Fotoğraflar, gün ışığı vs.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Yusuf028 tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yusuf028

Yusuf028 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Selam arkadaşlar benim çoğu kez sinirlerimi bozan birşeyi paylaşmak istiyorum.. Eminim ki çoğumuzda vardır bu takıntı..

Cepn telefonuyla veya normal bir foto makinasıyla vucudumuzun fotoğrafını çektiğinizde veya güneş ışığını önünüze alıp aynaya baktığımda vucudu çok düz görüyorum :S:S Ve fotolarda çok dar vs görünüyor vucut.. normal midir??

2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Normal tabiki. Aynı durum: salonda body çalışıp sıcak haldeyken fotograf çektirdiğimde aynadan karın kaslarımı görebiliyorum; fakat çıplak gözle bir türlü göremiyorum. Işığın geliş şekli ve senin baktığın açı; hatta ampulün rengi bile önemli fotograf çektiriken.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Üst arka taraftan gelen ışık vücudu şahlandırır, tüm hatları çıkartır, ama önden ya da tam tepeden gelen ışık vücudu dümdüz gösterir.
    Üst arkadan gelince ışık, mesela göğüsünüzün gölgesi, biceplerinizin bombesi hep öne çıkıyor.
    Hatta 1996 Mr. Olympia'da bunu aşırı net gösteren bir dizi resim vardı, sahne arkasından çekilmiş, Dorian Yates, Shawn Ray ve Nasser El Sonbaty muhteşem ötesi görünüyorlardı, gölge kaslarını o derece güzel öne çıkarmıştı ki, aklınızda bulunsun, ışığı tam tepenize ya da önünüze almayın, bir miktar arkanızda olmasını sağlayın (tabii artistik resimler için, ayıpları örtmemek hatta öne çıkarmak için tepeden gelsin ışık)

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş