Gerçekten Yağ yakıp kilo veren varsa tavsiyeleri

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Muhammed Tunç tarafından 31 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Muhammed Tunç

Muhammed Tunç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 1 haftadır fitness+diyet yapmaya başladım ve gerçekten kilo verip vücut yağlarımı yakmak istiyorum ben bunları uyguladım ve sonuç aldım dediğiniz çalışma şekilleri,tavsiyelerinize her türlü açığım.19 yaşındayım 181 boy 94 kğ'ım ve yağ oranım baya yüksek insan aynaya bakınca anlıyor zaten dönüş sağlarsanız çok müteşekkirim

2. freezekuul

freezekuul Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Zaten yapacağını yapmışsın fitness + diyetle yağ yakılıyor mucizevi bişi bekleme kalori açığı ver moralini yüksek tut her hafta yağların gidicek sabır işi basit iş değil şimdiden tebrik eder iyi sporlar dilerim

Muhammed Tunç bunu beğendi.
  3. sozn680

sozn680 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    programında kardiyoya ağırlık verebilirsen işin kolaylaşır.

4. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    diyette gerek yok Ağırlık kaldırarak zayıflamak mümkündür. Stronglift ve ıcf 5x5 gibi programları araştırın derim. Ağırlıklar artıkça çok iyi terlettir.

5. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    5x5 vb türler gerçekten iyi antrenmanlar dır, terletir ve gelişim de sağlar fakat yağ yakmaya çalışan birisi için pek önermek mantıklı değil. Bu tür hareketler benim bildiğim ağırlık arttırmaya ve güç+hipertrofi sağlamaya meyilli. Bunun için de sağlam bir beslenme olmalı. Arkadaş kalori kısacağı için ve bir nevi diyette olacağı için pek mantılı olmaz bana göre. Ama yağ yakmaya çalışan adam kesin bununla çalışamaz demiyorum. Yanlış anlaşılmasın.
    Benim düşüncem, Temel bileşik hareketler(Squat, Deadlift, Bench) vb hareketlerle yüksek tekrar yapman(düşük kilo) ve sinir sistemini ve vücudunu hem ağırlık kaldırmaya alıştırmış olursun ve dayanıklılığın artar. Full body/tüm vücut antrenmanı diye aratırsan bir çok kaynağa ulaşırsın zaten.

6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Yağ yakımı antrenmandan çok beslenmeyle ilgili.

Eğer işi bilen sizinle ilgilenecek özel bir antrenörünüz yoksa, iyi bir araştırma yapmayan ısınma-düzgün form ne demek bilmeyen kişilere 5x5 Stronglift ve benzeri türevlerini kesinlikle önermiyorum.
    Yeni başlayan adam 2-3 hafta en temel hareketlerle bir kaç izole hareketin DOĞRU FORM'unu öğrenmeli ağırlıkları minimumda tutarak.

5x5 Stronglift sağlam programdır ama doğru form nedir iyi bilen(bu özellikle sakatlıklardan korunmak ve doğru gelişim için çok önemli. Başta "bu ağırlık ne ki çok kek" diyorsunuz 2 ay sonra götünüzden kan alıyor program :D ), ısınma nasıl yapılır bilen ağırlıkların düzenli takibini yapacak en azından 2-3 ay tecrübeye veya daha üstüne sahip bir birey için SAĞLAMDIR.

7. Muhammed Tunç

Muhammed Tunç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mesela nasıl bir kardiyo önerirsiniz bana ?

Sayfayı Paylaş