Gece uykusu onemi nedir?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve bozkurt1907 tarafından 9 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bozkurt1907

bozkurt1907 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar gece uyumakta zorluk cekiyorum sabaha kadar aklimda dusunceler geciyor ve ornegin bu aksam uyuyamadan geceyi gecirdim. Genelde ozellikle yazin uyku duzenim su sekilde oluyor: sabaha karsi 5-6de yat ogleden sonra 1-3 arasi kalk. Gece uykusunda gh salgilandigini okumustum bu hormon sadece gece mi salgilaniyor yoksa karanliktami. Yani teknik olarak vucudun karanlik disinda gece oldugunu anlama yolu olmadigini dusunuyorum . Odada karanlik bir ortam yaratilirsa bu gece uykusu yerine gecermi? Beslenmem ve antrermanlarima cok dikkat ediyorum. Bu durumda katabolik bir hale girermiyim sizce?
    Herkese kolay gelsin

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Gh in en verimli salgilandigi donem 22-02 arasi elbet diger zamanlarda da salhilaniyor ama bu doneme gore az. En iyi surec bu saatlerde zifir karanlik bir odada uykuda olmak. Anca biyolojik saaat kendini ayarlayabilme yetisine sahip. Yani gece calisanlarda kas yapabilir elbet ancak verimde dusukluk gorulebilir..

3. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Bence yüzde30 antreman yüzde30 uyku yüzde30 beslenme yüzde10 ise genetik ve diğer etmenler, eğer mecburi bir durumun yoksa uyku saatini düzenlemeni tavsiye ediyorum. Uyku sorunu yaşadığım dönemlerde rezene çayı içiyordum bir araştır istersen rezene kullanabilirsin

Sayfayı Paylaş