Gainer konusunda yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Redred89 tarafından 23 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Gainer almalı mıyım?

1. Al

oy sayısı 1
    100,0%
  2. Alma

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Redred89

Redred89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, gainer ile ilgili bir kaç sorum olacak, konu hakkında bilgisi olan abilerim kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim.
    1.81 70 kiloyum, yaşım 17-18. Yağım yok,spor yapıyorum protein tozu ve bcaa kullanıyorum. Protein tozunu antremandan önce ve sonra olmak üzere 2 kez kullanıyorum. 75 kilo civarına çıkmak istediğim için gainer almayı düşünüyorum. (normalde zayıftım, evde spor yapıp yumurtaya vs abanarak 70 kiloya çıktım)
    1. sorum gainer almalı mıyım?
    2. sorum ise gainer alırsam nasıl kullanmalıyım? Sabah kalkınca 1 ölçek, ara öğünde saat 2-3 gibi 1 ölçek daha alsam yani 1 servis ediyor, daha sonra da akşam antreman öncesi ve sonrası protein tozu alımına devam etsem nasıl olur? fazla mı olur yoksa normal midir? off günlerde sabah 1 ölçek akşam 1 ölçek gainer almayı düşünüyorum.
    Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim, iyi forumlar :)

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Gainer yerine bunu besinlerden almaya çalış. Kilo almak isteyip alamayanlara hep önerim budur. Bazen "yiyemiyorum o kadar o yüzden kolay kalori almam lazım" cevapları alıyorum. Oysa kolayı var. Şuan ki düzenine devam et ve üstüne düzenli ekle. Nasıl mı? Tabii ki bir seferde mesela 500 kalori ekleyerek değil. Güne ekstra olarak yayarak. Sabah yumurta mı yiyorsun? Ne olacak 1 tane fazla yer zorla. Peynir mı? Yarım dilim fazla ye. Ara ve ana öğünlerde mesela bir avuç daha kuruyemiş ye. Sadece bir avuç. Meyve mı? Bir tane daha ye. Büyük yemek zorunda da değilsin. Küçük da olsa olur. Pilav, makarna vb mi? Sadece 4-5 kaşık fazla koy. Protein mı? Sadece 50-75 gram fazla koy. Süt mü? Bir çay bardağı daha iç. Yoğurt mu? Birkaç kaşık daha koy. Yağ mı? Bir kaşık fazla koy. Tatlı mı yiyorsun? 1,5 porsiyon ye. Her öğüne sadece biraz daha fazla koyman bile gün sonunda ekstra işine yarayacak kaloriye denk gelir. Kolay kilo almanın yolu var. Hem de sağlıklı. Nasıl mı? Fındık ve ceviz epey kalorilidir. Her gün gainer servisi fiyatına denk gelecek kadar bunlardan yesen yine kilo aldırır. Gainer gerçekten sağlıklı değil. Whey i yine anlarım olur. Fakat gainer için değmez diye düşünüyorum.

3. Redred89

Redred89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kilo almam için günlük 3000 civaro kalori almam gerekiyor, yediklerimi hesaplayınca yaklaşmıyor bile, günde en az 4-6 yumurta yiyorum bulabildiğimi yiyorum ama artık yumurta vsvs yemekten bıktım, iştahım da pek yok ve çok fazla yemek yiyemiyorum, gainer alıp üstüne beslenmeme devam etsem extra kalori alıp kilomu arttırırım diye düşündüm, çünkü daha ne yiyim dünyayı yiyorum evde

4. Redred89

Redred89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bi tınlasaydınız beni güzel olurdu ya.

5. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum aynı yaştayız, üstteki abimizin de dediği gibi sınıra yakınlaşacak bir beslenme yap doğal yollardan, ardından kaliteli hammadesi olan bir gainer al ve önerilen ölçeğin yarısı kadar iç çünkü gainerlar pazarlamayı en çok gözlemleyebileceğin besin takviyelerinden biridir, normalde 70 kg birinin 40 servise kadar çıkarabileceği 5kg gainerı 12-16 servis arası normal olarak öneriyor üreticiler buda günlük karbonhidrat ihtiyacının %60-70 arasının gainerdan almana sebep oluyor dediğim gibi günlük makronu hesapladın alman gereken karb 350 mi çıkarabildiğin kadarı atıyorum 250 ise kalan 100 gramı gainerdan al, %75 doğal besin planı %25 besin takviyeleri dengesini tutturursan bu iş olur, umarım yardımcı olabilmişimdir, yardımcı olmaya çalıştım.

6. Redred89

Redred89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de öyle yapacağım, yaklaşık 2000-2500 kaloriyi kendim alabiliyorum, kalan ufak kısmı da gainer desteğiyle tamamlayabilirim. Ölçek konusunu da uygulayacağım, dikkat ederim. Yardımcı oldun, teşekkürler her birinize :)

Berat Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş