Galatasaray ve KadıköyD:

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 1 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selmlar...
    unuda söyleyeyim takımlarla aram yok futbol maçlarınada oynamaya zorla götürürler.böyle bir başlığı görmedim ekleyeyim dedim.
    kimse kızmasın.ş

çok merak ettiğim bir durumvar. ne olacak bu galatasaray. yıllardır bir kadıköyde zaferi yok.

bunu psikoloji hocasına sorduğumuzda öğrenilmiş çaresizlik dedi.
    Siz ne diyeceksinizD:

http://www.sabah.com.tr/multimedya/video/videoizle/e09cfbe5-cfb1-4307-8082-7be3bc9a0f58

Ekli Dosyalar:

dinamik.ip bunu beğendi.
  2. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    büyü var

kadıköye aziz yıldırım büyük ihtimalle büyü yaptırdı,önceden tavuk bacağından,rüştünün nazar boncuğundan bahsediliyordu:D
    kadıköyü bırakalım da Türkiye Kupasına bakalım,fenerbahçe taraftarı bu kupayı aldıklarını daha renkli televizyonda izleyemedi:D:D

SForever bunu beğendi.
  3. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Mevzu kadıköy değil, mevzu taraftar sayısı ve başarı.. Super kupa? UEFA kupası ? Avrupada Yarı finaller ?

Hmmm peki :)

4. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    geçen saba tümer'in programında hasan şaş vardı. izleyenler vardır. kadıköydeki maç öncesindeki gece stresten uykuları kaçıyormuş sabaha kadar koridorda volta atıyorlarmış :)

gs li futbolcular maç öncesi korkudan bitiyorlar zaten :)

5. MaximusDeniz

MaximusDeniz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka
    Biz Dünyaya MEydan okumuş ve Bu Savaşı Kazanmış Takımız Fenerbahçeye Kaybetsek Ne Olur Yensek Ne Olur. Kaç Tane Takım Biliyor Fenerbahçeyi Avrupada ? Ama Galatasaray Diyince Fransızlar Bi Duraklıyor. Almanlar Zaten Yakından Tanıyor Bizi. İngilizler illallah ettiler İtalyanlar Bi Adım Geri Çıkıyorlar Galatasaray Diyince.. Kupalarımız mı eksilir ? Başarılarımız mi alınır ? O Çoşkulu Anlar Galibiyet Sevinçleri Silinir mi Akıllardan ? İstanbul izmir Ankara Antep Adana vs.. Herkes Galatasarayla yaşamıştır Avrupa kupaları heycanlarını.. Herkes Fenerbahçeyle Yaşamıştır Avrupa kupaları Hüzünlerini :) Galatasaray Dünya Markasıdır.. Galatasaray Türkiyedir :)
    Şekle Gerek Yok.. Bizi Bilen Bilir.. ;)

SForever bunu beğendi.
  6. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bende bunu anlamıyorum kardeşim... galatasaraylılar hep diyo işte bu sene kesin sizi yenicez kadıköyde hep aynı hikaye.. kesin yencez diyo yenilince
    hemen diyorlar işte küçük takımlar büyük takımları yenmeleriyle büyük takımlar kupalarıyla övünür.. platini demiş falan filan.. yenilene kadar.. yenceklerine inanıyorlar.. sonra yenilince.. siz ilk önce uefa kupası süper kupasını alın öyle gelin diyorlar.. :D:D:D
    madem büyük takımsın galatasaray git tekrar al o kupayı.. :D

7. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Ben bir Fenerbahçe taraftarıyım ve kazandığımızda gidip nasıl yendik muhabbetlerine girdiğimi hatırlamıyorum. Çok samimi arkadaşlarımıza söyleniriz, zaten onlarada takımak için bahane aradığımızdandır...

Kupa, taraftar sayısı v.b şeyler okudum yukarıda bunları çok çocukça buluyorum. Tabii bunun içine gereksiz övünen Fenerbahçe taraftarlarınıda katarız, sorun değil. Ne yazık ki takımlarımız futbolculara ve sportif faaliyetlere inanılmaz paralar döküyor ve ağızlarda dolanan laf ''Türkiye Kupası nerede ?''

Galatasaray UEFA Kupası ve Süper Kupa'yı müzesine götürmese idi şuana dek hiçbir takımımız direkt olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılma başarısı gösteremeyeceklerdi ve büyük ihtimalle 5-6 senedir Şampiyonlar Ligi maçı oynayan Türk kulübü izleyemeyecektik ( zaten izleyemiyoruz. ) Al birini vur ötekine durumu var yani, kimse sportif başarı ile övünmesin. Kimse de şampiyon olamadığı zaman bir işe yaramayan Galatasaray galibiyetleri ile.

Gelelim diğer noktaya; Fenerbahçe uzun süredir yaptığı sansasyonel transferleri gerçekleştirmeseydi şuan ligimizde vasat yabancıları izlemeye devam edecektik. ( Şuanda oynayanlarda sportif anlamda çok başarılı değiller fakat en azından isimleri olan futbolcular ve bu çıta giderek yükseliyor. )

Bırakın şu Türkiye Kupası'nı da gerçeklere dönün. Türk Futbolu'nda futboldan anlayan adam sayısı bir elin parmak sayısını geçmez. Her ne kadar haketmesede, somut bir değer gerçeği var ve ligimiz en pahalı liglerden biri. Burada sportif başarı anlamına bazı çoluk çocukların ağzına düşmüş Fenerbahçe SK'nın başarısı göz ardı edilmemeli. Bana sorarsan bende sportif başarının gelmemesinden şikayetçiyim ama bu kimseyi kimseden üstün veya düşük kılmaz. 3 büyük spor kulübüde birbirinden değerlidir, kıymetlidir, eskidir, şereflidir. Sizler bu Türkiye Kupası'nı gözünüzde büyüttüğünüz sürece, sizlerin takımlarıda Avrupa Kupaları'nda ezilmeye devam edecektir ve herhalde 1 asır sonra göreceğizdir Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu veya finalini.

2000'lerde esen bir Galatasaray fırtınası vardı, şuanda mali durumlardan ötürü bu ibre Fenerbahçe'de ( kaldıki sportif başarı diye tutturanlar, son senelerde Avrupada da bu kulübün başarısını göz ardı etmezler sanırım, yok artık...) belki de 3 sene sonra Beşiktaş estirecek. Kimse birbirini ezecek kadar birbirinden üstün değil, birgün biri sevinir ertesi gün diğeri.

Birde şu Türkiye Kupası'nda en çok final oynayan takımlardan biride kim araştırılırsa sevinirim. Bu kadar dalga konusu olacak bir durum yok yani. Ha, ben konu bulurum diyorsanız daha 2 sene önceye kadar bankalardan ''10 Türk Lirası'' dahi borç alamayan takım hiçbir devirde benim tuttuğum takım olmadı.

''En çok taraftar bende...'' diye övünen insanlarada gerçekten bu kadar bakıpta görmemezlik neden bir insana yakıştırılsın ? diye kendime sormaktan kaçınamıyorum... Biraz görmeye çalışın arkadaşlar :) Boşu boşuna gitmiyorsunuz o okullara. İrdeleyin ve bunun sayı anlamındamı yoksa destek anlamındamı olduğunu bir düşünmeye çalışın belki bu konuda bile kendinize bir pay çıkartmayı yakıştırmayacaksınız o vakit. Kahvede kendine hayrı olmayan adama; ''Hangi takımlısın dayı?- Tabii ki Fenerbahçe...'' cevabı ile ne daha çok Fenerbahçeli ne daha çok Galatasaraylı ne de daha çok Beşiktaşlı olunur. Gerçeğe dönersek kendiniz görmek istediğinizde hangi takımın taraftarının kendi takımına desteğinin daha çok olduğunu göreceksiniz ki taraftarlıkta budur. Ha bana sorarsan bu takım bunu hakediyor mu? Bence etmiyor ama bu konudan söz ederseniz bunlarıda görmek zorunda kalırsınız. Bununla övünen hoş ben değilim.

Okuyan arkadaşlar umarım bana fanatik zihniyet ile saldırma gereği hissetmez ve bunu okuyan Fenerbahçeliler de, Galatasaraylılar da, Beşiktaşlılar da kendine pay çıkarır. (Özellikle heyecanlı gençler.) Ben bir Fenerbahçeli değil, Türk bir futbolsever olarak bakıyorum olaylara. Durumlar kimse için toz pembe değil yani. Hiçbir zaman takım ile övünme gereğide hissetmem, Aziz Yıldırım'ın mirasını ben yemiyeceğim. Anti-parantez, yazan Galatasaray taraftarı arkadaşlara laf söyleme gereği hissettiğimden değil madem konu açılmış bende kendi fikrimi yazayım diye yazdım. Konu Galatasaray'a hafifçe saldırı anlamında açılmış ve bunun sonundada Galatasaray taraftarları kendilerini gerekli veya gereksiz, doğru veya yanlış, yalan veya gerçek her türlü bildikleri ile savunma gereği hissedecektir ve bundada haklılardır. Konunun başlığı bunu gerektiriyor zaten. Gerçeklerden uzak şekilde insanlara saldırı yapan bütün insanlarıda kınıyorum.

Saygılar

Son düzenleme: 1 Nisan 2010
    dinamik.ip bunu beğendi.
  8. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Yukarıda her ne kadar gs liler fb lileri fb liler gs lileri ezmeye yönelik laflar söylesede Türkiye'de tek bir gerçek var. Ligimizi lig yapan bu iki takım. Birebir maçlarında Fenerbahçenin diğer başarı ortalamasında ise galatasarayın bir üstünlüğü olduğu doğru. Ama yukarıdaki başlığın altına, Uefa, Türkiye kupası vs yazılmasınında tek nedeni sanırım Fenerbahçe karşısındaki başarısızlığa laf bulamamak.
    Bu konudaki son noktayı zaten Adnan Polat "Napalım yine kaybettik" diyerek atmıştır.

Sayfayı Paylaş