Gainer kullanımı hakkında bulamadım cevabı :/

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Burak a tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Burak a

Burak a Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.
    Nutrend Gold Gain marka 6 kg karbonhidrat aldım. ancak 1 porsiyonu 40 gr diyor o da çok az oluyor besin değerleri. ben biraz arttırıcam ancak sorum şu.
    sabah 40 gr
    öğlen 40
    idman öncesi 40
    idman sonrası 80 olarak mı kullanmalıyım yoksa o 40ları birleştirip mi kullanıyım. yani böyle bölünce hiç olur mu etkisi. bunnu merak ediyorum ve yardımlarınız bekliyırum

2. ironaddict

ironaddict Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Burada önemli olan genel kalori tüketimidir. Kalorileri ne zaman alacağın çok önemli değil tabi ki kritik zamanı var buna birazdan değineceğim ama demek istediğim şu günün sonunda çizgiyi çektiğin zaman önemli olan şu kalori ihtiyacını karşılayıp karşılamadığındır. şimdi tüketim zamanlamasına bakalım . antrenman sonrası çok önemli bir zamandır ve burada kalorilerin büyük kısmı tüketebilrisin aynı zamanda da şeyk için en uygun zamanıdır yanı karbonhidratın büyük porsyonu antrenman sonrasında alabilirsin. gainer prosyonu 150 200 grama kadar çıkabilir. geriye kalanı sabah daha sonra yine kalırsa ara öğun olarak tüketebilirsin. idman öncesi ve öğlen tüketmeni tavsiye etmiyorum. zararlı değil fakat çok da bir faydası olmaz bu durumlarda katı besin tüketmen daha salıklı ve daha verimli olur. Umarım yardımcı olmuştur http://www.myfitclub.org/protein-tozu/ ilgini çekebilir.

3. Burak a

Burak a Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ediyorum cevabınız için. o halde şöyle ki günde eğer 200 gram alıcaksam. bunu parçalamamın bi mahsuru yok. yani idman sonrası 100'ünü idman sonrası alırken diğer 100 gramı 50-50 olarak bölebilirim. Ancak bu urunun 50 gramında da 29 grm karbonhidrat var ne işe yarar o kadarı diye düşünmeden de edemiyorum :/ ufak ufak alıp hiç olmasından endişeleniyorum açıkcası

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Istedigin zaman istedigi. Kadar al..kilo almada toplam alinan kalori onemlidir gun sonunda.

Sayfayı Paylaş