Forumun yönetiminden memnunmusunuz ... Kamu Oyu Yoklaması

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve 5.Boyut tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

FORUMUN YÖNETİMİNDEN MEMNUN MUSUNUZ - DEĞİL MİSİNİZ ?

Anketin kapanma tarihi 11 Kasım 2014.
  1. EVET MEMNUNUM

oy sayısı 8
    88,9%
  2. HAYIR MEMNUN DEĞİLİM

oy sayısı 1
    11,1%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. 5.Boyut

5.Boyut Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    13
    Forumu bir şirket olarak düşünürsek. Her şirket müşterilerinin memnuniyetini ölçmeli diye düşündüm. Sonuç itibari ile bizler bu foruma can veren ayakta tutan bireyleriyiz. Aynı zamanda da bu forumun müşterileriyiz. Tıpkı alış veriş gibi forumdan birşeyler alıp , foruma birşeyler veriyoruz. Peki müşteriler şirket yönetiminden ne kadar memnun veya memnun değil. Bunun tespidi ve giderilmesi tüm şirketler için ölüm kalım meselesi gibidir.

Soru gayet açık FORUMUN YÖNETİMİNDEN MEMNUN MUSUNUZ - DEĞİL MİSİNİZ ? İSTEYEN ARKADAŞLAR KURALLAR DAHİLİNDE MEMNUNİYET VEYA GAYRİ MEMNUNİYET GEREKÇELERİNİDE PAYLAŞABİLİR.

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Pardon siz kimdiniz? Forum uyesimisiniz yoksa yonetimdenmi?

Lg Smart World

3. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Fazla mesaj yazmasam da forumu takip edenlerdenim. Seni ilk defa goruyorum. Mobilden girdigim icin profilini de goremiyorum. Muhtemelen yeni uye olmus troll birisisin. Ne kadar zamandir buradasin ki yonetim hakkinda fikir sahibi oldun?

4. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Onemli olan yonetimde olmasi degil ki, arkadas guzel bir soru yoneltmis.bana sorarsan son zamanlarda actigim konulara cevap gelmiyor :(

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Benim o soruyu sormamdaki temel neden bu uslupla yazabilmesi icin benim nezlimde bir yetkili veya bir yetkili tarafindan gorevlendirilmis olmali.

Lg Smart World

boksbody bunu beğendi.
  6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bizler sirket sahibi sizler musteri degilsiniz boyle bir benzetme yanlis kanimca
    Biz bir aileyiz
    Hatalarimiz illaki vardir ama emin olun bilincli olarak kimseye kastimiz yoktur
    Kusurumuz varsa affola

diez, mehmet_oztan, buffdudes jr ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Bence başlık yönetim değilde sitedeki tema eklenti vs bu tür konular konuşulmalı tema çok göz yoruyor bana göre daha açık tonlu tema iyi gider platform teması yerine default temayı kullanıyorum ben mesela daha güzel bir tema gelebilir xenforo için gayet güzel temalar var.

boksbody bunu beğendi.
  8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bir kusurunuz olursa (yanlis anlasilmasin lutfen) sizlerin bizlere bildirdigi guzel ve yapici dilin aynisi ile bizde sizlere iletiriz boksbody yada bu anketi SİZ yaparsiniz bizde goruslerimizi paylasiriz ki boyle bir durum soz konusu degil dediginiz gibi biz bir aileyiz, sizden ricam konuyu kapatin lutfen acayip acayip seyler yazilip iyice sinirimiz bozulmasin.

Lg Smart World

boksbody bunu beğendi.
  9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Konulara cevap gelmesi ya da gelmemesi yönetimle ilgili bir konu değil ve gördüğüm kadarıyla boş kalmış pek bir konu yok. Yönetimin bana göre bir tek hatası var, fazla hoşgörülü davranıp saygısız bir üslup sahibi olanlara, trollere ceza vermiyorlar.

diez, mehmet_oztan, boksbody ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Bu şekilde kapalı bir anket zaten gerçekleri yansıtmayacaktır, örneğin yönetime bir uyuzluğum mu var, açar bir kaç fake hesap olumsuz şıkkı işaretleyip yanlış bir kamuoyu yaratırım.
    Eğer amaç forum düzenindeki eksiklikleri ya da yanlışlıkları dile getirmekse 'yönetim için öneriler-forum için öneriler' tarzı,anketsiz bir başlıkta memnun olunmayan durumların dile getirilmesi, karşılıklı olarak fikirlerin tartışılabilmesi yada önerilerin sunulabilinmesi sebebiyle daha yararlı olacak, objektifliği sağlayacak ve trollemelere de engel olacaktır.

Bir de forum yönetiminden neden rahatsız olunur, muhtemel durumlar kuraldışı davranıp ceza almışsınızdır ve kuraldışı davranmadığınızı düşünüyorsunuzdur(ki bu durumda yönetime mesaj atıp durumu dile getirirseniz cezanızı ve sebebini tekrar gözden geçirirler) , kuraldışı davrandığını düşündüğünüz birini şikayet etmiş ancak ceza verilmemiş yada verilen ceza sizi tatmin etmemiştir,başlığınız kilitlenmiştir, şikayet ettiğiniz başlık yada mesaja işlem yapılmamıştır vs. yani işin ucu büyük oranda kişisel meselelere çıkar, ancak yüz bin küsur üyeli bir forum kişisel çıkarlar dikkate alınarak yönetilemez, her kişisel başvuru-şikayet için bir eylem yapılmaya kalkılırsa bu kısa sürede kaos a neden olur.

Diğer taraftan eğer forum formatı ile ilgili bir şikayetiniz varsa bu zaten yönetimden memnun değilim şıkkını işaretlemenize sebebiyet verecek bir durum değildir, xenforo ya geçildiğinde sistemle ilgili açılmış bir başlıkta var bunlar burada dile getirilebilinir, bu şikayetinizde pek çok kişi sizinle aynı dertten muzdarip olduğunu da dile getirirse yönetim ve teknik ekip buna bir çare bulmaya uğraşır.

Sonuç olarak yapıcılıktan uzak yıkıcılığa açık bir başlık.

diez, shaq, Created By Loss ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Ben genelde memnunum ama konulara kimse cevap yazmıyor. Bu yönden forum çok durgun.
    Bide bu fake hesaplardan şikayetçiyim adam fake hesap açıp bana küfrediyor hakaret ediyor. Sonra asıl hesabıyla forumda fink atıyor. Bana hakaret edenlerin , küfredenlerin attığı mesajlara , takip ettiği kişilere bakıyorum hep aynı üyeler. Adminler bu üyeleri yakın takibe alması lazım. Forumu karıştıran çıban başlarını yok etmeleri lazım.
    Forumumuzun idol üyelerinden Lethe abiyide bunların fake hesaplarıyla yaptıkları saldırılar yüzünden forumdan küstürdüler.

HaliDBinVeliD bunu beğendi.
  12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ilk bakıldığında bu soruyu yönetimden biri sorması gerekir eğer yönetim dışında bir üye soruyorsa pekte iyi niyetle sorulduğu bu sorunun düşünülmeyebilir neyse madem sorulmuş şahsen yönetimle ilgili bir sorunum yok kimsenin kayırıldığı yada kasten uzaklaştırıldığınıda düşünmüyorum ani kızdığım olmuştur eskiden bir üyenin banlaması konusunda ama sonra mantıklı izah etmeleri sonucunda haklı bulmuştum yönetimi

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tüm şikayet başlıkları zaten memnuniyetsizliği dile getirmek için..tabi yönetimden değil forumdan..yöneticilerin problemli davranışları olabilir bu dile getirilir ama yönetim genellemesi adı altında bunun yapılması faydasız bir olgu..
    hiç bir şirket yönetimi odaklı anket yapmaz.firma odaklı yapar. bir firmanın patronlarımızdan ve idaremizden memnun musunuz diye anket düzenlendiğine şahit olmadım zira anketlerin çıktıları prosese etki etmelidir ama bu tür bir memnuniyet anketinin sonucu sürece katkı sağlamaz..
    zira evet mi hayır mı şeklinde...sonuç hayır çıkarsa yönetimi fes mi edelim ;)
    (hayır ama en azından kendinize çeki düzen verirsiniz diye düşünebilirsiniz ama bunu bir çok başlıkta üyeler zaten dile getiriyor)

ayrıca biz şirket değiliz tamam da kar amaçlı bir yapı hiç değiliz..yöneticiler maaş almıyor ama hizmet veriyor..olaya bir de bu tarafından bakalım..

hep demokrasiden vurgu yapıyoruz eleştiriye açığız diyoruz ama bu şekilde değil..Bu üzüm yeme derdinde olan değil de bağcıyı dövmeye çalışan fırsatçılara ve trollere gün doğurur.

thetramp.in de dediği gibi olay kişisel kinlerin ortaya çıkmaya başladığı bir mecraya gider..

şikayet edelim , talepte bulunalım ama bu şekilde genelleyerek değil..

Master_Blaster ve boksbody bunu beğendi.
  14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    buarada insanlar yönetimin görev ve amaçlarının kapsamını bilmiyorlar..özellikle de yeniler..
    bazen başlıklara cevap yazmamakla suçlandığımız bile oluyor :) yöneticiler izlerler ve modere ederler, vakit kalırsa başlıklara katılırlar..
    yönetimin görevi forumda bilimsel bir tartışma ortamı yaratılmasını sağlamak, huzurlu ve konforlu bir paylaşım ortamı sağlamak kısaca..
    buna ilaveten bazı bölümler vb açarak farklı alanların önünü de açmak..

başlığı kilitliyorum ama çöpe göndermiyorum..bu şekilde bir anket açılmasını yönetim olarak onaylamıyoruz arkadaşlarımın bilgisine..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş