Güç kazanmak istiyorum bakarmısınız?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve celik4242 tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. celik4242

celik4242 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Selamün aleyküm değerli arkadaşlar. Ben 17 yaşında 1.70 boyunda ve 60 kiloyum. Ben bu işi profesyonel olarak değil sadece vücudumu dinç tutmak için yapmak istiyorum. Bilgisayar öğrencisiyim ve sürekli bilgisayar başındayım ve vücudum çok savunmasız ve güçsüz oldu. Sınıfta herkes benden çok güçlü yada ben öyle sanıyorum yada ben çok zayıfım. Çok güçsüz bir vücud yapım var. Örnek verecek olursa kollarım ve karın bölgem çok güçsüz özellikle kollarım ve bileklerim. Yumruklarım hiç kimseye tesir etmiyor (yanış anlamayın kavga için değil beni durumum çok anormal bir durum) birisi omzuma en küçük bir darbe attığında 2 gün ağrısı çekiyorum en küçük darbe olsun. Ama benim yumruklarım hiç kimseye tesir etmiyor işlemiyor.

Benim bunun önüne geçmek zinde bir vücut yapmak istiyorum amino asit protein vs. kullanmadın gayet doğal sadece kollarımı güçlendirmek istiyorum (kimsenin elini bile doğru dürüst sıkamıyorum) 2 adet 5 kiloluk dambıl ve el yayı almayı düşünüyorum. Çok zorlanmadın basit bir program istiyorum kollarımı güçlendirmek (birazda kas yapmak için tabi :))) ) neler yapabilirm arkadaşlar bana yardımcı olun lütfen bu yüzden piskolojim bile bozuldu neler yemeliyim nasıl bir program uygulamalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim CEvap veren öneride bulunan herkese şimdiden çok teşekkür ederim (cevaplarınzı bekliyorum

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş