Günde 2 kere protein tozu kullanıcam antremandan sonra ve diğerini ne zaman alıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar nitro tech aldım antremandan sonra 1 ölçek su ile içiyorum

bana az gibi gelıyor 1 kere daha almak istiyorum antreman gününde en iyi zaman hangisi olur?

aklımda gece yatmadan önce veya antremandan 30 dk önce diye geçiyor

ama şöyle birşeyde var antremandan 2 saat önce protein ve karbonhidrat içeren bir öğün yiyorum satıcıda bu durumda antremandan önce kullanman gerekmez dedi sizlerin fikrini merak ediyorum.

sadece antreman günleri kullanıcam antremandan sonra alıyorum diğerini ne zaman alıyım veya almasam çok şey kaçırmış olurmuyum?

2. manken

manken Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benım kualannımım ve bence en dgrusu sabah uyanınca içilmesi en guzelı gece ac kalınca sabah onunla bastırmak.. antrmandan yarım saat once ve antrmndan yarım saat snra kullanın

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Gece yatmadan önce illa protein istiyorsanız casein içeren bir şey yiyin. Ayrıca gece yatmadan önce bir şey yemek pek sağlıklı değil whey dahil. Mide zor sindiriyor çünkü.
    Anteraman öncesinde de almaya gerek yok zaten iyi besleniyormuşsunuz bence en iyisi sabah kalkar kalmaz su ile karıştırıp hemen için. Vucüt gece saatlerce aç kalıyor. Doğal olarak protein ihtiyacı oluyor. O yüzden hemen whey içip bu ihtiyacınızı karşılarsınız. Ardından 45dk sonra fazla güzel bir kahvaltı yaptınız mı çok güzel olur :)

Ayrıca alıp almamayı siz karar verecekseniz. Sizce sahip olduğunuz kas kütlesi +1 ölçek whey'e ihtiyaç duyuyor mu? Bunun cevabı evetse kullanın :)

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sabahı bende süşündüm sabah kahvaltımıda iyi yapıyorum ama şöyle bır sorun var

sabah proteın içsem 45 dk sonra kahvaltı yapmam ımkansız saat 6 da kalkıyorum 7 de evden cıkıyorum kahvaltıyı zar zor yapıyorum sabahları ama tam yapıyorum ondan sabahta alamıycam sanırım belkıde sadece antreman sonrası alıyım 1 aylık gelişmeye goremı karar versem acaba

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    cidade de deus;
    antrenmandan yarım saat önce al sen dinleme o satıcııyı ama bence yarım ölçek al etkisini görürsün.antrenman sonrası 1 scoop al ancak bu yeterli olmaz diyorsan eğer gece için nitro tech olmaz whey ürün yemeği 6 7 gibi yiyorsan(akşam) saat 9 gibi yarım ölçek daha içebilrsin.

dinlenme gününde 1 scoop alabilrsin onda tavsiyem de kahvaltı ve ögle yemegi arasıdır.
    kolay gelsin...

6. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Spora yeni baslayanlara su tavsiye edilir heryerde : Sabah kalktiginiz da ve yatmadan once 1 olcek icin. ancak bu sporu bir suredir yapiyorsan sana tavsiyem soyle olur. Sabah madem zor oluyor senin icin sporudan sonra bir olcek al , ve saat aksam 7 veya 8 den sonra hicbirsey yeme ve yatmadan oncede bir olcek al.
    Birde gozume su carpti , sadece antreman gunlerinde alicam demissin bu yanilgiya sakin dusme , spor yapdigin gunler ne kadar protein yuvarliyorsan o kadarda yapmadigin gunlerde yuvarlamalisin , cunku vicudun proteine ihtiyac duyacak ve eger almassan kas kaybi yasarsin ki bu da hic iyi olmaz senin icin , Yapdigin sporun anca % 40'inin verimini alirsin.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    gece ıcın aslında casain proteını almak gerek whey soncuta hemen sındırılıyor gece pek mantıklı olmuyor gıbı

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bu konuda çok tecrübeli olan d.wolf un yazısı vardı.
    sabah kalkar kalkmaz aç karına alınmalı diyordu.
    yani ilk öncellik antrenman sonrası mutlaka şart.
    ikinci alınacak ise sabah aç karna.
    üçe çıkılıyorsa antrenman öncesi de olabilir.

9. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    bence
    Antreman öncesinde kesinlikle alma mideni dolduruyor,2. servisi kullanmazsan daha geç yenilenirsin.,2. servis kesinlikle antremandan bir saat sonra almak faydalı olacaktır.

10. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris

Evet en güzeli bu ama kısıtlı kahvaltı süresinde bunu başaramayacağını beyan etmiş. En iyi verim alabileceğin Antremandan sonra 1 servis, 1 saat sonra 1 servis daha...

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evet sabah ne yazıkkı okul yuzunden zaman olmuyor 6 da kalkıyorum 7 de evden cıkıyorum o süre içine tam kahvaltı yapıyorum zorlada olsa

antremandan hemen sonra ıcıyorum ıvtıkten sonra duş alıyorum eve gıdıyorum evde normal yemegımı yıyorum örnegın tavuk gibi şimdilik sadece antreman sonrası ıcıyorum 2. ölcegı kullanamıyorum

Sayfayı Paylaş