GözGöz Süper lig’te

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BackTanıtım tarafından 17 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BackTanıtım

BackTanıtım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Göztepe bu yıl mükemmel bir iş çıkartıp 15 yıl boyunca hasret kaldığı, süper lige çıkmayı başardı. Buna etken olarak mükemmel bir kadro yer almakta. Size Göztepe’nin tarihinden biraz bahsedeyim. Göztepe Avrupa’ya açılan ilk Türk takımıdır. Sırf İzmir iktidara oy vermiyor diye cezalandırıldılar. Göztepe haricinde İzmir’in tüm kulüpleri hüsrana uğratıldı. Yenersin yenilirsin, şampiyon olursun küme düşersin, futboldur, her şey olabilir. Ama sportmence ve centilmence olmalı, adaletle olmalı ama öyle olmadı. Resmen Göztepe’den intikam alındı. Ve tüm mal varlıklarına el konuldu. Göztepe’ye milyonlarca dolarlık borçlar yüklendi. Hatta elektrikleri suları bile kesildi. Resmen linç edildi. Eli kolu bağlı olan bir insan nasıl futbol oynayabilir. İstedikleri oldu sonunda Göztepe bir alt kümeye sonra da bir alt kümeye ve en son amatör kümede top oynadı. 1959 yılından itibaren 25 yıl Süper Lig, 25 yıl 1. Lig'de mücadele eden ve 3 kez 1. Lig şampiyon olan takım 2003 yılında Süper Lig'den düşen Göztepe, bu düşüşü durduramayarak tarihinde ilk defa Amatör Lig'e düştü. Göztepe stadına adını veren rahmetli efsane kaptan Gürsel AKSEL; Biz formamıza asla ihanet etmedik, ettirmedik. Size şanlı bir forma bıraktık. Sözüyle İzmirlilere şanlı Göztepe takımını miras olarak bırakmıştı. Vasiyeti buydu. Göztepe taraftarı ve İzmir halkı asla o formaya ihanet etmedi. Varsın amatör kümede olsun, kimse gocunmadı yalnız bırakmadı. Alayına isyan marşı işte bu süreçte gelişti. Sıkıntıların, kasıtlı kötülüklerin, haksızlıkların alayına isyan edildi. Vücudumuza sahip olabilirsin ama ruhumuza asla diye İzmir semalarından tüm Dünya ya isyan edildi. Trajik yangın küllerinden doğan İzmir gibi adeta küllerinden yeniden doğdu Göztepe. En dibe vurmuştu ve 3,2,1 derken süper lige çıktı İzmir. Göztepe’nin geri dönüşü. Türkiye’nin fabrika ayarlarına dönüşünün miladıdır. Gözün aydın Türkiye, asi evladın geri döndü.
    Futbol ve güncel spor haberlerini sitemizin blog sayfasından takip edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş