belki bu yüzden hızlı bir gelişim göstermiştir ki bu normal bir şeymiş. Bazı insanlarda birden gelişim olup sonradan yavaşlarmış. Ölçülerde bi sorun yok çünkü spor akademisinde okuyan bir arkadaşıma aldırıyorum ölçüleri. (kendiside body ile uğraşıyor)

5. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    öncelikle 1.5ayda 3cm için vücuduna helal olsun diyorum.ama dediğim programın(5kg için) belirtmek istediğim asıl özelliği hacimden ziyade kasları lif lif ortaya çkarması ve sıkılaştırması yağlardan arındırması.estetik bi' görünüm için : )

6. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bende zaten çok fazla hacim kazanmak istemiyorum zten. Vücudumun atletik bir yapıya sahip olmasını istiyorum. Ben beğenmek istiyorum diyebilirim kısaca. Avatarımdaki gibi olursa Allah derim ama :D

7. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    zor ama imkansız diil kolay gelsin : )

8. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Valla yılmak yok yola devam :)

Bozo-Baku bunu beğendi.
  9. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

set tekrar konusunda şöyle söyliyebilirm şuan değil ama 2 yada 3 ay olunca piramite geçmeye başlamanı tavsiye ederim.

Piramit; 3setten oluşur genelde
    1.set; 12 tekrar
    2.set;10tekrar
    3.set; 8 tekrar

1.set;max ağırlık
    2.set;max ağırlık + ağırlık
    3.set;max ağırlık + ağırlık+ ağırlık

Bozo-Baku bunu beğendi.
  10. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Ben piramit sisteminin hacim çalışanlar için olduğunu zannediyordum. Yani ben hacim değil spor ve düzgün bir vücut istediğim için (düzgünden kastım atletik ve kaslı (bkz:avatarım)) piramit olarak düşünmemiştim. Yanlış biliyorsam eğer lütfen uyarın beni.

11. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bunlar En taze fırından çıkmış resimler. Doktorun yanlısından sonra yemekleri kacırdıgımın farkındayım :) Gelişim açısından ne düşünüyorsunuz acaba?

12. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Sanırım sırt ve tricepslerim güzel olma yolunda emin adımlarla ilerliyor :)
    Cardio yapamadığımdan ve agzım bi trlü boş durmadığından göbek baya bi çıktı. Bu yüzden göğüs resmi çekesim gelmedi hiç. Geçenlerde yağ oranımı ölçtürdüm ve %14 çıktı. Cardio yapacak aletim ve imkanım yok. İşten geliyorum yemek yiyorum spor yapıyorum ve yatıorum. Etrafımda koşu yapabileceğim bir yer olmadıgından 2 haftadır evde ip atlamaya başladım. Bide biraz araştırarak dağcı gibi tırmanıyomuşum gibi bir hareket vardı. Düz zeminde onu yapıorum pestilim çıkana kadar. Bunun haricinde ne yaapbilirim cardio olarak???

13. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    zaman ilerledikce daha iyi olucagını düsünüyorum gelisimine gelicek olursam güzel bi gelisim ...(özellikle son pozunda gelisiminin daha iyi oldugunu gördüm)

gfb_zorba bunu beğendi.
  14. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Şu ana kadar pek bir düzenli çalışmam olmadı ama sırtımın iyi geliştiğini biliyorum. Eve 2 aydır kapı barı aldım ve onla neredeyse her akşam uğraşıyorum. Eğlenceli geliyor onla uğraşmak. Ramazan gelince düzenim iyice bozuldu ama en azından kilo verecek şeyler yapmaya çalışıyorum. Şu yağlardan kurtulursam sanırım daha özverili olucam. Motivasyonnumu kırıyor çünkü bu yağlar

15. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    gfb_zorba öncelikle geçmiş olsun. Sağlığına kavuşman dileğiyle.

Beslenme sorunun olmasına rağmen 1.5 ay için iyi gelişme.

Şu konuya değinmek istiyorum aslında. 5 Kg ağırlığın varsa tekrarları değil setleri arttır. Ve şöyle bir yöntemde dene.
    Şuan 4 set 15 yapıyorsun. 2-3 ay sonra için ;

6 set
    15
    14
    13
    12
    11
    10
    yada tam tersi olarak git.

Yada 4 set 15 15 15 15 olarak yap ama negatif tekrar uygula. Yani yavaş yavaş indir yavaş yavaş kaldır.

70-65-60 tekrarla gidersen ;

Ayrıca tanık olduğum bir olayıda aktarmak istiyorum. Bir arkadaşım demir bi tabureyle çalışıyordu evde :) ağırlığı olsa olsa 5 kg falandır. Tabure Curl yapıyordu yani :D ve 100-150 kez devam ettiriyordu bunu. Sonra bıraktı. Vucudunun başka yerlerinide çalıştırmamıştı tabi. Ve şuan kolları styhol vurmuş gibi :) yanmış kasa yağ takviyesi mi gelmiş nedir bilmiyorum sebebini :)

Son düzenleme: 25 Ağustos 2009
    gfb_zorba bunu beğendi.
  16. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Öncelikle forumdaki diğer yazılarımda görmediğinizi ve diğer mesajlarımıda okumadığınızı anlayarak düzeltmek istiyorum. O hastalık olayı doktorun dikkatsizliğiymiş. Uzun bi süre yanlış tedavi görmüşüm cünkü o şekil bir hastalığım yokmuş. Kendime ayrıca arttırılablir ağırlık, mekik sehpası ve kapı barfiksi aldım. Onlarla çalışıyorum. Şu anda hafif ağırlıklarla kasları kaybetmemeye çalışıyorum (ramazanda çok zor oluyor çalışmak. Hele ki çalışıyorsanız)
    Ramazan biter bitmez piramit sisteme geçmeyi düşünüyorum zaten. Gıda olarakda düzenli olmaya gayret göstericem. Son olarakda her akşam yarım saat- 45 dk koşu yapıcam. Gece koşusu yapmakdan baska carem yok :) Yorumunuz ve önerilieriniz için teşekkürler

Sayfayı Paylaş