Güzel bir dövüş sporu arıyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve OsmanGenc14 tarafından 2 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. OsmanGenc14

OsmanGenc14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleyküm arkadaşlar forumda yeniyim bilmediğim çok şey var o yüzden yardımcı olursanız sevinirim.
    Öncelikle kendimi tanıtayim ben 14 yaşında 1.81 boyunda 95 kiloda olan birisiyim spor geçmişimi anlatim biraz bir ara kısa bir süre taekwondo yapmıştım çok sıkıcıydı sonra kickboxa başladım ve gayet eğlenceli başarılı bir şekilde yapıyordum bir gün boynum da bir sıkıntı olmuştu doktora gidince boynumda düzleşme olduğunu ve devam edersen sıkıntılar olabileceğini söyledi ben kickboxu çok seviyordum ve işime de yaramıştı gerçekten maçlara falan da çıkıyordum ama ailem artık devam etmeme izin vermiyor diyorlar ki başka bir spor bul ben de dövüş sporları istiyorum yine çünkü gerçekten eğlenceli oluyor arkadaşlar boks,kickbox,muay thai, gibi dövüş sporları haricinde dövüş sporu önerebilecek var mı kung fu sanda düşünüyorum ama başka görüşlerede açığım ve bu sporu yaparken bir yandan vücut ta yapmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

2. Mehmethan

Mehmethan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Wing chun dusunuyormusun tehlikesi çok az

3. OsmanGenc14

OsmanGenc14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Wing chun dan biraz bahsedebilir misin yani ben sert bir spor arıyorum ve kendimi koruma da yardımcı olabilecek

4. AkBaBHa

AkBaBHa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Muay thai derim.. yeni biri olarak antrenman ve stil bakımından geliştiren bir spor diyebilrim.

5. Volgorn

Volgorn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Wing Chun ya da Aikidoya basliyabilirsin

6. Mrboksor

Mrboksor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boks yap

7. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    yüzmeye git.
    doktorunun antrenman iznini vermesinden sonra sporlara başla!
    o izni vermezse asla yapma, neticede amaç evvela sağlık olmalı.

8. EminTalha

EminTalha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    SAYAKON diye Türklere özgü bir savaş sanatı var. Araştır bence hoşuna gidecektir.

9. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Şuan dışarıda saldırılara karşı korunmak, kondisyon, güç vs vs. konusunda en güzel spor muay-thai ve kick-boks. Fakat kickboks yapamadığpına göre muay-thai yi hiç yapamassın. Bu yüzden sana önerim dövüş sporu değil daha basit sporlara yönelmen. Vücut geliştirme, basketbol, futbol vs .vs.

10. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    BJJ veya Sambo tek geçerim. Belki ustune boks eklenebilir ama turkiyede adam gibi boks egitimi veren yer yok :)

11. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    SAYOKAN Türklere özgü değildir, bildiğiniz tam vuruşlu karatedir.
    Ama çok etkili olması mümkündür, kyokushin-ashihara gibi.

EminTalha bunu beğendi.
  12. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bence gidebileceğin bazı dövüş sporları:
    1)Wushu (Taolu) ama çok esneklik gerektir sen yine de bak
    2)Escrima silah kullanmayı öğrenirsin etkilidir
    3)Capoeira çok eğlencelidir aslında bazı durumlarda etkilidir.
    4)Wing Tsun veya geleneksel Wing chun
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Temmuz 2015 ---
    Dahası da vardır tabii ki hatta şimdi aklıma geldi ama çoğu kişi bu sporu dövüş sporları sınıfına katmıyor ve o da: Eskrim kılıçla yapılan var ya hani
    Bir de yakınında varsa kendo, kenjuts, iaido, iaijutsu gibi kılıç sanatlarına yönelebilirsin.Ninjutsu da olur.Aslında bunlar tam temaslı dövüş sporlarına göre daha az etkili ve antrenmanları daha kolaydır. Ama senin durumunu da göz önünde bulunduracak olursak bu sporlara gidebilirsin. İyi forumlar
    :) Aklıma geldikçe yazıyorum. Bu arada senin öğrenebileceğin daha çok dövüş sporu var ama benim aklıma iki tane daha geldi.
    1)Tai Chi
    2)Chi Kung aslında bu tam dövüş sporu sayılmaz ama çin nefes egzersiz tekniklerini kapsar. Bazı kuruluş ve organizasyonlar tai chi'nin ve bazen de wing tsun'un yanında bu sporu öğretiyorlar.Ayrıca derkrieger'in tavsiyesini dinleyip yüzmeye başlarsan yanında chi kung yapman nefesini ve ciğerlerini uygun tekniklerle geliştirmeni sağlar. Tabi kurs bulabilirsen.
    Bu arada bunlar fitness ve hafif olarak vücut geliştirmeyle desteklemeni öneririm.Bu arada beslenmeni aksatma.Ayrıca yine aklıma bir dövüş sanatı geldi.Ben hiç antrenmana gitmedeim şehrimde yok. Ama kendini savunmak için gidiyorsan pars taktik savunma, ata savunma sanatı tercih edebilirsin.Bunlar aikido, systema, krav maga, krav magen gibi sistemlerin daha eklektik hale getirilerek Türkleştirilmiş çeşitleridir.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2015
  13. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada aklıma geldi olur da Escrima'ya gidersen çıplak elle dövüşmeyi de öğrenecek ve çıplak el, ayakla yapılan yumruk, tekme, diz, dirsek vuruşlarını silahlı saldırılarla kombine olarak kullanmayı ve böyle vuruşlara karşı savunmayı öğreneceksin.Escrima'da bir çıplak el tekniği vardı, şimdi aklıma geldi ve bu vuruş yumruğunu sıkıp rakibin kafa arkası, ense ve boyun gibi bölgelere vurulur.Eğer Escrima'ya gidersen hocanla konuş, durumunu anlat ve bu vuruştan sparringlerde vb. durumlarda kaçmaya çalış.Sadece de bu değil daha birçok tehlikeli hareket olabilir.O yüzden de dikkatli ol ve hocana durumunu en ince ayrıntısına kadar anlat.

Sayfayı Paylaş