Futbol için powerlifting veya bodybuilding

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve oguzhan_body tarafından 1 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. oguzhan_body

oguzhan_body Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar iyi günler futbola hazırlanmayı hedefledim ve bu yönde çalışmalar yapacağım ama şöyle bir sorum var hangisinin futbol için daha yararlı olacağı konusunda kararsızım sizinde fikrinizi almak istedim yardım ederseniz sevinirim.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Mevkin hangisi olacaksa, ona uygun branş seçmen iyi olur.
    Bence polymetrics egzersizler çok daha iyidir. Ama body ile powerlifting arasında, powerlifting tabi ki.

3. oguzhan_body

oguzhan_body Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sol açık oynuyordum bırakmıştım kilo göbek derken yeniden başlama kararı aldım . Şimdi futbolda fizik gücüde önemli tabii ben bu yüzden ne yapacağımı bilemiyorum . Fitnessada gidiyorum ama acaba fitness yaparak doğrumu yapıyorum sorusu aklıma takıldı bir sürü izole egzersiz vb powerliftingde daha çok bütün vücudu çalıştıran egzersizler olduğu için aklıma bu soru geldi siz ne dersiniz fitnessa devammı etsem yoksa antrenman programımı değiştirip powerlifting mi yapsam?

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    powerlifting de tam olarak hitap etmez sana. senin atletik , hızlı ve esnek olman lazım. olimpik kaldırışlar tam sana göre bu yüzden. bunları yapabileceğin pek bir salon olmadığı için işin zor ama futbolcuların power clean gibi hareketler yaptıklarını görmüştüm antrenman videolarında.

5. oguzhan_body

oguzhan_body Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam yani fitnessa devammı et diyorsun ?

6. rocky07

rocky07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Ben dövüşcülerinde yaptiği gibi daha çok vucut agirligi (street workout ) ve crossfit tarzi calisman gerektiğini düşünüyorum eğer uzun süreli yapacaksan.Ama çoğu workout sporcularinin bazi bolgeler icin agirlikla calistiginida soyleyeyim yani yukarida yazildigi gibi boyle bi salon pek yok ben futbolcularin agirlik calistiginida gordum ama az

7. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlık çalışması her sporda olduğu gibi futbol içinde vazgeçilmezdir bildiğin gibi öncelikle bacak grubunu iyi şekilde çalışıp üst bölgeni de ihmal etmemelisin birde ağırlık çalışması futbolcuyu ağırlaştırır lafı büyük bir yalandır çoğu futbolcu squat vs yaparken hafif ağırlıklar basmaslar o yüzden çalışmalarında 8-12 tekrar arası seni zorlayan ağırlıklar ideal olur

8. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    uygun salon bulabilirsen patlayıcı gücünü geliştirecek weightlifting yani halter senin için en uygunu olacaktır.

Sayfayı Paylaş