Gainer vs protein tozu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve YBora tarafından 12 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. YBora

YBora Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar. 18 yaşındayım, boy 174 kilo 57. spor geçmişim olmakla birlikte şuan 1 aydır vg ile uğraşıyorum. yemek yememe dikkat göstermem gerektiğini sonunda farkettim ve artık kilo almak istiyorum. 2 ürün arasında kaldım, bunlar:

Prostar Whey
    Hardline Progainer

Amacım kilo almak olduğu için çoğu arkadaşım bana mass gainer almamı söyledi. Biraz araştırdım ve seçtiğim ürünün 1 servisinde(5 ölçek) 777 kalori olduğu söyleniyor. 400 ml süt ile tüketilirse yaklaşık 1021 kalori ediyor. Yanında 37 gr protein var ve yalnızca 25 gün idare ediyor beni. Onun yerine şöyle bir şey yapmayı düşündüm; prostar whey tozunu alıp sabahları yarım ölçek whey, 400 ml süt, 2 çorba kaşığı fıstık ezmesi, 1 adet muz, 2 çorba kaşığı bal ile karıştırıp içersem toplam 662 kaloriye denk geliyor. Antrenman sonralarıda su ile whey karıştırıp içersem 120 kalori oradan toplam 782 kaloriye mal oluyor. Bu sayede hem daha fazla protein almış olurum, hem yaklaşık karbonhidrat değerinde kaliteli karbonhidrat almış olurum (sadece şeker değil) ve gainer'da 25 olan servis sayısınınıda 50-60 servis gibi rakamlara; yani 2 katına çıkarmış olurum. Tabii her iki seçenektede düzenli beslenmeyi ihmal etmeyeceğim. Sizce hangisini yapmak daha mantıklı? Teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş