Günde kaç farklı supplement kullanmak zararlıdır...? Ya da zararlımıdır...?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MesutDIKMETAS tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. MesutDIKMETAS

MesutDIKMETAS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba...

6 aydır vücut geliştirme yapıyorum.

2 ay kadar önce yemek borumda enfeksiyon oluştu (iltihap kapladı, yara oldu). 12 gün boyunca yemek yiyemedim ve su içemedim ve 7 kilo verdim. 12 gün sadece süt ve unu karıştırarak beslendim. Şimdi iyiyim...

İyileştikten sonra tekrar spora başladım şuan 5.5 kiloyu geri alabildim. Şuan yaşım 25 boyum 1.81 kilom 72.5...

Bunları yazdıktan sonra bir kaç sorum var...

Soru 1 : Yemek borumda oluşan enfeksiyonun supplementlerden dolayı olmuş olma olasılığı varmıdır...?
    ( o sırada : protein, amino asit, ve creatin kullanıyordum.)

Soru 2 : Günde kaç farklı supplement kullanmak zararlıdır...? Ya da zararlımıdır...?
    (şuan : protein, animal pack, nox 3, glutamine ve creatine kullanıyorum.)

2. MesutDIKMETAS

MesutDIKMETAS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgisi olan yokmu...?

3. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    suplementlerin böyle bir şey ypabileceğini sanmıyorum farklı sebeblerden dolayı olmustur bunlar besin takviyesi

antreman öncesi animal pak nox creatin
    antreman sonrası proteinle glutamini karıstır shakerde iç

MesutDIKMETAS bunu beğendi.
  4. MesutDIKMETAS

MesutDIKMETAS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementleri düzenli bir şekilde belli saatlerinde ya da antreman durumuna göre kullanıyorum zaten...

Sadece merak ettiğim kaç farklı supplement kullanıldığında "ooo çok fazla kullanıyorsun" denilebilir...

5. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    sanmıyorum senin bu kullandıkların bazı insanlara göre hiçbişey bence

6. AZEROTH

AZEROTH Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Oncelikle merhaba gecirmiş oldugunuz enfeksiyon viral tipidir dogrudan dogruya supplement ler buna sebebiyet vermez ama vucudun dogal bagısıklık sistemini kırar ve zayıflatır bu neden ile bu gibi hastalıklara acık olursunuz yani bir bakıma kullandıgınız takviyeler sebebiyet vermiştir. Buna çare olarak REDOXON 1000 MG VİTAMİN-C yi tavsiye ediyorum tadı nefis ve bagısıklık sisteminizi eskisinden daha iyi yapıyor ve bu gibi durumlarda hastalıgınız daha erken atlatılıyor hatta supplement lerin sebebiyet vermesi dusuyor. O kadar cok takviye almak bobreginizi zayıflatır, taşa ve bagısıklıgın zayıflamasına sebebiyet verir saglıcakla kal;)

MesutDIKMETAS bunu beğendi.
  7. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar cok supplementi neden kullanıyorsunuz ki ? bcaa -kreatin yada toz protein - kreatin kombinesi yapsanız yeterlidir bence. yeterli besleniyorsanız animal pack ta gereksiz. o vitaminleri alabilirsiniz. glutamine ileri duzeyde devamlı antrenman yapan sporcular içindir. onlar antrenmana cok odaklıdır ve bağışıklık sistemini ayakta tutmak için alırlar. aynı zamanda cok sert ve uzun antrenman yaparlar. dolayısıyla ihtiyaç duyarlar. siz musabıksanız eger onu bilemem ama ikili bir ombinasyon yeterde artar bence beslenmenizde duzenliyse. iyi çalışmalar...

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bunların adı "ilave"dir. tam türkçe karşılığı budur. supply (temin etmek, arz etmek) fiilinden gelir.

yani antremanını ve vücudundaki ihtiyaçları tam kaşlıyamadığında "ilave" destek için üretilen şeylerdir.

eğer sen sağlıklı beslenirsen ve müsabık olmak gibi bir niyetin yoksa bu desteklere "az" ihtiyaç duyacaksın.

ama destek ürünler, ilave olarak değil de ana ürün olarak kullanılıyorsa, işte o zaman abartmışsın demektir:

- proteini sadece protein tozundan karşılıyorsan,
    - yemek yemek yerine meal replacement alıyorsan
    - vitamin ihtiyacı deyince aklına animal pak geliyorsa,
    - az uyuyup çok glutamine ve zma alıyorsan...

işte o zaman senin tabirinle: "ooo çok fazla kullanıyorsun" denilebilir...

themertyildiz ve oklahoma bunu beğendi.
  9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    6 aylık birisi nye nox, glutamine,animal pack kullanır ki.piyasada o kdar multivitamin desteği varken yada doğal yollardan karşılayabileceği halde animal pack alır.

üsteki 2 mesaj durumu çok iyi özetlemiş gerisi mesaj kirliliği olur artık

10. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş kaçtı?

11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kullanılanların içeriklerine göre ve tüketen ile onun hedeflerine göre değişir. Ortalama bir vücut geliştirmeci için Animal Pak'in yanına ne koysa zaten fazladır. Fitness amaçlı bu sporu ciddi anlamda yapan birine de tek başına Animal Pak takviyesi pekala fazla fazla yeterlidir.

12. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle gecmis olsun. büyük ihtimalle supplimentler buna sebep olmustur. ben yaklasik 3,5 senedir yapiyorum bu sporu ama ilk 2 senemde hicbirsey kullanmadim. dogal beslenmeme dikkat ettim ve inan bana ilk 2 senedeki aldigim performans artisini ve vücudun güzelligini sonraki 1,5 senede supplimentlerle ilerletemedim. su anda sadece creatin, bcaa ve protein tozu kullaniyorum ve bundan bile teredütteyim cünkü asiri tükürmeye ve balgama yol aciyor. yani karacigerlere etkisi var. yavas yavas bunu azalttim. 6 aylik biri icin kullanman cok gereksiz öncelikle söyle güzel bir form tut sonra agir antermanlara baslayinca kullanirsin. illaki kullancaksan sadece 3gr creatine anterman öncesi ve 15-20gr protein tozu antreman sonrasi fazlasiyla yeter. bir de sabah yumurtani, peynirini, balini, yulafli ekmegini eksik etme. bol bol da et tüket, fazlasiyla yeter.

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

ne bu ya bu ne bıcım cevap !!!

bılgın olmadıgı konuda neden atıp tutuyorsun kı bılmıyosan atma mesaj

tek kaynak varmı bu dedıklerın ıcın
    ---------------------
    arkadasım merak etme supplementler yapmadı o enfeksıyonu ole bırsey mumkun degıl

bır vg sporcusu temel olarak 4 takvıyeyı hep alabılır sorun olmaz whey pro +creatın+bcaa+glutamın(arjınınde alınabılır bazı donemler ) . dıgerlerı opsıyoneldır

Tank Jr. bunu beğendi.
  14. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    "cünkü asiri tükürmeye ve balgama yol aciyor. yani karacigerlere etkisi var."
    bir supllement bunlara neden oluyosa ben değil tanıdıgım hiç kimse bişi bilmiyor demektir. hadi diyelim böle şeyler yapıyolar bunların karaciğerle ne alaksı var :D dur tahmin ediyim. sen sigarada içmiyorsundur. sadece supplementlerden olmuştur...

Danny Boy bunu beğendi.
  15. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    aşırı tüketimin ne yazık ki en çok kariciğer ve bçbreklerle ilgisi var. Bu ilaçlar kana karışmadan önce nerede metabolizma ediliyor sence?

Ayrıca 6 aylık birinin creatine ve, bcaa, glutamin gibi komplekslere ihtiyacı olmaz. Bunlar ilk platoyu aşmak için kullanılmalı. 6 ayda ne platosu Allah aşkına?

Ayrıca zaten protein tozlarının içinde yeteri kadar BCAA ve glutamin var, çoğu kişi günlük laınması gereken Glutamin miktarı aşıldığında karaciğer tahribattı olduğunu bilmez.

Bu forumdaki çoğu kişi supplementlere verdiği önemi, antreman, beslenme, diyet ve dinlenmeye verse çok iyi sonuçlar elde eder

16. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Ben 2 yıldır kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok balgam olsun karaciğer böbrek hiçbirşey yok vallaha gayet memnunum vücudumda harika oldu...

17. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Doların düşük olduğu zamanlar ortalama 7 8 destek alıyordum 10a kadar çıktığım olmuştu şu an 4 5 ürün kullansam da o zamandan bu zamana dek bir problemle hiç karşılaşmadım.

Steve bunu beğendi.
  18. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Aşırı tükürme ve balgama yol açıyor... Gerçekten çok güldüm:) Allah aşkına emin olmadığınız konularda kesin hükümlü cevaplar vermeyin, insanlarıda yanlış yönlendiriyorsunuz.

imparatorşirin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş