Fransiz Yüzücü Alain Bernard

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 15 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Alain Bernard (d. 1 Mayıs, 1983) Fransız yüzücü. Uzun Kulvarda 100 metre serbest dünya rekorunun eski sahibidir. Bu rekoru 22 Mart 2008'de Avrupa Şampiyonasında finalde 47.50 saniyelik derecesi ile kırmıştır. Bu şampiyonada bir önceki gün yarıfinallerde 47.60 yüzmüş ve dünya rekorunu kırmıştı. 23 Mart 2008'de 21.50 saniye yüzerek 50 metre serbest dünya rekorunu kırmıştır. Ama bu rekoru 4 gün sonra Avustralya'lı Eamon Sullivan tarafından tekrar geliştirilmiştir.100 serbestte kırdığı rekor ise 2008 Pekin olimpiyatlarında 4*100 serbest bayrakta Avusturalya takımında havuza ilk giren sporcu Eamon Sullivan tarafından (47.24) kırılmıştır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Alain_Bernard

umutn, diez ve gaddarkemal bunu beğendi.
  2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sağlık fışkıran bir vücut, Despo bu adamları nereden bulup getiriyorsun. İşin aslı yüzücülerin vücudunu pek beğenmiyorum. Ama bu adamın uzun, define ve dolgun kasları ve güzel bir vücut şekli var. Uzun yapılı fitnessçiler için mükemmel örneklerden biri olduğunu düşündüm.

Yalnız omzundaki kemik çıkıntıları bir özgünlük olsa da, bence bu güzel estetiği bozuyor.

3. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    özellikle omuzla müthiş,gerçekten çok fit ve dengeli bir görünümü var.

4. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    bu yüzücülerin omuz ve sırt yapılarına hayranım.aynı zamanda kıskanıyorum da biraz :D geniş omuz her zaman dikkat çekiyor.yani başka hiçbir şeyin olmasın,geniş omuz ve ince belin olsun herkes pervane etrafında ;)

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    olimpiyatlarda bu sene neredeyse tüm yüzme müsabakalarını izledim hatta trt3 açık şimdi ve yüzme tekrarları var..

daha popüler bir yüzücü çıktı michael phelps bu olimpiyatta şimdilik 6 altın madalya aldı ve 2 tane daha alırsa sponsoru 1milyon$ hediye edecekmiş..sporsorların tümü ve reklam gelirleri 30milyon $ olacak diyorlar..

olimpiyat tarihinin en başarılı sporcusu oldu bu sene..

aldığı günlük kalori 12.000 kalori arkadaşlar :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Phelps
    http://www.michaelphelps.com/2004/english.html

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    olympia lara mutant diyoruz esas mutant bunlar,
    kafalari kucucuk kaliyor artik nasil bir doping aliyorlarsa...

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kafalarının küçük kalma nedeni kocaman vücutları ve geniş omuzları =)
    doping veya hormon aldıklarını zannetmiyorum.
    Özellikle Phelps oldukça emin kendinden temizim diye.

umutn bunu beğendi.
  9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bildiğim kadarıyla bunların alıpta faydasını görecekleri doping ürünlerinin testlerde yakalanması çok kolay. Onun için doğal olan başka şeylere dayanıyorlar sanırım yine de aramızdan bir yiğir çıkıpta bu konuyu araştırsa çok makbule geçer hani.

Bence kafaları da o kadar küçük kalmıyor, sonuçta bodycinin de kafası küçük olunca kafası küçük kalıyor bedeni büyüyünce. Tabi kafası küçük proyu zor bulursunuz ama normal hayatta böyle tipler bulunabiliyor. Yüzücülerin kafası bence gayet normal, omuzlar çok geniş ve gövdeler çok uzun ondan bir an göze öle geliyo bence. Bana da gelmedi ayrıca. Gerçi çoğunun vücudu estetik olarak örnek verilmez bence, ama sonuçta sağlıklı ve fit.

10. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    12.000 kalori :shock:

14 numara 48,5 ayakkabi numarasi olarak geciyor.
    Bir cok yüzücünün ayak numaralari 12 numaraymis (46)
    Yaziya göre %10 buradan avantaj sagliyor.

http://calsun.canoe.ca/Sports/Beijing2008/2008/08/14/6446446-sun.html

11. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Bernard'ın sırt kaslarına dikkat edin..!
    Diğer yüzücülere göre çok daha iyi çalışmış..Yarış bitirdiği anda havuzdan çıkarken dikkatimi çekmişti.

Phelps'te o kadar yok..Ayrıca phelps te göğüste yok..Ama Bernard bu konuda daha belirgin hatlara sahip..

:) Bende yüzücüydüm ama kafam küçük kalmadı hiç ..Omuzlarım da hala geniş...
    Dopingli de değilim...

Genetik olmasın sakın bu ? :D

12. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kol açıklığıda normal insanlardan 7cm fazla imiş michael phelpsi'in..

ayrıca bugün 100 m erkekler sprint finali koşuldu ve usain bolt dünya rekoru kırdı 9.69 ile adamın boyu 1.96 ve 100m yi normal koşucular 45-46 adımda tamamlarken o boyundan dolayı 41-42 adımda tamamlıyor..
    bugün dalga geçer gibi rahat bir şekilde dünya rekoru kırdı..

13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ben kisisel fikrimi soyledim sizinki farkli olabilir, butun iyi genetikler amerikadan cikiyor bu aralar sanki dunyada yuzmeyle ugrasan baska insan yok... bir bisikletci vardi armstrong sanirim o da boyle tuhaf genetige sahipti kalbi bilmemkac kat fazla kan pompaliyordu, 1.60 boy ortalamali cin nufusunun olimpiyatlardaki temsilcileri de cok ilginc suratlari haric hic cinliye benzemiyorlar :) sizi bilmem ama benim fikrim bunlar gen dopinginin urunlerinden baska bir sey olamaz...

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    diez sanirim bolt yarisi tirbune donmeden bitirse inanilmaz bir rekor gelecekti,adamdaki ozguven acayip.

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sadece tribünlere dönmek değil, aynı zamanda el kol sallamasa, elini kalbinin üzerine götürerek şov yapmasa ve finish'e dizleriyle girmek yerine öne eğilip kafayla girmeyi denese kesinlikle kırılması imkansız bir dereceye imza atardı.
    Zaten şu anki derecesi de kırılması imkansıza yakın bir derece ya, o da ayrı konu..

16. kyzer soze

kyzer soze Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    prof bi yüzücü olarak bende bikaç şey yazmak istedim.michael phelps in bu kadar başarılı olmasının sebebi sadece kendnden deil bu sene arena yeni mayolar çıkarttı nano teknoloji ile üretiliyorlar ve sürtünme neredeyse 0 diebilirz.bir yüzücünün kıllı ve kılsız hali arasında 1 ila 1.5 sn arası fark ettini düşünürsek 100 metrede.. bu mayoların ne kadar önemli olduğu ortaya çıkacaktır.phelps inde önü açıldı ya o yüzden bu kadar madalya alıyor. ian thorpe ve van hoogeband varken bu adam onların arasından çok zor sıyrılıyordu onlar bırakınca gün doğdu tabii üstüne de bu mayolar. . alet işler el övünür diyorum son olarak :)

17. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tam olarak emin değilim ama diğer yüzücüler de o yeni üretilen mayoyu kullanmakta diye biliyorum. sponsorları farklı olmasına rağmen.. yanılıyor olabilirim. eğer dediğim şekildeyse herkes aynı avantaja sahip oluyor

18. kyzer soze

kyzer soze Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşım herkes aynı avantaja sahip bu mayolar olmasaydı geçen olimpiyatlardaki gibi dereceler gelecekti dünya rekorları olmayacaktı ama phelps gne sırtlıcaktı hepsini :)

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence tüm başarılar bununla açıklanamaz, 100 m.'de akıl almaz 9.68 derecesine ne demeli?
    Gen dopingi bence daha düşündürücü, şu anda gen dopinginde durum nedir bilemiyorum, ama eğer yaygınlaşmadıysa, yakın gelecekte çok yaygınlaşacağına eminim.
    Kas yapısının hızlı kasılana çevirecekler, enzim üretimi artacak, laktik asit toleransı iyice artacak, tendonlar esnek ama çelik gibi olacak...
    Bunlar bence çok yakın ve belkide oldu ama henüz çok ağza düşmedi.
    Bir adamın güle oynaya 9.68 derece yapması akıl alır şey değil, yani 9.60 bile yapması mümkündü deniyor.
    9.79 bile müthiş bir dereceydi, ve şimdi 10 senede 9.60 deniyor, burnuma kokular geliyor.
    Ancak kesin emin olmadan birşey demek olmaz, zamanla olacakları hep beraber göreceğiz, ama dilerim filmlerdeki mutantlar türemez, buna rekabetin en haksızı denir yahu, biz eski model insanların hepten pabucu dama atılmış olacak!!!

Sayfayı Paylaş