Göğüs ve Sırtta çıkan sivilceler

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve eehfe4 tarafından 29 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Göğüs ve sırtta çıkan sivilceler için ne gibi bir çözüm üretebilirim ve izleri geçer mi ? Henüz doktora gitmedim fakat en kısa zamanda gideceğim sizlerden de çözüm önerisi bekliyorum.
    Teşekkürler.

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    O yaşlarda normal olduğunu söyleyebilirim 20-21 yaşında çoğu kişide geçiyor. Geçmemesi veya şuan ki durumun çok rahatsızlık veriyorsa Cildiye doktoruna git:
    İlk olarak sana bir kaç ay antibiyotik veyahutta krem kullandıracaktır. Bir kaç ilaç denedikten sonra eğer geçmiyorsa, Roaccutane-Zoretanin tedavisine başlanıyor açıkçası bende bu tedaviyi gördüm milletin abarttığı kadar sorunlar yaşamadım şuan hiç sivilce kalmadı, en garanti çözüm kesinlikle Roaccutane. Dudak kuruluğu dışında, spor yapıyorsan Recovery süresini biraz daha uzatıyor, başka bir yan etkisi olmadı.

Eğer olur da ileride Roaccutane tedavisine başlarsan veya doktor önerirse, 6-7 ay kullanmış biri olarak özelden istediğin soruyu sorabilirsin.

eehfe4 bunu beğendi.
  3. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @Despa yorumunuz için teşekkürler.
    Cilt doktoruna gideceğim en kısa zamanda sanırım bu hafta giderim bakalım ne diyecek.
    Benim için çok sıkıntılı bir durum 0 kollu şeyler giyemiyorum ya da havuza gittiğim zaman vücudum iyi olsa bile bu sivilceler yüzünden tüm estetik bozuluyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2019 ---
    Hocam internette biraz araştırdım da baya etkili bir ilaç sanırım direk doktora bunu yaz demeyi deneyebilirim.

Son düzenleme: 29 Haziran 2019
  4. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Rica ederim.

Denemesi bedava hocam ama yazdıramazsınız :D Çünkü öyle Aspirin gibi bir ilaçta değildir kendileri aylık kan tahlili falan ister :D İlk illa antibiyotik kullandıracaktır, hem ayrıca antibiyotik geçiriyorsa mis gibi önce onu denemek gerek.

Ek olarak 18 yaşın altında veli onayı istiyordu diye biliyorum.

eehfe4 bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    karaciğer enzimlerine baktırmakta fayda var..ALT AST yüksek çıkar genelde sivilceler arttığında..Aile hekiminiz tahlil yapabilir..yok ben doktora gitmeyeceğim diyorsanız enginar ciddi karaciğer temizleyicidir..ya da enginar extractları alabilirsiniz kapsül şeklinde..
    son olarak NAC600 kariciğer enzimlerini düşürebiliyor..günde 1 adet denenebilir..

eehfe4 bunu beğendi.
  6. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @Despa Ben de dün onu düşünüyordum küçük bir ilaç geçirebiliyorsa neden uğraşıyorum ki ?
    Hem de doktor yazsa bile üniversiteye geçeceğim ve havalarda sıcak olduğu için tedaviye şimdi başlamak da uygunsuz olurdu.
    Teşekkürler.

@diez Yorumunuz için teşekkür ederim hocam.
    En kısa zamanda doktora gideceğim.

diez bunu beğendi.
  7. mavikaranlik

mavikaranlik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Geçmiş olsun yağlı ürünler fazla mı tüketiyorsun acaba.

Sayfayı Paylaş