Gıda Takviyesi ne zaman kullanılmalı!

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve ebayar tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ebayar

ebayar Guest

Merhaba arkadaşlar,
    Diğer sitelerde, forumlarda araştırma yapıyorum gıda takviyesi ne zaman kullanılmalı/başlanmalı çoğu kişi ilk 3 aydan sonra kullanılmalı, 6 aydan sonra kullanılmalı gibisinden makaleler yazmış.

Benim gibi daha önceden vücut geliştirme sporu ile uğraşmamış kişi ne zaman gıda takviyesine başlamalı?

27 Aralık 2013 tarihinde başladım ilk temel program ile başladım sonra programım bölündü, 3 programdayım 4. ayı bitirdim halen kendi beslenmem ile karşılıyorum.

Buda çalıştığım program http://imgim.com/img_20140426_161955.jpg (Resim çözünürlüğü büyük olduğu için linkini paylaştım.)
    Ağustos sonunda Bulk dönemi başlayacağım.

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    gıda takviyesi beslenmende az aksamalar varsa kullan yok tam iyi besleniyorum antremanlarda güzel sonuç veriyor diyorsanız gerek yoktur

3. PalamutMurat

PalamutMurat Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Uzmanlar ne der bilmiyorum ama benim arkadşaım genel kanıya uyup ilk 3 ayda nsonra protein tozu aldı. O ilk başsta biraz etki gösterdi ama yine de çok bişey fark etmedi. Bundna 1 ay önce yaklaşık 7-8 ay civarı oldu başlayalı ve bu sefer bol bol takviye aldı. Protein sütleri tozlar whey tozları aminoasitler. Düzgün bir çalışma ve beslenme programıyla birlikte de oldukça güzel gelişme kaydetti.

4. ebayar

ebayar Guest

Hocam beslenmem şu şekilde;

Sabah: 3 Haşlanmış tam yumurta 300 ml süt peynir zeytin domates kahvaltı..
    Ara öğünlerim etli sandviç veya muz, fındık kuru meyve..
    Öğlen yada antrenman öncesi: Bol karbonhidrat yarı protein(makarna, pilav ve tavuk)
    Akşam yada antrenman sonrası: Karbonhidratı yarıya indiriyorum proteini 2 katına çıkartıyorum.
    Antrenmandan çıkar çıkmaz 1 tane muz yiyorum.

Eklendi günlük 500 gram haşlanmış tavuk tüketiyorum.

5. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi gunler kac kilosun ve boyun kac ?

6. ebayar

ebayar Guest

İyi günler hocam boyum 1.80 yakın var ama hoca 1,76 ölçtü kilom ise 73 KG

7. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Beslenmen bana yetersiz geldi. Senin gunluk 110-130gr protein, 150-200gr karbo alman gerekiyor. Supplementten ziyade yedigin yumurta sayisini arttir. Haftada 2gun kirmizi et yemeye ozen goster(150ser gram). Lor peyniri tuket. Unutma 1ogunde 5kilo et yemenin faydasi yok, ogunlere böl. Supplementin amaci seni hedefine bir tik yakinlastirmaktir, dogru beslenme, antreman ve kaliteli dinlenme sonucunda.. Amacina ve vucuduna gore karar senin.

Sahsen ben, 1yil duzenli yaptiktan sonra 1yil ara verdim ve 1 ay once tekrar basladim ve protein tozu ve amino asit ile..

8. PalamutMurat

PalamutMurat Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış bilmiyorsam kilo başına 2-2.5 gram arası protein alınması gerekiyor günlük. Ama arkadaşın dediği gibi öğünlere bölerek. 73 x 2.5 = 182 gram proteine eşit bu da. 500 gram tavuktan yaklaşık olarak alacağın protein 100-120 gram arası. Bunu kilona dengeleyebilirsen iyi olur diye düşünüyorum. Ama proteini abartıp ihtiyaçtan fazla alınca da yağ olarak depolanıyormuş. Her şeyin fazlası zarar diye boşuna dememişler :D

9. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kilo basina 2-2,5gram cok fazla :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. PalamutMurat

PalamutMurat Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de internetin yalancısıyım ama en az 2 gram diyorlar genelde. Tabi bünyeye göre değişebilir ektomorfi endomorfi

11. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    çok fazla?

12. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    4aylik biri icin fazla

13. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
  14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle bir sormuşsun ki gıda takviyesine kesinlikle başlanmalı ama ne zaman başlanmalı gibi bir anlam çıkıyor. Günlük toplam makro değerlerini aldığın sürece herhangi bir takviye kullanmana gerek yok. 73 kiloysan günlük 150 gr protein alman gerekiyor. Bunu bulk döneminde karşılayamamak imkansıza yakın. Yağ yakımı sırasında ise günlük kalori limitini aşmamak için protein içeriği yüksek ama kalorisi düşük gıda gerekiyor, iş biraz daha zorlaşıyor. Elinin altında iyi beslenemediğin günler 1-2 ölçek almak için protein tozu bulundurabilirsin. Bunun dışında hergün düzenli kullanman "gereken" şeyler değil bu besin takviyeleri.

ebayar bunu beğendi.
  15. ebayar

ebayar Guest

Hocam beslenmenin neresinde yanlışlıklar var zaten ben yarışmacı ileri düzeyde vücutçu değilim amacım fit olmak eminim yeterli miktarda şuan için protein ve karbon alıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2014 ---
    Kilo başına 1,5-2 gr protein hocam, Kilo başına da 70 gr karbon alınması lazım öyle hatırlıyorum.

16. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Daha henüz beslenmeni oturmadan gida takviyelerine almak dogru olmaz. Protein, karbo acigín varsa supplementlere yönelenebilir.

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

17. ebayar

ebayar Guest

Evet hocam soru tarzım biraz öyle oldu. Malum yaz dönemi geliyor, Ağustos biter bitmez 1 Eylülden itibaren bulk dönemi ve hacime yönelik çalışmaya özen göstereceğim. Son kelimeniz bana anlamlı geldi teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2014 ---
    İlginiz için teşekkür ederim hocam beslenme programım da eksik bir şey var mıdır? Öğünlerime başka neler katabilirim?

Sabah: 3 Haşlanmış tam yumurta 300 ml süt peynir zeytin domates kahvaltı..
    Ara öğünlerim etli sandviç veya muz, fındık kuru meyve..
    Öğlen yada antrenman öncesi: Bol karbonhidrat yarı protein(makarna, pilav, bulgur ve tavuk)
    Akşam yada antrenman sonrası: Karbonhidratı yarıya indiriyorum proteini 2 katına çıkartıyorum.
    Antrenmandan çıkar çıkmaz 1 tane muz yiyorum.
    Günlük 500 gram tavuk göğsü tüketiyorum.

18. PalamutMurat

PalamutMurat Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Valla lordlar gelmiş ben çekileyim kafa karıştırmayayım :D İyi sporlar

Sayfayı Paylaş