Futbolcu için fitness programı

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve Ali YARIMBAS tarafından 13 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ali YARIMBAS

Ali YARIMBAS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba ben amatör futbolcuyum 17 yaşındayım 1.72 boyunda 69 kiloyum 20 gün sonra futbolcu seçmelerine katılıcam

bu 20 günlük süreçte hem yeni bi takımda günde en az 4 idmana çıkıcam hemde fitness a başlıycam şuan oynadıgım takım günde 2 idman yaptıgından yetersiz kalıyo ve fitness a uzun süredir gitmiyorum bugün başlıycam Allah nasip kısmet ederse benim istediğim program bu 20 günlük süreçte en iyi biçimde hazırlanmamı sağlayacak bi program olmalı kondisyonum çok düşük maçlarda eskisi gibi 90 dakika dayanamıyorum bunun için özel bi fitness programı verebilcek varmı

Not ; Orta saha oyuncusuyum teknik çalım şut hız vb. herşey var bana tek gerekli olan şey kondisyon ve şu son zamanlarda aldığım yağlar çok olmasa bile bi futbolcu için vücudun fit olması en önemli şeylerden biri

Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
  2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Orta saha oyuncusu isen,kısa mesafede yatay ve dikey koşular yapman fayda sağlar.dubuları kullanarak sokakta yapabilirsin. FutbolcularIn kuvvet antremanları biz döğüşçülerden farklı oluyor..Örneğin futbolcuların sezon başı, sezon ortası ve sezon sonundaki yüklemeleri bile farklı oluyor.. yanii fitnescinin ya da bizim gibi döğüşçülerin antremanları sana uymaz. Çünkü bırak bodycileri, defans oyuncularnın ,orta saha oyuncularının ve forvet oyuncularının bile geliştirilmesi gereken ana kaslar farklıdır. Orta saha oyuncuları genelde kısa mesafalerde oynadığı ıiçin kendine o kadar metrekarelik alan seçip ona uygun antreman yapman daha iyi olur. Mesela ben 3 dakika ip atlarım,dinlenir sonra, 3 dakika kum torbasına vururum dinlenirim vs..çünkü müsabakalarda her raunt 3dakikadır..kondisyonumu ona uyarlıyorum..sen de orta sahada ortalama mücaddeler 3 -5 dakika ise, sen de yoğun olarak 3-5dakikalık kondüsyon çalışması yap.body programı ya da fitnescilerin programı sana zarar verebilir. Ama kreatin almıyorsan muhakkak al..Kreatinin çok faydasını görürsün

Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
    Alacaaa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş