Gelatin,Alanine,Beta-Alanine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cusco* tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu başlık yazdığım maddeler hayvanlardan elde edilmekte ama asıl olan konu Müslümanlar için.Bu maddeler domuzlardan da üretilmekte..Yurtdışından getirdiğimiz çoğu supplementte bunlardan var acaba hangilerindeki gelatin,alanine inek,sığır vs...kullandığımız twinlab likit aminoda bile gelatin var ve bu benim çok sinirimi bozmaya başladı..Tahminim çoğu firma bunları domuzlardan elde etmekte çünkü domuz daha ucuza geliyor..

Bilen arkadaşlardan ve araştıran arkadaşlardan birkaç bilgi almak isterim..

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    yurtdışından aldığınız ürünlerde domuz jelatini kullanılma ihtimali var. ama türkiye distribütörlerinden alınan ürünlerde prosedür gereği domuzlardan elde edilmiş içerik kullanılamıyor. supplement firmaları müslüman ülkelere ve israil'e özel üretim yapıyor. ama denetim türkiye'de ne kadar sağlamdır orasını bilemem.

3. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    İlgin için teşekkürler SCHWARZXXL,öncelikle şunu söylemeliyimki twinlab likid aminoda bir farklılık göremedim gibi usaden gelen ve türkiyedeki ile ayrıca türkiye'de ilaçlarda bile domuz jelatini çıktı o yüzden pek denetimlere güvendiğimi söyleyemem..:)

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    hardline firması bu konuya dikkat ediyor isterseniz bir inceleyin

Sayfayı Paylaş