Göz ve kickboks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 3 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Selamun aleyküm dostlarım bugün doktora gittim yaşım 17 aralıkta 18 e giricem. Gözlükle antremanda bile zorluk oluyor gardı bile çeneye kadar alabiliyorum. Doktor dedi gözlerin hassas boks vs yapma gözüne darbe alırsan yırtılır felan ben ne yapıcağımı şaşırdım şuan tam 6 ay oldu şimdiye kadar darbe almadım ilk sparring de sol göze 1 yumruk yemiştim yumuşak bişey olmamıştı bunun dışında sağ göz 7,50 sol göz 5,75 astigmat ve tembellik var gözlerim sıkıntı anlayacağınız. Ben 18e girince dünyagöz e gitmeyi düşünüyorum detaylı muayene ve lazeri konuşucam ama numara sabit olmadığı için lazer olamam belki ne yapmamı öneriyosunuz göz hassas diye bırakmalımıyım yoksa aralık ayında detaylıca muayeneden sonra lens mi taksam sadece maçlarda ? antrenörüm zaten 1 yıllık değilsin maçlara çıkamazsın dedi dövüşmeden antreman yaparsın bi dönem dedi ama kafam karışık.

2. Delikanlı111

Delikanlı111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sag
    Sağlık önemli tabi kardeşim şimdi gözlük te sıkıntı çıkarır allah yardımcın olsun yani istiyorsan bırak sana kalmış ben olsam bırakırdım

3. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Salonda bi abinin gözü 8 numara lens takıyorum diyor ve benim aldığım darbenin 10 katını alıyormuş adam dünya şampiyonasına hazırlanıyor türkiye şampiyonu sorun çıkarmıyor dedi ama gözünü koru ben boks yaptığım için darbe yiyorum ama bişey olmadı dedi bide ben kickboks yapıyorum o 2 sinide yapıyor neyse aralıkta dünyagöze gidicem detaylı herşeyi yaptırıcam sonuçlar ne gösteriyor ameliyat uygunmu nedir ne değildir ne yapmalıyım ona göre plan çizicem ama o zamana kadar antremanlara devam kararı aldım.

4. Kingarm

Kingarm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum 5.ayıma girdim bende gözlük kullanıyorum ama yani hiç böyle bir durumla karşılaşmadım acaba birde farklı bir doktora danışsan ? Diğer doktor da eğer aynı şeyleri söylerse kesin çözümü bulana kadar hocanla konuşursun kafaya vuruşlarda sana biraz daha nazik davranırlar ama bu sporu bırakacak kadar ciddi bir durum olduğunu düşünmüyorum tabi ben göz doktoru değilim sakın yanlış anlama tabiki herşeyin başı sağlıktır en kötü ihtimal farklı bir dala yönelirsin

Darksafir2 bunu beğendi.
  5. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Aleykum selam, göz çok hassas bir organ. Detaylı tetkikler yaptırana ve spora etkisinden emin olana kadar idmanlarına devam et ama sadece sparring yapma. Daha yeni bir sporcu olduğuna göre bu senin için bir eksiklik bile sayılmaz.

Darksafir2 bunu beğendi.
  6. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Sevgili dostlarım salonda dünya şampiyonasına hazırlanan boks ve kickboks yapan bir abimiz var kendisinin gözü 8 numara ikiside benim en azından sol gözüm iyi ama adam lens kullanıyor ve sürekli darbe alıyor ama korumasını biliyor tabiki bunu niye dedim bilmeniz açısından. Bu sefer hastanede stajyerler vardı zaten ben aralıkta dünyagöze gideceğim hemde 18 yaşına girmiş oluyorum. Dünyagözde tüm tetkikler yapıldıktan sonra konuşacağım herşeyi ameliyat olabilir mi gözün yapısı nedir boks mesele herşyei konusucam sonuçta parasıyla yapıyorlar herşeyi sağlık için 200 liranın lafını yapmıcam tabikide. Aralıkta herşey belli olacak ama o zamana kadar sparring ve maç yapnıyorum zaten hocam teşvik maçına yazmadı daha kendini korumaıy bilmiyosun ilerde bakarız dedi. Aralıkta ameliyat olabilirsem olucam olamazsam lens isticem herşeyi konuşacağım ilginiz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş