Gainer+kreatin+aminoasit+ yüksek kalorili shake

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 291samed tarafından 30 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 291samed

291samed Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    herkese merhabalar

Kilo almak istiyorum 9 Aydır spor yapıyorum 2 ay ara verdim tekrar başlayacağım. Kilo almak istiyorum ama spor yaptığım süre boyunca kilo alamadım.

Şimdi;
    optimum serious mass
    Hardline kgt+chefftain
    Weider amino 2200
    Ve bunların yanında yulaf,muz, yer fıstığı karışımı yapıp içmeyi düşünüyorum.

Sizce bunları nasıl almalıyım? Hepsi fazla gelir mi?

2. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Hergün muz yemek veya meyve yemeğe kişisel olarak bakış açım olumsuz, tavsiye etmiyorum uzun dönemde yağlanma yapabilir. Onun dışında kalorini ölçmeden kilo alamazsın. Kalorimi ölçüyorum karbonhidratım yetersiz diyorsan gainer iyi bir tercih kolay gelsin şimdiden.

3. 291samed

291samed Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Senin de bahsettiğin gibi yorumun tamamen "kişisel". Meyve tüketimiyle ilgili yorumuna kaynak gösterebilirsen sevinirim.
    Hergün Meyve tüketimine karşı çıkıp, şeker içeren gaineri karbonhidratı tamamlamak için önermen ise bir hayli farklı geldi bana :)

ulaire bunu beğendi.
  5. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında her konuda katılmasamda bazı konularda katıldığım Canan Karatayı kaynak olarak gösterebilirim sanırım, sonuçta meyve fruktoz içeren bir yiyecektir ve bunun alınması durumda insülin fırlayıp glikojen deposu dolucak ve saatlik yağ yakımı azalıcaktır. Benim görüşüm tamamen şeker tüketmemek. Tabiki kaçamaklar olabilir ama hergün tüketilmesine görüşüm karşı ve bilirizki genellikle bizlerde aile ortamında meyve akşam yenir ve bu tamamen yanlıştır bunuda ara sıkıştırayım, geç saatte meyve yemenin negatif etkisi büyüme hormonu üzerin olucaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Eylül 2017 ---
    Kratin eklemeni öneririm, KGT hakkında iyi yorumlar alıyorum ama ben onun yerine kafein içermeyen bir preworkout öneririm Gainer konusuna gelirsek üstünde yazan talimatlara uyma! günlük beslenmeni yap, beslenemediğin kısmı (kalori açığını) oradan kapatmaya çalışman senin için daha verimli olabilir.

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Fruktoz insülini fırlatmaz, ama "aşırı tüketimde" farklı mekanizmalar sonucu bazı yan etkileri ortaya çıkabiliyor. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC552336/#!po=60.2941)
    Eğer herhangi bir sağlık problemi yoksa günlük yenilen 1 orta boy muzun vücutta olumsuz bir etki yaratması imkansız gibi sanırım. Sonuçta vücudun şekere de ihtiyacı var ve meyveler içerdikleri lif sebebi ile olabilecek en iyi kaynak.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

respect2us.23 ve uzay demiralp bunu beğendi.
  7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kalori/makro takip programı ile günlük aldığın yaklaşık değerleri öğrendikten sonra gainer düşün bence. Körü körüne kullanmanın bir faydası olmaz. Bir de mümkünse bu tarz konularda forumlar yerine gidip doktora danış. Burada herkes farklı bir şeyden fayda görüyor ve herkesin vücudunun vereceği tepki birbirinden farklı.
    Kolay gelsin.

8. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Kaynak için teşekkürler, düzeltiyorum ''Fruktoz insülin salgılatmaz''

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Salgılatır ama ani yükselmelere sebep olmaz. Daha dengeli bir artış oluyor sanırım.

10. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Bir konu açıp aşağıdaki çalışmayı paylaşarak görüşleri sormuştum. Oraya yazdığım şeyi buraya ekliyorum.

110.000 bireyin izlendiği, 26 yıl süren ve sonuçları yeni yayınlanan bir kohorta göre, tam tahılları tüketmeyerek "hayatından gluteni çıkaran"kişilerde kalp hastalığı riski artıyor. Araştırmacılar glutensiz diyet ile koroner kalp hastalığı riskinin artmasının sebebini; tahılların gluten dışında vitamin, mineral ve posa gibi besin öğelerinin iyi kaynakları olmaları ve glutensiz diyet ile bu öğelerin yeterince alınamamasına bağlamışlar.

Sonuç olarak, glutensiz diyetin çölyak hastası olmayan bireylere önerilmemesi gerektiği belirtilmiş.

Kaynak: Lebwohl B, Cao Y, Zong G, et al. Long term gluten consumption in adults without celiac disease and risk of coronary heart disease: prospective cohort study. BMJ 2017; 357. doi:

Link: http://www.bmj.com/content/357/bmj.j1892

Ekmeğin kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini söyleyen, karbonhidratları ve kaynaklarını sürekli karalayan, kardiyoloji alanı olan birine 2017 ye ait bu geniş kapsamlı bu çalışmayı göstermek gerekiyor.
    Fruktoz konusunda gösterebileceğim kaynaklar var söylediklerine. Mesela yani bir diyet yaklaşımı olan PRAL diyeti yüksek meyve tüketimine dayanıyor ve profesyonel sporcularda performans için olumlu olabileceği için deneniyor.
    Şuanda cümle cümle taramam mümkün değil ama 2016 yılında yayınlanan Doç. Dr Gamze Akbulut'un "yüksek fruktoz tüketimi ve kanser" adlı reviewinde 100 grama kadar fruktoz tüketiminin güvenilir olduğu, 50 grama kadar fruktozun ise glikoz ve lipit metabolizması üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı çalışmalar kaynak gösterilerek ifade ediliyor. Glikoz ve Lipit metabolizması üzerinde olumsuz etki göstermemesi söylediğin şeyin gerçekleşmeyeceğini gösteriyor kısacası.

Kaynak: http://dergipark.ulakbim.gov.tr/ikcusbfd/article/download/5000152610/5000167446
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ekim 2017 ---
    Ayrıca geç saatte meyve tüketiminin büyüme hormonu üzerinde bahsettiğin şekilde bir etkisi yok. Sporcular süt deriyi kalınlaştırır, akşam 4 den sonra laktoz alınırsa testosteron olumsuz etkilenir gibi şeyler de söylüyorlar. Ama bunların çoğu kulaktan dolma ve yanlış şeyler.

Son düzenleme: 1 Ekim 2017

Sayfayı Paylaş