Fotolu Yağ Yakım Günlüğü, 86.5 to 70!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve efrasiyab tarafından 17 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    Uzun süredir foruma üye olsam da yine uzun bir süredir uzak kaldım, ara ara girip okuyorum, bakıyorum o kadar. Son 3-4 sene spora ve diyete başlayıp bırakmakla geçti :) Başladım, bıraktım, vazgeçtim, hırslandım, pes ettim falan filan. Günlükler açmaya çalıştım, devam etmedi. Yine burdan hikayelerini okuduğum birkaç arkadaştan ilham alarak bu günlüğü açmaya karar verdim.
    Boy: 1.71
    Kilo: 86.5
    Bu günlüğün sonunda 70 civarı kilolara ulaşıp sonra vücudun durumuna göre devam etmek istiyorum, fakat önce şu fazlalıklardan bi kurtulalım :)
    Workout olarak evde uyguladığım 3-4 günlük bir full body rutinim var ona devam edeceğim, 55 kg. ağırlık, bench sehpası, vs. Haftada en az iki gün cardio :)
    Diet klasik az karbonhidratlı bir diyet olacak fakat çok sert değil, sonuç yine hüsran olmasın :) Antrenman ve diyet de zaman zaman değişikliklere gideceğim, gitmeliyim. Umarım bu da diğerlerine benzemez, desteğinizi esirgemezseniz sevinirim, fotolar :
    IMG_20161116_173324-min.jpg IMG_20161116_175501-min.jpg IMG_20161116_175507-min.jpg

2. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    basarilar kolay gelsin takipcinim

efrasiyab bunu beğendi.
  3. rastmus

rastmus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Başarılar. Bende benzer boy ve kilodayim. 1 haftadir ketojenik diyet yapiyorum. Daha once de ketojebik diyet yapmıştım ama haftasonlari karbonhidrat yuklemelerinden dolayi sonuc alamadım. Bu defa carb yuklemesi yapmayacagim istedigim kiloya gelene kadar. Beslenmen hakkinda biraz daha bilgi verebilirmisin?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efrasiyab bunu beğendi.
  4. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Dostum oncelikle hos geldin yag ve kilo verenler arasina :)
    HIIT kardiyo oneririm sana arastir.
    Yag ve kiloyu hizlica yakabilirsin.

efrasiyab bunu beğendi.
  5. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    1. gün
    1. öğün : 2 tam yumurta, 50 gr. yulaf süt, domates-salatalık 3-4 yeşil zeytin
    2. öğün : Hindi füme ufak bir sandwich ekmeği ile, mandalina, elma
    3. öğün : 100 gr. ton balığı, salatalık
    4. öğün : Az çorba, iki adet tavuk but (200 gr. civarı), 2-3 kaşık pilav
    Bugün çok yoğun olduğum için antrenmanın off günü, diyet düzeni buna yakın olacak fakat yine yoğunluktan tam istediğim gibi değildi, şekersiz olmak beni hep zorladı, yine zorluyor fakat devam!

Sağol, ketojenik denediğim sayısız yollardan birisiydi fakat bana çok uygun değil ketoya girmek, devam ettirmek beni zora sokuyor, istediğimde karbonhidrat alabilmeliyim, intermittent fasting de bu sebeple uymuyor bana, çok halsiz düşüyorum, sana da başarılar :)
    Hoşbulduk :) Hitt yapabilsem tam çarem aslında ama biraz durağan cardio devam edip sonra geçicem, uzun bir süreç olacak, cardiodan zaten nefret ediyoruz :), az bir zaman vereyim kendime, sağol öneri için..

Zizxy bunu beğendi.
  6. Burak4618

Burak4618 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam başarılar dilerim. Bende bir süredir kilo vermeye çalışıyorum. Diyetimi ve cardiomu aksatmadığım 3.haftamdayım 3 kg verdim hiit cardio yapıyorum. Kahvaltıda senden 100 150 kalori kadar fazla yiyorum yoğurt yeme alışkanlığım var sabahları light yoğurda abanıyorum :D akşamları ise (saat 7den sonra) hiç karbonhidrat almamaya özen gösteriyorum varsa yoksa proteinli besinler. Konunun takipçisiyim yeni fotoğrafları bekliyorum tekrardan başarılar.

efrasiyab bunu beğendi.
  7. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    2. gün
    1. öğün: 3 tam yumurta, 50 gr. yulaf sütle, 3 zeytin, salata
    2. öğün: 150 gr. kadar tavuk göğsü, 4-5 kaşık pilav, 1 dilim kepek ekmeği, mandalina
    3. öğün: 1 kase çorba, 3-4 kaşık ayva hoşafı
    Bugün öğünler biraz eksikti, fakat ilk hafta genelde öyle oluyor ben de, biraz atıştırma, karb. ı azaltma yerine birşeyler koyma şeklinde, düzelecek :)
    Antrenman
    Squat 4x12
    Bench press+dumbell row superset 4x12
    Overhead press 4x12
    Barbell curl+triceps ext. 4x12
    ant. sonunda 4-5 set bel mide hareketi
    Bir süre bu antrenmana devam edeceğim, vücudum toparlanana kadar, yarın cardio!
    Ben de aksatmadan devam etsem keşke üç hafta, bırakmam zaten!! :) Hit için bana şu an erken, kaloriyi benim de kaliteli şekilde biraz artırmam lazım aslında.. başarılar

Burak4618 bunu beğendi.
  8. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    3. gün
    1. öğün: 3 tam yumurta, 50 gr. yulaf süt, salata, 3-4 zeytin
    2. öğün: 200 gr. kadar tavuk döner, 3-5 kaşık pilav
    3. öğün: Hindi füme sandwich, 3-4 kaşık pilav, salata, 1 tane elma
    Daha önce de söylediğim gibi ilk hafta benim için zor geçiyor, kendimi diyete adapte etmek evde ne varsa yemek şeklinde gerçekleşiyor :) az çok! Fakat bu aralıkta kilo verdiğim bir 3 aylık dönem var hayatımda, onu hatırlıyorum, o beni motive ediyor. Yarın daha düzenli, devam!
    Cardio da yalan oldu :/

Burak4618 bunu beğendi.
  9. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Abi tavuk döneri iptal et kesinlikle. Onun yerine bir kebapçıda tavuk şiş yersen çok daha iyi olur . Dönerde aşırı yağ olur.

10. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    4. gün
    1. öğün: 3 tam yumurta, 50 gr. yulaf sütle, 3 adet zeytin
    2. öğün: 150 gr. tavuk göğsü, 100 gr. lapa bulgur, 1 adet mandalina
    3. öğün: 150-200 gr. kadar tavuk göğsü, 50-75 gr. lapa bulgur, 1 dilim hindi jambon
    Antrenman:
    squat
    bench press+dumbell row
    overhead press
    barbell curl+triceps ext.
    5 set mide-bel hareketi
    Bir ay boyunca bu antrenmana devam edeceğimden ant. bir daha yazmayacağım değişiklik dışında, antrenman çok iyiydi, hissederek çalıştım ağırlıklar da hafiften artıyor eldeki imkanlar dahilinde, beslenmem bugün daha iyiydi, karboyu biraz daha azaltıp poteini artırırsam, biraz da sebze koyabilirsem bu diyete çok iyi olacak.
    Elimden geldiğince su içmeye çalışıyorum, sıvı miktarını da biraz artırmam lazım.
    Bugün çok motiveydim, inş. böyle devam eder..
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2016 ---
    Çok haklısın, benim de midem kaldırmadı pek aslında :) yavaş yavaş düzelecek :)

11. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    5. gün
    1. öğün: 3 tam yumurta, 3-4 yeşil zeytin, 3 ceviz, 2 dilim peynir
    2. öğün: Çeyrek tam buğday ekmeği, iki dilim jambon, 200. ml süt
    3. öğün: Çeyrek ekmeğe ızgara tavuk göğsü 100 gr.
    4. öğün: 100 gr. tavuk göğsü, 50 gr. bulgur
    Yoğun bir iş günüydü benim için, beslenme elimden gediği kadar oldu, proteini artırmam lazım.
    Uzun bir aradan sonra halı sahaya gittim bugün, cardio oldu o da bir nebze, performansım çok da fena değildi :) devam!

12. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    6. gün
    1. öğün: 1 bardak sade nescafe
    2. öğün: 1 bardak sade nescafe
    3. öğün: 200 gr. tavuk göğsü, bir dilim ekmek, salata
    Bugün beslenme berbattı, günüm de öyle, çok hızlı hiçbirşeye vakit bulamadığım bir gündü, belim iptal, umarım yarın ki idmanı çıkarabilirim.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    günlük 1900 kalorinin altına düşmen seni olumsuz şekilde etkiler. belki 1 hafta belki 2 hafta pek birşey hissetmezsin ama bir süre sonra yolda yürücek halin kalmaz

efrasiyab bunu beğendi.
  14. efrasiyab

efrasiyab Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    7. gün
    Beslenme yine düzensizdi, antrenman da zaten ilk haftanın böyle olacağını hissetmiştim, tabii bel ağrılarının da etkisi var bunda.
    Güncel kilo: 86.2, daha düzenli devam edeceğim, pes edip bırakmak yok
    kesinlikle farkındayım, zaten başlarken kaloriyi 1900 civarı hesaplamıştım fakat işte uyamadık bir türlü, düzelecek inş.

Sayfayı Paylaş