Gainer kullanmama gerek var mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    herkese iyi forumlar, sürekli kafamı kuracalayan bir soru var o da "acaba gainer kullanmalı mıyım?" sorusu. şimdi spor geçmişimi ksıa bir özet geçeyim, 13-14 yaşında iken vücut geliştirmeye başladım o zamanlar 163 boy ve 48 kilo civarıydım,8 ay civaru bu sporu yaptım fakat boy uzadı 170 oldu fakat kilom 52-54 arası gidip geliyordu hatta 50 ye düşüyordum yani kilo problemim vardı, bu moralimi alt üst edince diğer ilgi duyduğum spor olan güreşe başladım, yine sağlıklı beslendim, v.g ne ise güreşte öyleydi benim için, şu an 172 boy 62 kilo ve 16 yaşındayım, güreş ort. 1 yıl kadar oldu yapalı. tam 1 ekimde v.g ye geri dönme niyetim vardı 2-3 aydır çünkü beni mutlu eden sporun v.g olduğuna karar verdim, lafı uzatmayayım 10-12 kilo kadar aldım fakat yağ olarak almadım bel çevrem yanlış ölçmediysem eğer 74-77 civarı birşey.

eski resimleri buldum biraz değerlendirme yaptım eskiden zayıflıktan kaburgaları sayabiliyordum (zaten spordan soğuma sebebimdi kilo sorunum) şu an öyle bir durum yok çok az o da zaten normaldir diye düşünüyorum, sizce ekimden itibaren gainer kullanmak gerekir mi? yoksa kilomun üstüne sağlıklı yoldan kilo mu eklemeliyim? şimdi gainerla 70 kiloya falan çıkarsam 1-2 ayda aşırı gelecek diye korkuyorum.

biraz uzun oldu okuyanlara şimdiden teşekkürler.

2. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    uzun geldiyse yazı kısaca 172 boy 62 kilodaki birisinin gainere ihtiyacı var mıdır onu soruyorum.

3. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    amacına göre değişir 1.85 boyunda 85 kiloyum ve gainer kullanıyorum :)

"FURKAN" bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Olayın kilo boy ile alakası yok beslenme ile alakası var. Beslenmeni düzelterek bence istediğini elde edebilirsin.

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    beslenmemde problem yok günde 5 öğün rahat beslenebiliyorum. herhalde bu gainer işini 2-3 ay kadar askıya alacağım bir durum değerlendirmesi yaparım artık.

Sayfayı Paylaş