Gerçekten güçlü ve dayanıklıymısınız?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve okaaan tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    herkezin merak ettiği standartların üzerinde güçlüyüm ve dayanıklıyım diyebilmek için dünyaca kabül görmüş normlara bakalım.Bench pres:kaldırdığınız ağırlık bölü vücut ağırlığınız 1.5 ve üzeri ise kilonuza göre ÇOK güçlüsünüz.güreş milli takımında 74 kg bir sporcu 110 kg omuzlama 180 kg squat basmak zorundadır..ayrıca 17 barfix çeken kuvvete devamlılıkta yeterince iyidir...bunlar tamamen araştırmaların sonucudur evrenseldir..70-80 kg arası bir sporcunun güçlü ve dayanıklıyım diyebilmek için yapması gereken rakamlar hakkında fikirleriniz nelerdir...Bu konu bir çok arkadaşı aydınlatacaktır.bench_O

2. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Çok çalışmak lazım çok.80 kg. iken 12-13 tane barfiks çekebiliyordum.Şimdi 96 kiloyum.5 tekrar yapamıyorum.Gerçi yeni aldım barfiksi.Zamanla arttıracağım inşallah.Evde çalıştığım için bench press de ağırlığı gıdım gıdım arttırıyorum.Altında kalırsam kimse kurtaramaz ya da koşup kurtarana kadar iş işten geçer.O yüzden maksimum kapasitemi de bilmiyorum açıkçası.

3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bu arastirmalarin kaynagini gosterebilir misiniz? Ilgimi cekti, yapilan testleri, deneyleri kendim okumak isterim.

bonatschi bunu beğendi.
  4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    goreceli kavramlar bunlar, ben katilmiyorum, idmanlara agirlik vererek benchte kendi agirliginin 1.5 katini kaldirmak uzun vadede cok da zor degil, barfix 17 tane hele en kolayi... 180 squat bel sakatligi riskinden dolayi denemeye bile gerek yok ancak eminim o da basarilabilir, hedef koymak o yonde calismak konsantre olmak yeterli diye dusunuyorum.

5. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    http://74.125.77.132/search?q=cache:kWGmYBImUh8J:www.kefad.gazi.edu.tr/2004.2/305-315.pdf.pdf+sporcular%C4%B1n+pen%C3%A7e+kuvveti+g%C3%BCre%C5%9F&hl=tr&ct=clnk&cd=1&gl=tr
    http://www.todayfitness.net/
    http://www.guresdosyasi.com/

http://www.exrx.net/Exercise.html
    http://www.edb.utexas.edu/fit/musclefitnd.php
    Aneximandros bu linklerden birtakım bilgilere ulaşabilirsin
    ayrıca bench press national norms push up chin up norms vb powerlifting workout program googleye yazarak birçok bilgi bulabilirsin.ayrıca eskiden sami akın yetkin akın kardeşlerin salonunda çalıştım çok soru sorardım yani sallamıyorum kuvvete devamlılık programları hakkında bilgi sahibiyim onuda yazıcam bi ara.

gaddarkemal ve aneximandros bunu beğendi.
  6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben de zaten salliyorsunuz demedim, savunmaya gecmenize gerek yok. Gercekten merak ettigim icin kaynak sordum, linkler icin tesekkurler.

okaaan bunu beğendi.
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    cannabis arkadaşa cevabım göreceli kavramlar olduğunu düşünüyor fakat askere gittiğinizde veya spor akademisi seçmelerinde amerikan polis akademisi seçimlerinde senin gücün ayrı diye bir şey yok denilen rakamları yapmak zorundasın..demişsin ki çalışarak ulaşılır tamam işte çalışarak ulaşılır...şu an gidip güreş krsuna yazılabilirsin ama milli takım seçmelerinde bir takım testlerden herkes kendi sikletine göre gerekenleri yapmak zorundadır..

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Böyle araştırmaların sonuçlarını güzelce derleyip yazarsanız sevinirim.Tabii ki bol bol kaynağını vererek. Gücün bilimsel ve oldukça geçerli olan ölçülerini öteden beri merak ederim.

okaaan bunu beğendi.
  9. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın gaddarkemal salon sahibi hocalar uzn süredir spor salonuna gidenler bir takım ölçütleri daha iyi bilirler.

10. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    tamaman göreceli kavramlardır mesela adam vardır 75 saat uyumaz kendine dayanıklı der. adam vardır oruç tutar dayanır dayanıklıdır. ben kendimden örnek veriyim tüm sülale kasap olduğu için kurban bayramlarında sabahtan akşama kadar kesim yaparız yatırmasıydı tutmasıydı kesmesiydi can çıkarken beklemesiydi akşama kadar durmayız. çok uzun süreler inşaattada çalıştım bi döner ekmekle bi günü çıkardığımda oldu. kişiden kişiye değişir kardeşim.

Sayfayı Paylaş