Gainer Tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mustafayucel075 tarafından 6 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mustafayucel075

mustafayucel075 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    İş sebebiyle yeterli kaloriyi alamıyorum, bana pratik bir çözüm lazım o yüzden gainer almayı düşünüyorum. Bulk dönemindeyim ve metobalizma hızım yüksek olduğundan günde en az 450 gr karbonhidrat almam lazım.

Bazı ürünlere baktım ama fiyat farkları, şeker miktarları gibi farklılıklar mevcut. Çok pahalı bir ürün olmasına gerek var mı sizce ne almalıyım? 6 aydır spor yapıyorum bu arada.

2. LorakOP

LorakOP Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Almaktan başka çareniz yok gibi. Bu kadar endişeli yazmanızdan aşikar olmakla birlikte sadece aynı öneriye sahip bir akıl istiyorsunuz :D o aklı ben vereyim o zaman. Kilo alma döneminde iseniz şeker miktarlarını gainerlarda önemsemenize gerek yok. alacağınız kaloriyi biliyorsanız ona göre beslenin. Yağ oranınız %10-15 arasında ise sağlam bulk yapın definasyonda düşünürsünüz korkmayın o kadar kardiyodan.

3. mustafayucel075

mustafayucel075 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yani birçoklarına göre gainer almak şeker miktarından fiyatından vs. gereksiz ama benim şartlarımda biri için mecburiyet halini aldı diyebilirim. Hergün pilav, makarna hazırlayıp işyerine goturemiyorum. Proteini lordan, tavuktan, fümeden, yumurtadan, dönem donem etten büyük oranda karşılayabiliyorum.
    Yulaf, tam buğday ekmek, bir de olabildiğince hazırladığım bulgur pirinçten almaya çalışıyorum karbonhidrati ama benim gibi bir ektomorfa yetmiyor. Ürün konusu kafamı karıştırdı sadece; optimumla nutrade fena değil gibi, weider ya da multipower gibi pahalı ürünlere yönelmeme de gerek yoktur sanıyorum?

4. LorakOP

LorakOP Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Tek kullanmadığım ürün gainer türündeki supplementler o yüzden bu konuda yardım edemiyorum üzgünüm. benim vücut tipim endomorf olduğum için ihtiyaç duymadım.. Hard-Line ürünlerini seviyorum o kadar söyleyebilirim. İyi geceler..

Sayfayı Paylaş