Gainer gerekli mi gereksiz mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ttkaraca38 tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ttkaraca38

ttkaraca38 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Forumda okuduğum yazılar beni çok etkiliyor. Bir yerde görüyorum gainer kullandım çok iyi kilolar aldım bazı yerlerde oluyor gainer çok gereksiz ürünler o ürünleri kullandığınızda su toplayarak su alır filan. Hiç emin olamadım ve bu başlığı açtım. Bana kalırsa gainerlerin içindeki karbonhidratlar proteinler vitaminler sporcular için çok önemli ama yinede sormak lazım. Bu ara çok düzenli spor yapamıyorum. Weider crash weight gain, Weider Bcaa 2000 ve Weider glutamine alarak iyi bir başlangıç yapmak istiyorum sizce bu kombinasyon nasıl olur ?

Synyster Gates bunu beğendi.
  2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    kilo almak için düzgün beslenmen gerekir gainer kullandım kilo aldım o hikayeleri geçiceksin söyle oldu aynen bu soru düzgün beslenmıorum ama antrenmandan sora whey aldım kas yaptı (MI) :D

3. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen bende forumda okuduklarımda bazıları iyi beslenme + gainer iyi kilo aldım diyor bazıları gereksiz supplement diyor.

4. ttkaraca38

ttkaraca38 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hayır benim demek istediğim iyi beslenme + gainer. Öylede gereksiz diyenler var, ben bunu merak ediyorum. Zaten iyi bir antrenman ve iyi bir beslenme olmadan hiç bir şey olmuyor. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Mart 2014 ---
    Gereksiz supplement filan diyen de var çok gerekli diyende var ne yapmam gerektiğini anlamadım :S

5. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kardeşim gainer şu durumlarda iş görür,sana söyleyeyim.Kendi adıma konuşayım mesela.Şu anda bulk dönemindeyim.Haftada 5 gün yoğun olarak spor yapıyorum,günlük yaktıgım ortalama kalori 2600 kalori.Benim adam gibi kilo almam için 2950 civarı kalori almam şart.Bu beslenmeye göre günlük karaciğeri çok zorlamamak için alacağım protein miktarı 170gr,alacağım karb miktarı 360 civarı ve alacağım yağ 100gr olacak.Benim sorunum ise,bu beslenmeyi gainersiz yapabilmem için her yediğim ögünde ana ögünde(ögle-aksam)150gr pilav yemem,100gr yoğurt yemem(ögle akşam)-sabah 50gr yoğurt yemem,akşam pilav + tavuğun yanına kurubakliyat tazsı şey yemem,öglen ara ögünde yulaf ezmesi yemem şart.Tüm bunları yiyemediğim için yiyebildiğim yemeklerin kalorisinden 2950 kaloriye ne kadar açık oluyor onu hesaplayıp kalan kaloriyi gainer ile karşılıyorum.Eğer sen ben alacağım kaloriyi besinlerden rahatlıkla yiyerek alıyorum,yeme sorunum yok vesaire diyorsan gainer kullanmana gerek yok.Bu arada ben yurtta kalıyorum,okulda ögle yemeklerindeki pilavımız toplasan 75gr,corbamız 100-150kalori,ana yemegimiz 20protein civarı o kadar toplam 1 ögünüm okulda.Sabah yumurta + peynir + domates salatalıktan baska birşey yiyemiyorsun bunlar ne kadar kalori gelecek,sırf karb ihtiyacı icin eti form light bisküvi yiyorum yanına ekmek yemeyerek karb almak icin,aksam yemeginde pilav 100gr civarı + tavuk 30gr civarı yanına corba alıyorum.Öğleye dogru elma yiyorum ant sonrası elma yiyorum.ekstra olarak günlük 60-65gr kuruyemis yiyorum(fındık fıstık badem ceviz) ona ragmen toplam kalori anca 2500 civarı oluyor : ) Ben simdi 2950 kaloriye ulaşmak icin ne yapmalıyım ? Yağ zaten 100gr tüketiyorum.Protein alsam karaciğere zarar,geriye karb olarak almam gereken kaloriler kalıyor.Bunu da alabilecegim tek yok gainer.Senin böyle bir problemin yoksa kullanma,varsa kullan.Bu kadar basit,gainerin amacı budur.Hardgainerler dahi gainersiz kilo alabilir.Sadece gereken şey,günlük yaktığın kaloriyi hesaplatmak(bazal metabolizma x haftalık aktiviyete göre katsayılar).Bu cıkan kalori miktarından 350-400 kalori fazla beslenmek günlük bu kadar basit.

6. bayram76

bayram76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    yakılan kaloriyi nasıl hesaplarız?? doktoramı gitmek lazım??

7. DDRREECCKK

DDRREECCKK Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çanakkale
    Ben sırasıyla yarım kutu Mass gainer ve Mutant kullandım, üniversite sebebiyle maksimum 3 öğün yemek yiyebiliyordum zaman kısıtlıydı ve aldığım kilo 1- 1,5'tur, gerçekten faydasını görmek istiyosan bence iyi de beslenmelisin aksi halde etkisini en azından ben görmedim, 1 aylık boş zamanım vardı o süreç içinde güzel beslenme programı çıkartmıştım ve gainer kullanmadım 4 kilo aldım, en azından olaylar bende bu şekilde ilerledi

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yaktigin kalori degil ihtiyacin olan kalori hesaplanir ve ona göre beslenirsin,bununda bicok hesaplama sekilleri vardir enn basiti

kilon*24*1.3

sondaki 1.3 günlük hareket katsayisidir büro isi yapiyorsan 1,3 ile cok hareketli isen 1.6 ile asiri agir ve cok hareketli bir isin varsa yada agir antremanlar yapiyorsan1.9 ile carparsin cikan sonuclar senin kalori ihtiyacini verir,kilo almak istiyorsan bunun üzerine 300 ila 500 kalori eklersin kilo vermek istiyorsanda bu sonuctan 300 ila 500 kalori arasi düsersin,en basit sistem budur.

9. bayram76

bayram76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    bi iş yaptıgım yok aslına bakılırsa büro işi bile fazla hareketli olur benm durumumda birisi için.. tek yaptıgım 2günde 1 kere yaklasık 2saatlik vücut geliştrme

10. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    SAĞLAM beslenmiyorsan hiçbir SUPPLEMENT İŞE YARAMAZ.

11. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar içinde gainerlerın ne vitamin felan var bilmem ama mesela şekersiz nescafe %72 karbonhidrat içeriyor hem toz halinde hemde çok daha ucuza geliyor:) , marketlerde böyle birçok alternatifler varken niye gainerlara ortalama 150tl para veriliyor? Protein tozu almak için birçok neden varda bunu anlamadım:)

Son düzenleme: 11 Mart 2014
  12. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    2 si bir arada da 13gr bir pakette 1.5 doymus yağ 9 karbo 0.6 protein1.2 lif 0.1 tuz 0.1 şeker bulunuor :D

13. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam 100gramdaki değerleri vereyim 423 kalori, yağ 12.9, karbonhidrat 72,5, protein 4,3, şeker:0 14gramlık bir paket 25-30kr.

Gainerların 100gramında 3-4 gr yağ var,9 gr yağ farkı için 150tl vermeye değmez bence hocam, ama verene saygı duyarım kendi kararı.

14. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    yanlışl hatrlamıosam bir insanın kalp krizi geçirebilmesi için 48 küsür kadar kahve tüketmesi gerekiomus :D

15. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bildiğime göre günlük 400mg cafein alana kadar bir sıkıntı olmuyor ve Nescafede de 50-60mg kadar cafein var.Ki ben illa nescafe demiyorum, kh bulunması en kolay besinken fazladan para vermek mantıksız bence.

16. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Nescafe ile gainer'i karşılaştıranları ilk kez görüyorum. Gainer yoksa nescafe için mantığıyla olmaz.

redpack bunu beğendi.
  17. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Niye hocam gainer kullanmaktaki amaç kh olarak kalori almak değil mi?Bence ona verilecek parayı proteine, aminoya vs. vermek daha iyi olur.

redpack bunu beğendi.
  18. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

ilk basta böyle yazaydın ya daha anlasılır olurdu ne demek istediğini anladım ama arkadaslar anlamamış olabilir :D

19. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Bu konu daha önce farklı başlıklar altındada tartışıldı,benim görüşüm gainer son çare olmalıdır,(Başlıktaki gereklimidir gereksizmidir sorusuna net cevap alalım diyorsanız benim görüşüm gereksizdir)
    Amaç kilo almak ise bu beslenme ile olur ,Beslenme+gainerla hızlı yol alınabilirmi ? Evet alınabilir .Gerek varmıdır ?Yoktur pilav ,makarna ,yulaf vs... bol tüketilmeli üstünede yumurta peynir tamamdır.
    (Yukarıda yazdıklarım kilo almayı almaçlayan spora yeni başlamış kişiler içindir ,Nebukadnezar ve benzeri sporcuların bulk döneminde belli bir seviyeden sonra kullanmaları kendi tercihleridir,kullanılabilir )

redpack bunu beğendi.
  20. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Haklısınız,ama birde ben kendi alternatifimi sunayım dedim tartışmaya dönüştü :)

redpack bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş