Gelecek korkusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gelişen beden tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gelişen beden

gelişen beden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam benim gibi olanlar veya bir düşüncesi olanlar varsa cevap verebilirmi şimdiden teşekkürler.

Ben lise 2 ye geçtim endüstri meslekte makina teknolojisi alanına gidiyorum.Lise bitince ne olacak üniverste kazanamazsam ne yapacağım iş hayatından korkuyorum babamın yanına gidip arada ona yardım ediyorum ama başkasının yanında nasıl çalışırım bilemiyorum şimdi bunlar güzel günlerimmi gelecekte ne olucak merak ediyorum açıkcası korkuyorum nasıl hareket etmeliyim.

2. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen kardeş bende lise 3 e geçtim anadolu lisesinde okuyorum ama öyle yüksek puanlı okul deil orta düzeyde hocalar falan iyi. Teşekkür falan alıyorum ama içimde öyle bi his varki üniversite sınavlarında hiç bişe yapamıcak gibi ve banada öyle geliyor. Sen gel 4 senenin konularını 2 sınavda sor ben hepsini unuturum. Zaten anneme hep söylüyorum bence kazanamıcam hiçbişe falan diyorum.

3. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Kardeşim bende lise 4 geçtim meslek liseli elektronik bölümü okuyorum.Aynı korku bendede var napıcam diye,ama artık takmıyorum oluruna bırakıcam nolursa olsun.Ailem varlıklı olmadı bi dükkan açıcak çalışcaz napalım ölüm yok ya ucunda saygılarımla.

4. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38

Senin ailen yine varlıklıymış bizde öyle bi rahatlık yok :)
    Babamın öyle dükkan açıcak parasıda yok bırakacak mirasıda :D

Sakın yanlış anlama sana laf sokmuyorum.

5. Özgürcebakış

Özgürcebakış Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sakin olun...
    Ben lisede tembel öğrenciydim, matematikten hep büte kalırdım..Diploma notum 10 üzerinde 5,5 idi. Birçok kişi üniversite sınavında sen iki yıllık okulu bile kazanamazsın derdi.
    Ege üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliğini kazandım.Çalışmaya lisede başlasa idim sanırım Türkiye derecesi yapardım.

Her ne ise, sakin olun.Olumsuz düşünceye geçit vermeyin Sıkı çalışın. Ygs ile okul çok farklı şeyler.

6. ABOBGYSME

ABOBGYSME Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bu sene universiteyi kazandım.(erciyes üniversitesi-endüstri mühendisligi)lıse 3te 7 zayıf bırakan adamdım ben.ama ara gecıs sınıfları cok degısıktır.calısırsan elbet elbette faydasını gorursun ama calısmazsanda cok fazla zararını gormuyorsun:Dçünkü meb mufredatında cok fazla ayrıntıya gırıyorlar haliyle yazılılarda gelen sorularda buna gore oluyor ve sen kotu alıncada kendını kotu hissediyorsun.tavsiyem sudur ki:eek:kula cok takılı kalmayın ki eger ileriyi dusunuyorsanız (özellıkle mühendislik alanı için) yabancı dil ögrenımıne cok özen gösterın bu da onerımdır size

Cigabyte4 bunu beğendi.
  7. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Yok kardeşim yanlış anlamadım est. napalım geldik bi fırtına gidiyoz bi fırtına :D

8. gelişen beden

gelişen beden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplarınız için teşekkürler sınava çalışcam ama bu seferde üniverstiden korkuyorum

9. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Bende bu sene üniversiteye gidicektim , malesef lise 1 de sınıf tekrarı yaptım.
    Bende endüstri meslek lisesinde, bilişim bölümü okuyorum bu sene son.
    Sana şöyle söyleyim sen o korkuyla yaşarsan , gelecekte birşey olamassın.
    Uzun süreden beri , benim kafamda şöyle bi mantık yatıyor.
    Okuyarak değil,kafanı kullanırsan para kazanırsın.
    Okuyanların halini görüyüroruz.. Tıp, mühendislik vs dışında..
    Üniversite kazanamıcam korkusunu at bi kenara.
    Daha lise 2 ' ye geçmişsin,2 senede çalışıp istediğin üniversiteye gidebilirsin.
    He çalışamadın mı okulunun 2 yıl verdiği yatay geçiş var.
    Buda olmadı açıktan okursun.
    Hiç biri olmadı , okulunun verdiği diploma ile dükkan açabilirsin.
    Meslek lisesi mevzunu olduğun için çoğu yer seni işe alıcaktır.
    Hem baban'ın kendi iş yeri varmış.
    Hiç olmadı bunu devam ettirirsin.
    Ailesi varlıklı olanlar zaten şanslı.
    Bizler ise , mecbur hayatın zorluklarına karşı gelmek zorundayız. (Bizler derken benim gibi ailesi varlıklı olmayanlar.)
    Kendi bölümüm diye söylemiyorum ama, bilgisayardan anlıyor isen kafanı çalıştırıp şimdi bile evinde para kazanabilirsin.

gelişen beden bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş