Fotodan yağ oranı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve zenyxia tarafından 30 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Selam arkadaşlar. 3 aydır diyet yapıyorum 93 kilodan 75'e düştüm yanında da ağırlık kaldırdım epey sık kollar 36 cm. Ama boy 180 olmasına rağmen skinny fat gibi duruyorum gibi geliyor hala bana. Sanki kafam vücuduma göre kocaman o_O Yağ oranımı %13'ün altına düşürüp sonra clean bulk yapacaktım ama %15 gibi bile değil sanki? Sizlerde bir bakıp yorumlar mısınız?
    20181230_114821.jpg 20181230_114831.jpg 20181230_114842.jpg
    Bir de bir ay önce sağ omzumu shoulder press yaparken dambılı hızlı indirince incittim sağ omzumdaki çıkığı/şişliği görebilirsiniz. Performansımı baya düşürdü sol kolla aynı kiloda 10 tekrar yapıyorsam sağ kolla 6-7 tekrar falan oluyor artık. Yarın ortopediye gideceğim. Sizce rotator cuffı mı incittim yoksa başka bir şey mi?
    20181230_1148211.jpg

2. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim zayif olmak güzel olsaydı insanlar kas yapmak için bu kadar uğraşmazdı diyet karb idman vs. ilk olarak zaten kafani buyuk hissediyorsan başarılı oluyorsun demektir bu çünkü bedenin kafana göre küçülüyor bana gore biraz daha kilo ver mide bolgesinde hala yağ seziyorum ama çokta gerekli değil şimdi başlarım dersen cleen bulka başla çatlakların nasıl oluştu onu anlamadım 93 ten 75 e doğal yollardan düşünce deri çatlağı olacağini tahmin etmiyorum eminmisin en çok 93 kilo olduğuna.

mrthr35 ve zenyxia bunu beğendi.
  3. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    3 ayda iyi zayiflamissin diyetin nedir bilgi verirmisin deneyelim :)

zenyxia bunu beğendi.
  4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Çok kas kaybetmişsin 18 19 gibisin. Daha iyi beslen. Duble presi önce zayıf koluna yap kaç çıkarsa sağlama da o kadar yap böylece dengeli gelişir

zenyxia bunu beğendi.
  5. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Haklısın kardeşim zaten bu anladım ki hem etkili kas yapıp hemde etkili kilo verilmiyor ya da bana öyle geldi bende hayatım boyunca hep kilolu biri olduğumdan bari az yağlı kütleyle clean bulk yapayım dedim kilo vermeye ağırlık verdim çünkü kilo verirken motive oluyorum.

Bana da biraz daha kilo vermeliyim gibi geldi ama kastan da fazlaca yiyorum galiba arkadaşın dediğine göre.

O çatlaklar maalesef bundan önce vardı dediğin gibi dengesiz fazla kilo alıp dengesiz fazla kilo verdim büyük ihtimalle. Vücut yapısından kaynaklı hızlı kilo alıp verebiliyorum sanırım. Bu seferki diyette çatlak olmadı ama zamanında oldu olacağı kadar. Cildiye doktoru bu çatlaklar geçmez dedi bende sevmeye çalışıyorum onları artık :D

Seni benim 1000 kalori ile ağırlık çalışma konumdan hatırlıyorum :) Yorumun için sağol bilgi vereyim tabii sende mi hem kas yapıp hem yağ yakmaya çalışıyordun hatırlamıyorum ama ben biraz kilo hızlı vereyim spor yaparak da kasları korurum demiştim ama yorumlara göre olan azıcık kas da gitmiş galiba :D Uyarmış olayım.

Öncelikle kalori hesabı yapıyorum. Diyetkolik’e giriyorum değerleri. Sporla birikte başladığımda 1000 kalori alıyordum. Çoğu proteindi. Normalde almam gereken 2500 civarıydı. 1500 kalori açığım oluyordu.

Üç beyazı kestim tamamen. Glisemik indeksi düşük şeyler yiyorum. Yumurta, tavuk, füme, peynir, yoğurt, ayran, süt, kuruyemişler (ceviz, yer fıstığı). Arada balık ve et. Kilom ne olursa olsun kilo/protein oranını 1’in altına düşürmedim.

Intermittent fasting (aralıklı oruç) yapıyorum. Sabah 9-10 gibi kahvaltımı yapıyorum. Akşam 6 gibi yemeği yedikten sonra hiçbir şey yemiyorum. Sadece maden suyu ve su içiyorum. Su içmeyi eksik etmiyorum eğer idrarım biraz koyulaşmışsa 2 bardak suyu kafaya dikiyorum.

1000 kalorilik diyet yaparken karbonhidratı çok düşük tuttuğum için ketojenik diyette yapmışım farketmeden. Intermitten fasting + ketojenik diyet + ağırlık antrenmanı bir arada yani. 1.5 ay boyunca 93’ten 82’e düştüm.

Sonra forumdaki arkadaşlar aman ölecen napıyorsun :eek: deyince ve kaslarında ihtiyacı olduğu için karbonhidratı arttırdım 1800 kalori civarına çıktım. Metabolizmayı arada şaşırtmak kilo vermeye iyi geliyormuş araştırdığıma göre. 1 ayda böyle devam ettim. 82’den 77’e indim.

Sağ omuzumdaki ağrı yüzünden spora ara verince ketojenik diyete bu sefer bilerek başladım 50 gram altında karbonhidrat alıyorum. 1300-1400 kalori. 35-40 gram karb, 100-110 gram protein, gerisi sağlıklı yağ.

Bunlardan ayrı olarak günde 2 kupa bardak yeşil çay içiyorum ve yoğurdu akşam sarımsaklı yiyorum. Bu üçünün internette çok iyi yağ yaktırdığı yazıyor. Yemekleri acılı yemek metabolizmayı hızlandırmada etkliymiş ama çıkarken sorun yapıyordu bazen ondan vazgeçtim :laughing:

Kan değerlerimde iyi çıktı tahlillerde. D, B12 ve folik asit biraz düşüktü sadece onlarında ilaçlarını aldım günde birer doz alıyorum. Büyük ihtimal bundan önce de düşüktü onlar. İnsülin direnci falan yoktu çok şükür.

Kaçamak tabii yaptım. Bu 3 ayda 2 tavuk ve 1 kokoreç dürümü gömdüm. 1 kase aşure, bir dilim yaş pasta ve toplamda bir paket bitter çikolata. Arada canımın istediği şeyleri tatlı kaşığıyla veya çok az porsiyonlarla yedim. Tabii hepsinin hesapladığım kalori sınırları içinde kalmasına dikkat ettim ve bunları tabii ki 6’dan sonra kesinlikle yemedim. 6’dan sonra hiçbir şey yememeye dikkat ettim ama nadir olarak uykumu engelleyecek kadar acıkma geldiğinde 1 bardak ayran içip yattım.

Uzun oldu kusura bakma umarım yardımcı olur elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım yine :)

O kadar spor ancak sarkmayı mı önledi diyorsun hocam yani? :( Bu arada belirteyim karbonhidratı çok sınırlı alıyorum belki ondan böyle görünüyordur. Salona 2 haftadır az gitsem de 3 günde 1 bir saat şınav çekiyorum. Kaslarda glikoz yok gibi bir şey. Bunu karbonhidratları fazla almaya başladığımda farketmiştim kollar bir ara 37 cm olmuştu vs. Hile gibi olmasın ama sıkınca böyle duruyorum keşke normal halim böyle olsa :p
    20181223_204435.jpg 20181223_204111.jpg
    Duble pres derken dumbel pres mi demek istedin acaba? Bench presse göre daha az ağrıtıyor omzumu, seviyorum o yüzden. Yağ oranımı iyice düşürmeye bakıyorum şu ara. Yarın doktorun dediğine göre bir karar vereceğim artık spora ara vermeye. Ama spora devam edebilirsin derse dediğin gibi yapayım. Önerin için sağol.

Son düzenleme: 31 Aralık 2018
  6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Böyle bir sıkıntı varsa bench formunda hata var demektir. Ağrı birşey değil ama sakatlığın habercisi olabilir o yüzden form hatasını düzeltmeye bak.

zenyxia bunu beğendi.
  7. Tom Hardy

Tom Hardy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Ketojenik diyette 1300 kalori aldiysan kas kaybi olmustur heleki hit kardiyo yaptiysan o kalori acigi ile unutma ki en etkili yag yakimi beslenmedir az kalori almamaya dikkat et ketojenik diyette en az 2000 kalori almalisin

zenyxia bunu beğendi.
  8. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Doğrudur bench press yaparken göğüs kaslarımın zar zor kasıldığını hissediyorum şınavda bile daha fazla kasılıyor. Belimi de ileri çıkarıyorum halbuki. Ne dar ne de geniş tutmaya çalışıyorum galiba indirme de sıkıntı var çözemedim. Incline olanını yapıyordum ara vermeden önce bir şey değişir mi incline ile normali arasında?
    Kardiyo hiç yapmadım fazla gelir diye. Ağırlık çalışmadan önce sadece ufak tefek ısınma hareketleri yaptım dumbellarla falan o kadar. Tavsiye için teşekkürler.

9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    bu iyi değil. gerçekten çok kas kaybı var. 2000 kalori üzerinden gitme. ne kadar kalori alman gerektiğini ne kadar yağ protein karb alman gerektiğini hesaplayan siteler var. kafana göre yada sağdan soldan duyduğun abuk diyetlerle bu spora girişme. ben seni hatırlıyorum 1000 kalori ağırlık antrenmanı konusundan :D

10. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Sizin dediğiniz kadar kötü bir şey yok bence. Yağın yanında kasta gitmiştir elbette ama önceden de kaslı biri sayılmazdım. Kollarda diyet boyunca spor yaparak kazandığım kaslar duruyor 36 cm olarak. Yağlı 40 cm olacağına yağsız 36 olsun. Belim epey inceldi 84 cm göbekten ise 87 cm. Proteini zaten hiç eksik etmedim. Hem etkili kilo ver hem etkili kas yapmak çok zor iş. Kas anabolik durumda oluyor kilo verme katabolikte. Amacım hızlı kilo vermekti sporu da araç olarak kullandım kollarımın en azından böyle olmasından memnunum ki zaten kaslar nankör değil kas hafızaları var çabuk forma girerim tekrar diye düşünüyorum iyi beslenince. Tabii şu omzu halletmem lazım önce. O zamana kadar paydos. Bu arada vücut yağ oranım hakkında ne düşünüyorsun?

11. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    19 falan. verdiklerinin çoğunluğu kas. sağlıklı bir şekilde kilo vermemişsin. sana onu anlatmaya çalışıyoruz. sakatlığın belki düzgün beslenmediğin için oldu. bak şöyle bir şey; eskiden acayip derecede göbeğim vardı. yani 2015 yazında. sonra spora başladım. kas yaparak yağ yaktım ama şöyle bir durum oldu: 1800 kalori alıyordum almam gereken kalori 2900e çıktı. 2900 şeklinde beslendim kendim harika bir hale girdim. kas erimesi katabolik bir hale giriyor falan bunlar palavra. düzgün beslendikten sonra kasların gelişir kas geliştikçe yağ yakımı kolaylaşır. senin buradaki hatan beslenmemek. kasları eritip alt yapıyı yok ettikten sonra kas hafızasının pek bir önemi kalmıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Aralık 2018 ---
    bu arada eskiden gazetlerde böyle haberlerde gözü bantlı olurdu adamların o aklıma geldikçe gülüyorum.

12. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Evet dumble pres demek istedim. Daha yağ oranı düşürmeye çalışma daha da kas kaybedersin. Çok ayarlı bir beslenme ile fazla yağlanmadan çok sıkı çalış. Yağ düşürme illerdeki iş bir alt yapı oluştur. Tendonlarını kemiklerini güçlenir. Bır yıl var daha yağ oranını dert etmeye

Sayfayı Paylaş