gay olmak ve bodybuilding yapmak....

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve chosen tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    :pdertleşme ya bu forumda yazdığım son msgdır. artık sadece msgları okucam... karsıdan ve sessiz...

herkes sanıyorki gay olmak sadece travesti gibi yada karı gibi kıvırtmaktan ibaret. ama aslında gayler normal bir erkek gibide olabiliyor hatta bb yapabiliyor... turkiyede bu cok az bir kesim... yurt dışındaysa gayler gym leri dolduruyorlar... vucudu guzel olanlarında yuzde 90 ı gay... bıde soyle bir dusunce var gayler () herkese asılır... yok oyle bişey... ben bu sporu seviyorum ancak sizin karsılastığınızdan cok daha zor sartlarda yapıyorum... gay olduğum için salonda kimseyle muatap olamıyorum... cunku bir yukardan bakıyorlar iki senle arkadaş olmak istemiyorlar cunku diğerleri ne dusunur aaa gayle konuşuyor kesin oda öyle... soyunma odasında kimseyi rahatsız etmeden cabucak giyinip salona kosuyorum... herkes kakarakikiri eglenirken ben tek basıma kimseyle konusmadan programımı yapıp evime geliyorum... helede soyunma odasında gaylerle ilgili dalga gecici espiriler yapılırsa dusunun halimi o gece bana resmen zehir oluyor hareketlerimi mi yapıyorum yoksa kendimle kavgamı ediyorum belli degil... sizden bu spora
    gönul vermişlerden tek ricam var.. herkesin hayatı kendine kimseyı yargılamayın... yasadıklarını yasayan bilir... ben ve benim gibilerin hayatını zorlaştırmayın lutfen... gelin bizle arkadaş olun bizi içinize alın demiyorum ama kalabalık bir ortamda birileriyle dalga gecerken biri kırılırmı alınırmı diye dusunun. cunku sizin 5 dk lık eglenceniz başkasının saatlerce üzülmesine sebeb olabilir inanın... karıncayı bile incitmeyin... bu size birşey kaybettirmez aksine kazandırır. insan kazanırsınız... unutmayn ki herkesin sevdiği birisi cinsel tercihini bu yönde kullanabilir... spor yapmak zor bişiy değil ama yalnız ve kimseyle paylaşmadan spor yapmak zor bide dangalak ve patavatsızca espirilerle bu işimizi zorlaştırmayın... ben gayim ve bu durumdan utanmıyorum ve mutlu olmaya calışıyorum... bırakın hayatın orluğuu spor yaparak unutalım...sevgiler hepinize:)

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mayıs 2009
    MehmetKoçoğlu ve LIWEX bunu beğendi.
  2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yazını okudum öncelikle aklıma takılan bikaç yer oldu demişsinki gaylerin hepsi işte tavesti gibi olan yada kıvıran erkekler değil normal görünşlüde olablir. peki senin cinsel tercihini salondakiler nerden biliyor?2. aklıma takılan uslubunda çok yumuşak başlayıp karıncayı incitmeytin felan filan sözleri sonra espir yapanalrı dangalaklar patavatsızlar demene kadar deişmiş,tutarsız geldin.

şunuda asla unutma azınlık olan herkesin ki burda gaylar herhaldeki karşı cinsten hoşlanan erkelerden az yani azınlık oluyorlar bi sıkıntı çeker .bu turken almanyada yaşamak yada almansan türkiyede yaşamak veya galatasaraylıysan fenerliler arasında maç izlemek zorunda kalmak vs gibi bilmem anlatabildimmi sıkıntı az miktarda da olsa verecektir.

senin orda olduğunu bile bile sana kötülük olsun ve rencide ol diye yapıyorlarsa. ya gidip şikayetini salon sahibne ya da sorumlusuna bildir ya da benim tavsiyem o salonu brak. kimsenin ağız kokusunu çekme

cusco* bunu beğendi.
  3. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Gittiğim salonda gayden queene, hatta bearloverdan travestiye bayağı bir çeşitlilik var. Çoğu saklasa da anlaması kolaydır. Düşünseniz erkeksiniz ve saklamaya çalışıyorsunuz, hayatınız zindan olurdu bence. Salonda biri dalga geçse kendini kapı önünde bulur. Bu sporun gayler için çekici olduğu doğrudur, sonuçta ikide bir aynaya bakılıp, mayoyla etrafta dolanıldığı, erkek vücudunun sergilendiği bir yer ve nispeten yargılama azdır. Şişmanı, zayıfı, ergeni, yaşlısı yanyanadır ve genelde herkes birbirine saygılıdır.
    Heryerin böyle olmadığının farkındayım. Herşeyi delikanlılık bağlamında değerlendirip, herkese laf atanlar size sıkıntılı anlar yaşatabilir. Bence de geri adım atmayın. Kendi yeri bile olsa ayrımcı bir davranış herşeyden önce suçtur.

musclefan ve chosen bunu beğendi.
  4. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Türk insanı hoşgörü yoksunudur.Gaylere kötü gözle bakılır.Gay hakeme iş de verilmez. :) TVye çıkınca Serhat Ulueren uzaylı görmüş gibi bakar. :D İşin zor gerçekten.Allah sabır versin.

5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bence asla durusundan odun verme hem onlara nekı senın cınsel tercıgınden sacma

sonucta erkekler nasıl kı her kıza asılmıyorsa bence gaylerde her erkege asılmıyordur

son olarakta bu sporda vucudu guzel olanların %90 nı gay gıbı bır tespıt bence yanlıs sonucta erkek gayde olsa normalde olsa erkektır ve guzel gorunmek ıster a tabı bunu toplumdakı kendını salmıs ozguvenı eksık ınsanlar anlamaz ama bır ınsan ıcın dıs gorunus ozellıklede bence bır erkek ıcın cok onemlıdır

chosen bunu beğendi.
  6. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Bob paris vardı yıllar evvel gay bodycilere örnek yurtdışından...çevremde ve salonda gay olanlar var hepsine saygı duyarım...Kişi kendinden sorumludur...Nasıl mutluysa öyle yaşar,chosen benimde çocuklarım var düşününce kimseyi yargılayamam ve kötü bakamam,ama gaylerin dikkatimi çeken agresif fevri hareketlerde bulunan uçuk tipleri var,toplumun tepkisini çekende bunlar sanırım...Dalga geçenler içinse şunu diyebilirim,yargılama hakkı sadece Allah(c.c.) ındır.

LIWEX ve chosen bunu beğendi.
  7. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Duruşundan ödün verme kısmına son derece katılıyorum, ama senin gay olduğunu bilmeden bu konuda espri yapıyorlarsa hoşgörebilirsin, çünkü ellerinde (özellikle gurur duyabileceği) birşey olmayan insanlar sahip olunan basit şeyleri önemli görerek egolarını tatmin etme yoluna giderler. Bir erkeğin 'erkek' olduğu için böbürlenmesi ya da takım fanatizmi gibi şeylerden bahsediyorum. Bazı arkadaşlarım bu tiplerin daha kültürlü (ama gene de sığ) olanlarına karşı 'bu doğuştan gelen birşey' savunması yaparlar ki ben buna da karşıyım. Genetik olsa ne farkeder seçim olsa ne farkeder?
    Ha eğer salonundakiler bilmelerine rağmen böyle davranıyorlarsa; herhangi bir konuda benimle dalga geçen bir insanı önce uyarırım insan gibi, durmazsa suratının ortasına koyarım yumruğu hayvan gibi. Üstelik bu tipler homofobik olduklarından bir gayden dayak yemek emin ol gururlarını küçük bir çocuktan dayak yemek kadar etkileyecektir. Tavsiye olarak algılama tabi bunu, (zaten hiç şiddete meyilli bir gay görmedim) ben biraz agresif yapılıyım, sinirimi içime atmaktansa bana zarar vereceğini bilsem bile boşaltmayı tercih ederim :)

chosen bunu beğendi.
  8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Konuyu açanın uslup ve doğru yerde açması,Konuya katılanların rencide edici yazılarda bulunmamasından dolayı teşk ederim.

Konu seviyeli bir biçimde giderse açık tutulucaktır.

Fakat şunuda belirtmekten geçemeyeceğim ya lozan yada zürih üniversitesinin hormon bozuklukları ile ilgili bir yazısını okumuştum ve kendi cinslerine istek duyanların hormon seviyesinin normal olmadığı ve bu kişilerin seviyelerini normale döndürdüklerinde karşı cinse yeniden ilgi duyduklarını okumuştum.

Başka bir yazıda çeşitli sebeplerden dolayı iktidarsız olan kişilerde sapma (kendi cinsine ilgi duyma) gözlemlenmiş ve tedavi edildiğinde yine kişi normale dönmüş

Şimdi buradan çıkarttığımıza göre 2 çeşit G.. var 1. Vucut salgılarına bağlı yada başka sebeplerden dolayı bozukluğa uğradığı için 2. Tamamen Normal fakat beyin sistemi ile alakalı olduğu için.

Ben Konuyu açan kişiye yanlış anlamassa eğer şunu sormak istiyorum . G.. olmak vucut için normalin dışında bir gelişmedir. sağlıklı insan vucudunda normalin dışında ne olursa olsun doktora gitmeli. bu olayınızı anladığınız anda hiç doktora gittinizmi. ?

Son düzenleme: 22 Mayıs 2009
    slymnasye, bonatschi, Deli333 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    hastalık olarak görülme olgusu eşcinsellerin şiddetle karşı çıktıkları bir konudur. ama işin birde "gerçek" kısmı var. normal olarak görülmesine imkan yok zira herkez kendi cinsiyle şiftlşemeye çalışsa insan türü yok olurdu.

buna sebep olan şey hormonsal , psikolojik veya genetik sebeplerden dolayı olabilir, sebep ne olursa olsun engellenecek birşey olabilseysdi kimsnein eşcinsel olmayı tercih edeceğini sanmam. bunca aşağılanmaya hor görülmeye deyicek bir haz olduğunu zannetmiyorum. bu durumun sebeplerine girersek içinden çıkılmayacak bir tartışmaya gireriz o yüzden sonuçlarında değinmeliyiz bence..

çok hassas konular aslına bakarsanız en yakın arkadaşınızın bile biseksüel olmadığından yüzde yüz emin olamazsınız özellikle türkiyede gizli eşcinsellerin azımsanmıyacak sayıda olduğunu düşünüyorum.

musclefan, chosen ve FleXoR bunu beğendi.
  10. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    normal birşey değil ancak herkesin kendi tercihidir.Herkes belirli sınırlar içerinde istediğini yapmakta özgürdür

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Tamamen katılıyorum. eskiden şizofren olan kişiler için zeka hastalığı denirdi ve şizofrende kendinin hasta olmadığını idda ederdi. Beyin sistemi o kadar karmaşık bir yapıdaki zafi olarak zayıf kişilerde bence şu sistemde çalışmakta. ''üzüleceğime zevk alayım'' işte bu sistem alt beyne endekslendikten sonra kişinin hastasın sen kelimesine kızmasınıda doğal buluyorum.

Ama en azından şu denenmeli diyorum kırmızı çizgiye geçilmeden en azından doktora gidilmesi. hiç değilse kişi kendisi için doğrusunu yapmış olur.

12. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Kimsenin isteyerek gay olduğunu zannetmiyorum. Hele Türkiye'de bırakın gay olmayı, kadın olmak bile hayattan soğumak için yeterlidir. Günün birinde kendi cinsinden cinsel çekim aldığına karar veren adam için kabus dolu günler kapıda demektir.
    Buna rağmen ben gayim diyor ve ona göre yaşamak istiyorsa bu bence seçim değil, zorunluluktur.

13. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    mutlaka...

14 yasındayken baslayan bu duruma mudahele ederek ... universitesi ana bilim dalı baskanı bir prof a gittim burada cesitli testlere tabi tutuldum (psikolojik hormonal testler) psikiyatr bana 1,5 yıl bu durumla alakalı tedavi uyguladı ancak bunun bir tedavisi olmadığından önemli olanın saglıklı kendiyle ve hayatla barışık mevcut durumu kabul eden asırılıklardan uzak bir gay olmam için yardımcı oldu... bir cok gay arkadaşım var evli barklı coluk cocuk sahibi... kendimi övmuyorum ancak ben zamanında bu konuyla alakalı psikolojik destek aldığım için basarılı ve toplum içinde uyumlu yasayan ve sevilen bir bireyim. turkiyenin önde gelen universitelerinden birinden mezunum ve toplumda prestiji en yuksek mesleklerden birini yapıyorum asıl önemliside çevrem tarafında sevilip sayılıyorum) bunun gercek anlamda tedaviside yok bende çok araştırdım:) cunku daha bu işin temeli bilinmiyor malesef... sebebler üzerinde duruluyor... kendin gay olmadığına inandıran ve böyle yasayan cok gizli gay gördum... ama olmadığın gibi yasamak bence insanı mutsuzluğa ve depresy0na iter ve yakın cevresinede bu durumla alakalı sorunlar yasatır... bu durumu kabul edip bu yasanan durumu madah bişeymiş gibi ortalık yerde yasayıp çoluğa cocuğa kotu ornek olarak yasayan insanlara kızıyorum çunku bunun sıkıntılarını yeterince yasadık neden baskalarına kotu örnek olalım... ustte yazan bir arkadaş gaylerin agresif tutumlarından bahsetmiş. doğrudur kolay bir durum değil çunku çocukluktan baslayan iç travmalar korkular bazı gayleri bu duruma surukleyebiliyor... herkesin ben gibi psikolojik destek alma şansıda olmuyor malesef... nasılki kör birinin yolda birine carpmasına kızamıcamız gibi bence bu durumada anlayış gösterebiliriz... cunku ne yazık ki toplum dışı edildiklerinden dolayı toplum içinde uyumlu nasıl yaşanır farkında değiller... belki itilmişliklerinin tepkisidir bu... onlar adına uzgunum...

14. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    dikkatli okursan...

yazıyı dikkatli okursan soruların cevabı var kimse gay olduğumu bilmiyor... sadece gay espirisi yapılıyor yazdım bir...

2- hayatım boyunca birilerini öğretmene şikayet eder gibi ispiyonculukla halletmedim tarzım diiil... o kadar gucsuz değilim... gidip spor salonunun sahibine şikayet edeyim napçak kulaklarınımı cekcek cok cocukca ve komik bi akıl... azınlıkların zor durumda kalmalarına katlanmak durumunda oldukları gibi bir tavrıda 21. yy da kabul etme cehaleti komik usa başkanı bir zenci dunyanın en guclu ulkesi başına bir azınlıktan başkan secti...

ve hayatı olduğu gibi kabul edip birşeyleri değiştirmek için çaba göstermeyip kabullenmek güçsüz cahil ve yerinde sayan insanların işidir bu insanlar koyun gibi gudulurler... eğer bildiğin bir doğru varsa ve bu doğruya inanıyorsan arkasında durmalısın.. kader ve boyun eğme dedikleri şey güçlülerin güçsüzler üzerinde kolay baskı kurması için söylenmiş ve inandırılmış bir masaldır...
    3- dangalak ve patavatsız demek agresif bir tutum değil ama bir yerde bir konuda konuşuyorsan toplum içinde her ihtimali düşünmelisin bence pervasız konuşmalar birilerini kırabilir.. bence düşüncesiz yapılmış her konuşma dangalak ve patavatsızcadır örneğin: biriyle br ilişkiye başladın bir kız arkadaşın var ve bir arkadaşın senin onla beraber olduğunu bilmiyor ve ortamda onun hakkında ileri geri konuştu... kan çıkar... sonra o konuşan arkadasın için dangalak ve patavatsız denmezmi elin kızı için neden boyle ileri geri konuşuyor diye dediğim gibi... birde hacı bektaş velinin bir sözünü hatırlatayım eline,DİLİNE,beline benim kastettiim dil bu....

15. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ''gay olduğum için salonda kimseyle muatap olamıyorum... cunku bir yukardan bakıyorlar iki senle arkadaş olmak istemiyorlar cunku diğerleri ne dusunur aaa gayle konuşuyor kesin oda öyle... soyunma odasında kimseyi rahatsız etmeden cabucak giyinip salona kosuyorum... herkes kakarakikiri eglenirken ben tek basıma kimseyle konusmadan programımı yapıp evime geliyorum..''

bana bugüne kadar kimse gaymisn değilmisin diye sormadı.. abest bi yerde hele.sen söyleezsen nereden bileceklerki allah aşkına. neden rahatsız oluyorsun. artı gay espirisi 1 yaparlar 2 yaparlar her idman günü gay espirisi yapıyorlarsa bilki zati onlarda vardır birşeyler.

sahibine söylemen tabi gerekli sen idman yaprken biri orda sigara içse rahatsız olmazmısın ? oranın bir sorumlusu var sonuçra senin dedğin şöyle birşey ''bana kasten bilerek dalga geçiyorlar''... eğer öyle ise tabikide gidip salon sahibine bildireceksin oraya para ödüyorsun kimsenin ağız kokusunu çekmek zorunda değilsin. ama sanırıms enin alındığın çok münferit bir olay ve büyük ihtimal senin gay olduğunu bilmiyorlar. o yüzdende söyleyemiyorsun. ve burda derdini haklı olarak paylaşma gereği duymuşsun. ayrıca çok yanlış anlamışsın beni sen azınlıktasın o zaman çekeceksin gibi bir cümle etmedim bunlar hoş göreceksin. arada bir çünkü ne yaprsan yap dünyanın en demokratik ülkesine git en demokratik toplumun arasına gir bi şeklde diğerlerinden farklı bir yönün varsa arada derede rahatsız olursun. ben seni rahatsız etmleri haklı demedim. rahatsız olursun dedim.. sözlerimi lütfen yalış anlama :)

diğer kelimelrine gelirsek ben sadece uslubundan bahsetim önce karıncaları incitmemekten bahsedip sonra sana ne yapmış olurlarsa olsunlarki kasten yapmadıkalrını tahmin ediyorum birden agresifleşip dangalaklar vs demen abest kaçmış tezat gördüm onu belirttim

sen sanırım burda bir beni kendine karşı görmüşsün :) canın sağolsun ben gaylere bisexulere lezbiyenlere karşı değilim olamamda çünkü bu bir realitedir. miladtan öncede gaylar vardı şu andada var. gay olmak bir suç değilki bir durumdur

üstüne üstlük gay olmak fizkten çok ruhla ilgili birşey gay ruhu olmayan biri asla yaratıcı olamaz!!! bunu da herkesin bilmesi gerek .bir insanın erkeklik hormonu nekdar baskın çıkarsa okdar yaratıcılıktan uzak kalacaktır. o yüzüden gay fikirler dünyaya çok yarar getirmiştir buda bir diğer konu

vesta, QYPCHAQ ve chosen bunu beğendi.
  16. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    yanlış anlıyorun

1- seni karsı görmedim sorularını yanıtladım
    2- o yazdıkların benim kendime çizmek zorunda kaldığım sınırlar.kimsenin bana çizdiği sınırlar değil.
    3-insanlara dangalak ve patavatsız demedim dangalakça ve patavatszca davranışlardan bahsettim..
    4-bu kelimeler t.c.k göre suc sayılmaz cunku insan onurunu zedeleyici sözler değildir...(bir hukukçu olarak belirteyim :)) bunlar sözlüklerde düşüncesizce ve farkında olmadan kullanılmış kelimelere denir...
    5-burası dertleşme köşesi karşı gördüğüm insanlarla muatap olmam... tartışma köşesi olsa tartışırdım dertleşme köşesine yazdım...artı sana detaylı cvp verdiysem sebebi seni aydınlatmaktı... kırıcı bişiyde yazmadım... ince ruhluyum ya yazamamda zaten:)

17. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu konunun gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Forumun gayet doğru yerine açılmış bir konu. İnsanları yargılamak bizlere düşmüyor. Birisi yargılamak demek kendinizi ondan üstün görmek demektir ki hepimiz biliyoruz ki hem ahlaken hemde dini açıdan hepimiz eşitiz ve aynı kefedeyiz. Kimsenin kimseyi herhangi bir şey için yargılamaya , yaftalamaya , hakkında ön yargı sahibi olmaya hakkı yok. Ülkemizde gerçekten çok homofobik var. Açıkçası bende pek hoş bakmasam da saygı duyuyorum. Ama birisi homoseksüel diye onunla konuşmamak saçma. Çünkü homoseksüel olan erkekler pek çok heteroseksüel erkekten daha ahlaklı ve namuslu açıkçası. Uzun lafın kısası ister sporda ister başka bir alanda tabi ki kimse kimseyi sevmek , kimseyle arkadaş olmak zorunda değil. Ama saygı duymak zorunda.

chosen bunu beğendi.
  18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    vala ben senin derdini anlamadım arkdaşım kusura bakma. sen flexor hocanın dediği gibi tedavilerine devam felan et. cünkü derdini anlamış değilim. kolay gelsin...

19. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor hocamın yazısını okuduktan sonra bu konu da bir şeyler yazayım dedim. hemcinslere ilgi duymak gibi bir değişiklik nelerden kaynaklanabilir ?

Psikolojik
    Endokrin
    Genetik
    Deneyimsel

olarak dörde ayırabiliiz. Psikolojik etmeni göz önüne aldığımızda buna gerek aile de veya çevrede sevilen böyle bir şahıs olmasından tutunda Manchausen sendromu bile olabilir Manchausen sendromu kişilerin ilgi çekmek için hasta olduğunu iddia etmesidir. Hastalık hastasının çok ilerlemiş halidir ki bu kişiler hastahaneye yatmak için akü asidi içmekten çekinmezler. Psikolojik sebepler zorda olsa aşılarak kişi normal hale dönebilir.

Endokrin sebepler hormon kaynaklıdır. Endokrin sistem hormon sistemidir. Bu durum , kişinin testosteron gibi erkeklik hormonlarının ve östrojen gibi dişilik hormonlarının dengesizliğinden meydana gelir. Tedavi edilebilir.

Genetik faktörün homoseksüellikte etkin olduğu hala tartışılmaktadır. Henüz buna sebep olacak bir mutasyon tespit edilememiştir. Genetik faktör cinsiyet değişikliği yapan kişilerde etkilidir. Homoseksüellikte aksi kanıtlanmadıkça etkili değildir. Etkili sanılmasının sebebi homoseksüel bir babanın homoseksüel oğlu olmasıdır fakat bu tamamiyle çocuğun babasından gördüğünü kopyalaması yani psikolojik bir sonuç.

Deneyimsel sebebi , şahsın bunu kendi istemesidir. Burası biraz bel altı olacak ama mümkün olduğu kadar anatomik anlatmaya çalışacağım. Erkeklerin rektumunda (anüsün içi) prostat noktası bulunur. Bu nokta bayanlarda vajinada ki g-spot gibi bir ogazm noktasıdır ve erkeklere orgazm yaşattığı bir gerçektir. Fakat bu tamamiyle anatomik bir durumdur , bir sebebi var diye düşünülmemelidir. Nasıl böbrekler belimizin arkasında ve yanlardaysa prostat bezide oradadır. Orada bulunmasının amacı cinsel değildir tamamen evrimsel bir sonuçtur. Bu hazzı Avrupa'da bazen maalesef tecavüzle , bazende kendi keşfederek tadan bazı kişiler homoseksüelliği seçebilir. Burda diğer homoseksüellik sebeplerinden ayrı olarak kişinin kendi tercihi söz konusudur.

FleXoR bunu beğendi.
  20. StarfreedoM

StarfreedoM Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13
    Başlığı ilk gördüğümde "eyvah şimdi ne terbiyesizlikler dönmüştür" dedim ama gerçekten çok şaşırdım. Çok güzel bir tartışma gidiyor, sadece 1 tane ters mesaj gördüm.

Şimdi kendi bilgilerimle birşeyler demek istiyorum. Öncelikle "cinsel tercih" diye birşey yoktur. Cinsel eğilim vardır. Hiç kimse bunu kendisi tercih etmez. "Yahu hep erkeklerle yatıyorum, birazda kadınlarla yatayım" diyen bir lezbiyen var mıdır? Ya da "kadınlardan bıktım, sıra erkeklerde" diyen bir gay. Bu tamamiyle eğilimseldir.

2. olarak, "eşcinsellik normal olsa, üreme durur" diye birşeyler deniliyor her yerde. Bu son derece saçma. Herkes eşcinsel mi ki böyle olsun. Heteroseksüellerde var, biseksüellerde var.

3. olarak eşcinselliğin bir hastalık olmadığı gayet açık. Dünya Sağlık Örgütü eşcinselliği hastalıklardan çıkaraları yıllar oluyor. Bugüne kadar hastalık olduğuna dair en ufak bir kanıt bulunamadı. Yani tedavi diye birşey söz konusu değil.

Eşcinsellik doğal mı diye de tartışmalar var. Dediğim gibi bence gayet doğal. Bir kız nasıl babasına aşık olabiliyorsa, bir erkek kız kardeşine aşık olabiliyorsa bir kişi kendi cinsinden birine de aşık olabilir. Bunun dışında eşcinsellik hayvanlarda da vardır. Yani en vahşi doğa da bile var olan birşey.

Aynı zamanda en eski çağlarda bile eşcinsellik vardı ama bu konu hakkında bir kaç söylersem konu alevlenir, o yüzden boş veriyorum. Yani "eşcinsellik modern kültür dayatması" tezi de direkt olarak çürüyor.

Ama bir insan zamanında yaşadığı psikolojik travmalardan da eşcinsel olabilir mi? İşte bunu bilmiyorum.

punkt, fitnessist ve chosen bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş