Forumun Gidişatı Hakkında Düşünceleriniz

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve massacrewin tarafından 23 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar, başlıkta belirtmiş olduğum gibi düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir zamanlar çok aktif olarak kullanılan bu forumun aktif kullanıcı sayısının ve konuların cevaplanma, görüntülenme sayısının düştüğü kanaatindeyim. Bir çok insana yardım eli uzatan bu forumu tekrardan güzel hit alabileceği seviyeye getiremez miyiz? Burada çok güzel, iyi insanlar var. Eskisi gibi dayanışma içinde olunabilir diye düşünüyorum. Düşüncelerinizi yazarsanız, hangi fikirde olduğunu merak etmekteyim. Saygılarımla, teşekkürler...

Not: Türkiye'de şu an bilmiyorum ama eskiden bu forum gibi kaynağı geniş bir forum yoktu. Şu anda da olduğunu zannetmiyorum.

Oğuz Yücel bunu beğendi.
  2. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Foruma 5 yıldır üyeymişsin. Muhtemelen bu tarz başlıkların daha öncede açıldığını görmüşsündür. Ne yazık ki forum geriye gidiyor ve bunun için yapılabilecek pek birşey yok. Tüm forum sayfalarının kaderi bu. İnsanlar bundan 10 yıl öncesi kadar paylaşımcı değil bilgiye aç olanlar araştırmacı değil v.s.

ShreddedLion, mrthr35, massacrewin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Söylediklerinize katılıyorum. Ben bireysel olarak düşündüm, yeni içerikler üretemez miyiz diye. Çünkü burası benim kanaatimce daha güzel yerlerde olmayı hakediyor.

ShreddedLion bunu beğendi.
  4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Forumun mevcut görülen problemleri bence
    -Herkesin kendi bildiğini tek doğru sanması ve onu dayatması
    -Bazı insanların sırf yazmak/sormak olsun diye konu açması (Forumda benzeri 1000 tane konu olduğu halde)
    -Genel olarak ergenlerin çoğalması ve araştırmaktan, okumaktan, okuduğunu anlamaktan bihaber olmaları
    -İnsanların asosyal medya (youtube, instagram vs) fenomenlerine inanmaları
    Bunlar aşılmadığı sürece forumun eski kalitesine ulaşması çok zor.

igormami ve ShreddedLion bunu beğendi.
  5. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim 5 10 sene oncesinden bahsedenler olmus
    2012 senesini ele alirsak daha adam akilli youtube kanali bile yoktu suan adim basi sacma kanallar bilgi patlamasi heryer nete vg ile alakali birsey yazsan tonla makale cikiyor o yuzden artik bilgi heryerde.

6. orfoz33

orfoz33 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    mersin
    Ben şahsen burada her aradığımı bulamıyorum. Bilgisayar kullanımımdan kaynaklı belki. Pek becerikli değilim.
    Lakin bir şeyler sormak için de korkuyorum. Biraz burada ezber olmuş , ^^ Bu konu daha önce açılmış bir konu, araştır öğren^^ denip konunun kilitlenmesi.
    Hiç hoş bir şey değil bence. Açacağım konu belki 3 yıl önce 7-8 kişi etrafında konuşulmuştur , olabilir. Ben tekrar açsam ne olur?
    Her şeyi arşivden öğreneceksek sosyallik kalmaz. Kalır mı?
    Ayrıca bayan makyajı ile ilgili bir konu sağlam ilgi buluyorsa , bu platform amacından ya uzaklaşmıştır . Ya da ben bu platformu yanlış tanımışımdır.
    Neyse , bu mesajla tepki de alabilirim sıkıntı yok. Dost acı söylermiş , burayı sevmesem kalmazdım .

7. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Bu forum olsun, yabancı forumlar olsun, youtube kanalları olsun, instagram sayfaları olsun, bloglar ve daha nicesi olsun hepsinin içinde iyi, faydalı ve doğru işleyenler var. Fakat dönüp bakınca hangi alan olursa olsun fenomen olanların, toplumda büyük kitleye sahip olanların ve insanlara kendi hayallerini onlarınmış gibi satanların o bahsettiklerime fark attığı görülüyor. Daha geçen yaklaşık 200 kişinin belki daha fazla olduğu gruptaydım bir cicibebe muhabbeti döndü aklınız hayatınız durur. Küçükten büyüğe inanılmaz tepki yedim. Öyle ki aralarından cicibebe ile 5 kilo kas yaptım diyeni mi dersin, daha sağlıklıyım diyeni mi dersin. Bunu hangi kafayla söylüyorsunuz demeye kalmadan yapıştırdılar cevabı. Cevap komedi. Shredded brothers yiyin diyor. Bak lord murat a vb. daha neler neler. Bir ihtimal akılları başlarına gelir diye ille de birşeyler merak ediyorsanız diye burayı ve birkaç linki attım. Sonuç? Onlar kim yalan hepsi... Sadece böyle olsa neyse sağda solda salonda vb. spora dair muhabbetin döndüğü herhangi anda o kadar alakasız şeylerle karşılaşıyorum ki bunun gerçekten sonu yok. Hele instagram sayfaları bence daha rezil. İstediğini yazıyor millet de zaten inanmaya dünden niyetli. Ben sporda bazı maruzatlarım yüzünden foruma başladım başlayalı ki çoğu kişiye göre az zamandır konuları alt üst ettim. Kendime yetecek şeyler için. Mesela kendi adıma en büyük katkılardan birisi de ulaire nin paylaştığı t-nation linklerine denk gelmem. Hele forumun eski efsanelerinin konuları çok sağlam bilgiler içeriyor. Açıkçası işime yaramayan bir kıytırık bilgiye denk gelmedim iskelet halindeki sabit konularda. Açıkçası harbiden araştırmak isteyene tam bir kütüphane gibi burası. Tartışmalara ve bazen yersiz konulara birşey demiyorum. Ben asıl kalıplaşmış ve sabit duran konulardan bahsediyorum. Mesela flexor un yazdıkları gibi. Yoksa kızın birisi bir konu açmış herkes ne güzel şeyler yazmış bende yazdım sonra bir baktım konu bambaşka yerde. Bazen yardim ediyorsun bir de bakıyorsun "yazmayaydım be" derken buluyorsun kendini. Yeni şeyler olunca paylaşan nadir kişiler var. Onun dışında hazırcılık var. Ana başlıklar altında ana konular belli. Orada öyle sabit duruyor. Gerçekten ihtiyacı olan hepsine tek tek girer inceler vakit harcar. Ama bunu yapacak insanlar da zaten az. Kalan kısım video izleyip iki yorum atıp işine geleni alan kısım. Bence internet üzerindeki her bir mecra insan kalitesini gösteren birer anket gibi. Açılan konulara ve içeriğine bakılırsa zaten kim ne istiyor anlaşılıyor. Sonumuz hayrolsun çünkü spor bile artık magazinsel birşeye dönüştü.

Güç aşkı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş