Gastronomi Ve Mutfak Sanatları YGS-LYS

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreSG tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba BodyForumTR üyeleri.

Düz lisede 4.sınıf sayısal öğrencisiyim. Bu sene malum Ygs-Lys sınavı var. Meslek olarak her zaman inşaat mühendisliği istemiştirüm sayısal bölümünü de bu yüzden seçtim. Ama Lise1-2-3 de fizik,kimya,biyoloji derslerinde bir kelime dahi öğrenmedik diyebilirim,hocalarımızın bilgisi yoktu sınav sorularını verip geçerlerdi. Sayısal derslerinden ne biliyorum dersem bu sene dershanede öğreniceklerimle kısıtlı. Yani inşaat mühendisliğini kazanmam zor bir olay. Zaten inşaat mühendisliği,inşaat mühendisliğinden mezunlar neler yapıyor iş olanakları falan araştırdım çoğunluğun söylediği bu mesleği seçmeyin yönünde iş alanı,aldıkları maaş yönünden sıkıntılıyMIŞ. Gelelim asıl konuya inşaat mühendisliğini kazanmam zaten zor ve bu meslekdende uzaklaştım açıkcası. Gastronomi ve Mutfak sanatlarını düşünüyorum zaten Bolu/Mengen:)'liyim merakım var yani mutfak konusunda. İş alanıda geniş,geleceğin gözde mesleği olarak söyleniyor.Yazları otelde çıraklık yapmışlığım var gerçekten severek yaptığım bir şey bu yöndende bu mesleği okumayı çok istiyorum. Benim sorularım;
    Hangi üniversiteyi tavsiye edersiniz? Bu bölümü okuyan ya da okumayı düşünen var mı sitede? Ya da bu bölüm hakkında iyi bir bilgisi olan var mı,yardımcı olur musunuz?

2. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Up:arrow::arrow:

Sayfayı Paylaş