Genetik bir çöpüm

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve queks tarafından 5 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    1 senedir spor yapıyorum ama bazen bazı şeylerin düzelmeyeceğini bilerek bu işi yapmak zor.
    Genetik bir çöplüğüm arkadaşlar. Leğen kemiğim aşırı geniş, kilo almak istesem yağ kalça, bel bölgemde toplanıyor, bacaklarım gerçekten acaip derece kalın (hem kas hem yağ bakımından çok tuhaf bir yapısı var) bacaklarım çok kolay kas alıyor ama ne kadar define olsam da yağlı duruyor, vücuduma oranla yağlı kalıyor.
    İnsan da motivasyon kalmıyor anasını satıyım ya. Millete bakıyorsun kiloyu alıyor koldan, göğüsten, sixpackler yerli yerinde vsvs
    Bir de bana bakıyorsun anatomik bir faciayım
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mart 2019 ---
    Insan da spor hevesi kalmıyor, üstelik ben spora normalden fazla önem gösteriyorum
    Okuyorum, araştırıyorum, deniyorum ama sahip olduğum beden gerçekten berbat ve bu her şeyi mahvediyor. Artık steroid basmayı düşünüyorum çünkü genetik çöplük olmamdan mütevellit estetik görüntü 0

2. Ahmet277

Ahmet277 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Steroid den yeterli verimi almak için 1 yıllık spor çok az. keşke benim bacağım kolay gelişse hocam gerçekten çok isterdim.direk yağlanma konusuna gelicek olursak şeker ve glisemik indexi yuksek karbonhodratları kullanma kalorinin 500 ustunu al çok az yağlanma ile geçirebilirsin

3. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    bende kilo almak istiyorum ama alamıyorum. 2 göğsümün arası boş, bicepsim çöp, bacaklarım gelişmeye müsait değil. Ama bırak steroid kullanmayı, aklımdan bile geçirmedim ki takviye edici hiçbir şey kullanmıyorum bile. Allah herkesi farklı yaratmış, herkesin genetiği,metabolizması, kas ve kemik yapısı farklı. Bence ilacı hiç yönelme, elindekileri geliştirmeye çalış önce doğal yoldan.

4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeş, sen kendini bu şekilde ifade etmişsin ancak bi fotoğraf atsaydın. Fitness'da herkeste kendini yeterli görememe sorunu var belki bu sorunla karşı karşıyasın. belki, başkalarına göre iyi vücudun vardır ? Ki ayrıca şöyle bir şey var sen yeterli beslendiğini düşünüyor olabilirsin ancak gerçekte daha fazla yemen gerekiyor olabilir kilo almak için

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç birimizin genetiği dört dörtlük değil. Bazılarımız genetik olarak şanslı olabiliyor fakat onlarda bile geliştirmekte zorlandıkları veya daha fazla emek verdikleri kas grupları oluyor. Bu iş tamamen emek, sabır ve irade meselesi. Bu spor kolay olsaydı, etrafımızda herkes fit, üçgen vücutlu olurdu. Bacaklarından memnun değilsin, diğer bölgelere göre daha kötü durumda olabilir fakat bacaklarında ki yağ ve kas oranın ne ? Kaç kilosun, ölçülerin ne , yağ oranın ne, beslenme düzenin antrenman sistemlerin bunlar ne ?

Kusura bakma sadece sitem etmişsin. Belki okuduğun şeyleri yanlış uyguluyorsun bu da ihtimal dahilinde. Evet, bir insanın motivasyonunu uzun bir süre boyunca yüksek tutması oldukça zordur. Bu sporda uzun bir yolculuk. İlk önce bir ölçülerini, değerlerini filan yaz, bakalım destek olabiliyor muyuz ?

Son olarakta, bedenine ve genetiğine haksızlık etme. Steroid'i de bence şimdilik aklından çıkar. Oldu ki kullandın ve istediğin sonuçları alamadın, o zaman ne yapacaksın.

6. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Sitemim kendime hocam, yoksa motivasyonum hep tam... 1 sene 3 ay oldu başlayalı çokta güzel yol aldım ama işte anatomik ve genetik farklılık işin rengini değiştiriyor. Yağ, kas hafızası olarak şanssız olduğumu düşünüyorum. Kilo aldığımda vücudumda yağlanan ve kaslanan bölge açık ara bacaklarım oluyor ve diğer bölgelerle orantılı bir şekilde gelişmediği için bacaklarım baya kalın duruyor. ikinci olarak malesef ki leğen kemiğim geniş... bu da baya büyük problem, bir ara 80 kiloya kadar inmiştim ve artık şu bel bölgem erisin diye daha fazla kilo verecektim fakat kalın olan bölgemde yağ değil bildiğin kemik vardı, yani belim ince ama leğen kemiğim kalın olduğu için tuhaf bir görüntü çıkıyor ortaya.
    Bu sporun sihirli bir hapı yok, bu durumda benim elimden fazlası gelmez zaten. Genetiğe bir çözüm getiremem neticede. İsyan etmekte haklıyım
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Mart 2019 ---
    Kilo alamıyorum diye bir şey demedim hocam aksine allahtan bu konuda şanslıyım, istediğim zaman kilo alıp vermem kolay oluyor. Lakin işte o kiloyu nereden alıyorsun, nereden veriyorsun- işin içine genetik girdiği için malesef benim elimden gelen pek bir şey olmuyor.

7. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kilo alamıyorum diye bir şey demedim hocam aksine allahtan bu konuda şanslıyım, istediğim zaman kilo alıp vermem kolay oluyor. Lakin işte o kiloyu nereden alıyorsun, nereden veriyorsun- işin içine genetik girdiği için malesef benim elimden gelen pek bir şey olmuyor.[/QUOTE]

Kardeşim kusura bakma ben yanlış anlatmışım. Ben orada örnek olarak verdim. o konuya değil "Kardeş, sen kendini bu şekilde ifade etmişsin ancak bi fotoğraf atsaydın. Fitness'da herkeste kendini yeterli görememe sorunu var belki bu sorunla karşı karşıyasın. belki, başkalarına göre iyi vücudun vardır ? " kısmına bak. diğeri bu söylediğimi destekleyen bir örnekti

Sayfayı Paylaş