Gümrük ve whey protein

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve Deniz Ortaç tarafından 29 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Deniz Ortaç

Deniz Ortaç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar ben bulgaristayım şu an çift vatandaşım buranın vatandaşıyım mex whey protein ve creatin powder aldım internette de bir yazı buldum yazı şu şekilde
    Resmi gazetedeki karar maddesi;

13.06.2010 tarihli ve 27610 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının 65 nolu alt bendinde tanımlanan “takviye edici gıdalar” ile 06.12.2003 tarihli ve 25308 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi 2003/42 nolu Sporcu Gıdaları Tebliği’nin 4 üncü maddesinde tanımlanan “sporcu gıdaları”nın posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.
    Ancak, bu kapsamdaki ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanan kişilerin, hastalıklarına dair resmi hastaneden alınmış bir raporu ve doktorun önerdiğine dair bir reçeteyi, milli sporcuların ise “Milli Sporcu Belgesi”ni ilgili gümrük idaresine ibraz etmeleri halinde söz konusu ürünleri posta ve hızlı kargo yoluyla getirmelerine izin verilir.
    Yani "HIZLI KARGO VE POSTA" yolu ile diyor ben kendim aldım bi sıkıntı çıkarırlar mı sizce ? Teşekkürler

Sayfayı Paylaş