Geri dondum (Amerika)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve _Fabregas_ tarafından 10 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. -Fabregas-

-Fabregas- Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Tamam bunu dusunucem cok tesekkurler .Vucut fena degilde hic hedefime ulasamadim,araya is giriyor okul yogunlasiyor,hep birseyler oluyor,bu sefer kararliyim ara vermiycem.Tesekkurler,selamlar.

stefan35 bunu beğendi.
  2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    :)inşallah ulaşırsın hedefine selamlar

3. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Hocam amerika ile ilgili olarak konu açtım ve bana bu konuyu tavsiye ettiler de acaba yardımcı olabilir misin ?
    Barınma, iş, gezi falan gibi konularda. artık şaka gibi mobese kamerlarını izliyorum New York gibi şehirlerin paranoyak oldum uygun bir iş bulsam tabii (şimdi ki işimden iyi) ama benim Amerika'ya gidiş amacım çok farklı inşAllah planladığım gibi giderse.
    Mesela bir garson veya satış mağazalarında pazarlamacı ne kadar alıyor giderler ne kadardır ?

4. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    5 yildir foruma girmemis sordugun arkadas

5. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Fabregas'tan bahsediyorsunuz galiba , en son 23 ocakta görüşmüştük.

6. -Fabregas-

-Fabregas- Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba ,oncelikle sunu soylemem gerekir,vericegim bilgiler 5 senelik tecrubelerime dayanicaktir,dogru veya yanlis olabilir vericegin kararlar uzerinde benim vericegim bilgilerin etkisi olsun istemem. Burada asgari ucret saatine 8$ dir ,ama cogu yapicagin (vasifsiz mesleklerde) alicagin para saatine 9-10 $ dir. Garsonluk burada en iyi islerden birisidir,6 saattde 400$ yapmak da 50$ da yapmak mumkundur,calistiginiz restoranin muhitine,ve kalabalik olmasina baglidir.Yanliz en onemli mesele burada yasal olabilmeniz,yani ehliyet almak ve iyi yerlerde calisabilmek icin ayni zamanda yuksek seviyede Ingilizce gerektirir,aksi taktirde bir benzin istasyonunda calisabilirsiniz.
    Haftada 1 gun tatil yapip 6 gun calisirsan,9$ alsan.Gunluk mesai 12 saatdir.
    12x6=72 saat
    72x9$=648$
    +648x4=2592$
    -Oda kiralarsan (Baskasinin evine ait bir oda=500$)=2092$ kalir
    EV tutarsan (1300)=1192$ kalir
    Benim arabam 18 gallon benzin aliyor (68 litre) suan ki figatlarla 50$ a depoyu fulliyorum
    .Buyuk ekmek 1$ , süt 3 litrelik 3,5$ .Bu siteye bakmani oneririm yasam masraflari konusunda.
    http://www.bls.gov/regions/mid-atlantic/data/AverageRetailFoodAndEnergyPrices_USandMidwest_Table.htm
    Araba alirsan 2000-5000$ arasi bir araba alabilirsin.
    Kredi sistemine girip de,ayda 400-500 $ lik odeme sekilleriyle yeni bir arabada alabilirsin.
    Verdigim bilgiler genellestirilmistir.
    Selamlar.

Constance, abseto ve stefan35 bunu beğendi.
  7. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Öncelikle benim buradaki kazandığım para 2.200 TL birşey ama ben daha farklı bir yaşantı istiyorum Amerika'nın hayal ettiğim gibi birşey olup olmadığını kendi gözlerimle görmek, orada bulunmak istiyorum. İngilizce olayına gelince ortalamanın biraz üstünde bildiğimi düşünüyorum. Mesela bir film izlerken falan söylenen bazı şeyleri rahatlıkla anlayabiliyorum. Ayrıca günlük ingilizce çalışması yapıyorum. Green Card başvurusunda bulunmayı düşünüyorum. Senin anlattıklarından çıkardığım kadarıyla Türkiye'den daha farklı ve daha güzel bir yaşantı gibi görünüyor. Rahatlıkla kendi arabanı alabilmen istediğin şeylere daha uygun bir fiyatla ulaşılabilir. Kulağa hoş geliyor. Gelir gideri kıyaslayınca çok güzel görünüyor. Bana bu konuda tam olarak nasıl bir tavsiede bulunmak istersin.
    Bu arada yapmış olduğun bilgilendirmeler için de ayrıca Teşekkür ederim.

Son düzenleme: 8 Mart 2016
  8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Amerika da yaşayıp da Türkiye de bir siteye 'kreatin kullanmak su topluyor, şişiriyormuş, doğru mu?' cinsinden bir cümle kullanman çok garibime gitti. Amerika dan yeterince istifade edemiyorsun gibime geldi. En azından vg konusunda..

technical1967 bunu beğendi.
  9. Buzzcut

Buzzcut Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı arkadaş olduğuna ne kadar eminiz diye sormak geliyor insanın içinden.

10. -Fabregas-

-Fabregas- Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar, 29 yasimda yeniden vucut gelistirme dunyasina girme karari aldim , ve tabiki hemen 17 yasimda kayit oldugum bu forum geldi aklima , herkese selamlar.

Sayfayı Paylaş