Günlük İçtiğiniz Suyu Arttırın!

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve BulkHulk tarafından 30 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu bölümün çok önemli olduğunu düşünüyorum,onun için bi kaçtane peşpeşe makale atıcam,okumaktan zarar gelmez :)

Spor yapıp yapmamanız yada diyet yapıp yapmamanızdan daha önemli bir konu var! Su içiyor musunuz? İdeal su içme miktarı her 20 kg basına 1 litre su iken, 70-80 kg olan sizlerin üç yada dört litre su içtiğini sanmıyorum. Belkide su içmeye alışık değilsiniz. Susadığınızda meşrubat içmekten, meyve yemekten su miktarını karşılamaya çalıştığınızdan hatayı en başta yapmış oluyorsunuz.

Peki su içme alışkanlığınız yok, anladım. Su içmenizi kolaylaştıracağımı söylesem ve size bunun için birkaç tüyo versem uygulayacak mısınız bundanda şüpheliyim. Yinede size 2-3 alternatif sunacağım.

1- Soğuk suya limon ve nane ekleyin. Yada portakal dilimi ekleyin. Bu içiminizi kolaylaştıracaktır.

2- 1 litre suya 2 gr toz bcaa karıştırın. Günlük alacağınız 6-8 gr bcaayı bu şekilde tüketin.

3- Hardcore sevenler için metabolik patlama yaşatacak ve sizi bomba yapacak bir yöntem. Suyunuza pul biber ve acısos karıştırın.

Bakın su içmezseniz vücut eksik hisseder, protein senteziniz bile eksik yapılır, gelişiminiz yavaşlar. Siz kendinizi düşünmezseniz vücudunuz sizi düşünmez. Kasın kullanacağı suyu kullanır ve hacim kaybedersiniz. Somalide değiliz su için!

Emirhan TOSUN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş