Göz kanlanması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Pollysad tarafından 20 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Gözümde yaklaşık 1 senedir kanlanma var, daha doğrusu damarlar kırmızı halde belirgin oldular. Bu kanlanma ışığa(bilgisayar ve telefon ekranı, güneş gibi ışıklara) karşı hassasiyetide getirdi. Ne zaman gözlerimin ışığa karşı hassasiyeti artsa bu damarlar aşırı şekikde kızarıyor. Yazın bu durum çok rahatsız ediyodu ama şuan çok sık olmuyo arada bir. 3 defa doktora gittim, 8-10 tane ilaç kullandım ama hiçbiri fayda etmedi. Ayrıca gözlerimde herhangi bozukluk çıkmadı.
    Bu durumu hiç yaşayanınız oldumu ?

2. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Uyku düzeniniz nasıl? Genelde Uykusuzluktan göz kanlanması oluyor. Sağlıklı uyku için 8-10 saat arasında uyku alman gerekiyor. Yorgun olduğum günlerde uyku düzenim erken yakıp 10-12 saat uyuyordum :D
    Gözlerinde polen ve tozlar alerji var mı? Gözlerini ovuşturuyor musunuz?
    Gözlerimde herhangi bir kızarık olunca Visine göz damlası kullanıyorum. Anında beyazlıyor bu göz damlasını kullanman için doktordan izin alman gerekiyor.

3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Gece 1-2gibi uyurum, sabah 11-12 gibi kalkarım.
    Gözümün bişeye alerjisi varmı hiç bilmiyorum 20 yaşımdayım ilk defa böyle bişeyle karşılaştım.
    Gözümü ovuşturmam.
    Visine 2 kutu kullandım. Kızarıklığı hafifletiyodu sadece, tedavi etmedi. Son gittiğim doktor ilacın zararlı olduğunu söyledi bidaha kullanma dedi.
    Herhangi bişeye alerjimin olup olmadığını nasıl öğrenirim acaba? Bi testi varmı bunun?

Sayfayı Paylaş