göbek bölgesi için ne yapmalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve lincey tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lincey

lincey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar yağ oranım bir bayana göre düşük ve kas kütlemi arttırmaya çalışıyorum bunun için düzenli olarak ağırlık çalışıyorum daha yeni başladım çalışmaya diyebilirim. Fakat hiç kardio yapmıyorum. bir beslenme uzmanı ile çalıştığım için beslenmem düzenli. hedefimiz yağsız kas kütlesi inşa etmek bu şekilde yapılanmak. Şuanda sadece Nutrade Premium Isolate Protein kullanıyorum.
    sorunum şu yağ oranımın düşük olmasına rağmen göbek bölgemde yağlanma var bunun için ne yapmalıyım ? Herhangibi bir L-Karnitin veya CLA kullanmam gerekli mi ? nasıl bir kardio yapmam ve ne şekilde yapmam lazım ? bana ne yapmamı önerirsiniz ? Yağ oranımın artık düşmesini istemiyorum ve karın bölgemdeki yağdan kurtulabilir miyim ?

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    İstediğiniz şey ne yazık ki kazanımı zor olan bir şey. yani hem kas kütlesi inşa etmek hemde yağ yakmak.
    Zayıflamanıza rağmen bel bölgeniz hala yağlı ise kalori açığı oluşturmaya devam etmek durumundasınız.
    Zamanla aldığınız proteinin oranına ve kalitesine göre kas oluşturabilirsiniz.
    HIIT cardio yu araştırmanızı öneririm.

3. lincey

lincey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    artık yağ oranımı düşürmek istemiyorum şuanda iyi fakat beni tek rahatsız eden karın bölgesi. Cla veya L-Karnitin kullansam bunun için ne düşünürsünüz ? Karın bölgesine özel bir HIIT cardio yapabilir miyim ?

4. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Kullanacağınız hiçbir ürün, yada antrenman sistemi spesifik olarak sizin tercih ettiğiniz bölgeden yağ yakmaya fayda sağlamayacaktır.
    Örnek olarak farzedelim göbekte 500 gr yağ kaldı. HITT cardıo yaptınız, 10 gunde 500 gr verdiniz. Bu kayıp ne yazıkki sadece göbekten olmayacaktır.

5. lincey

lincey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    anladım yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim :)

6. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Kg'unuzu ve yağ oranınızı bilmiyorum fakat bahsettiğiniz yağlanma genelde herkeste olan bir durum. Malum yer çekiminden dolayı yağlar karın bölgesinde daha fazla toplanıyor. @imagine40 arkadaşın dediği gibi bölgesel yağ yakma diye bir olay yoktur. Kardiyo yaparak tüm vücuttan yağ yakarsınız, karındaki yağ oranı fazla olduğundan en son yağ yakılacak bölgedir bu yüzden kardiyo yapmalısınız. Kardiyo yaparken kas kaybı muhakkak olur ama fazla abartmadan, düzenli, dengeli ve proteinli beslenirseniz aradaki dengeyi sağlayabilirsiniz.

Özetlersek karın için hiç acele etmeyin ve sabır olun. :)

Supplementlere gelirsek L-karnitin kardiyo yaparken yağ yakımını biraz arttırabilir ama mucize değildir. Supplement kullanacaksanız CLA kullanabilirsiniz. En önemlisi sizin kendi beslenmeniz faydalı yağlarıda tüketmeyi unutmayın. (Ceviz, fındık, badem ama abartmayın)

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Şeker vb glisemik indeksi yüksek şeylerden uzak dur

8. lincey

lincey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    Şeker ve şekerli gıdalar hayatımda yok ;)

Thesyseng bunu beğendi.
  9. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Meyve yerken bile abartmiyorum artik eskisi kadar

10. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bazen karın bölgesinde olan su fazlalıkları da olabiliyor, insanlar bunu yağ sanabiliyorlar. Diyetisyeniz yağ/su vb. değerleri ölmüştür sanırım ? Vücutta su tutumu fazla ise günde 1,5-2lt su tüketmeniz ve tuzu azaltmanız gerekir.
    Tüm bunların yanında her insanın kendi fizyolojisi var, kimisi yağı kolay eritir, kimisi kolay eritemez veya kimisinde karın bölgesinde daha fazla yağlanma olabilir.

Spora yeni başlamışsınız, beslenme ve diyetinize dikkat edin. Vücut kısa sürede hemen toparlanmaz hepsini düzenli yapın 2-3 ay sonra durum anlaşılır. (Tabi bir yandan spor yapıp diğer yandan tatlıları, hamur işlerini götürmezseniz :)

11. lincey

lincey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    Meyve olarak muz, greyfurt, yeşil elmayı öneririm. Gün içerisinde benim yediğim meyveler bunlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2016 ---
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. su tüketimime dikkat ediyorum ve gerekli miktarda su içiyorum. Hamur işi börek pasta vs. kesinlikle tüketmeyen biriyim.
    Umarım zaman içerisinde istediğim kas kütlesine ulaşacağım.

Thesyseng bunu beğendi.
  12. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Glisemik indeksi yuzunden muz yemeyi biraktim, yesil elma yiyorum artik antrenmandan 1 saat once

13. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    O kalan son göbek herzaman yağ olmaz bi çok kişi farkında olmasada ödem olma ihtimalide vardır. Bence hafta da 3 kere kardiyo antremanı yapıp 1 yada 2 kere sauna seansıyla desteklenebilir. Özellik son rütuşlar diyette zordur vücut vermek istemez biraz zorlanabilirsiniz.

14. lincey

lincey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    Demek istediğinizi anladım teşekkür ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2016 ---
    Anladım fakat tavsiyem her zaman elma yeme arada bunu muz veya başka bir meyveyle değiştir.

Sayfayı Paylaş