Forum Kurallari (Güncellendi)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Despo tarafından 9 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.966
  Beğenileri:
  6.095
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  KURALLAR
  1- Bodyforumtr.com'a hoşgeldiniz, sistemize üyelik zorunlu değildir. Üyelerimiz servisimize bilgi ekleyebileceklerdir ancak misafirlerimiz bilgi ekleyemeselerde sitemizde gezebileceklerdir.

  2- BodyForumTR yöneticileri her ne kadar kural dışı materyalleri zamanında kaldırmak için çalışıyor olsalar da, tüm mesajlar incelenememektedir. Buna göre buraya gönderilen mesajların o kişinin görüşlerini yansıttığını ve yöneticilerin (kendilerine ait mesajları dışında) bunlardan sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  3 Soracağınız soruyla alakalıysa; boy, kilo, yağ durumu, yaş, günlük besin listesi ve antrenman programını sorunuza ekleyin. Bu sayede daha çok ve daha doğru yardıma ulaşabileceksiniz.

  4 İkinci baskı yapmayın. Mesaj yazmadan önce lütfen forumla aşina olun. Mümkünse son günlerde yazılan mesajları kontrol edin, arama yapın.

  5 Başlıklara içi boş mesaj atmayın. Amaç mesaj sayısını artırmak olmasa dahi, atacağınız '' +1, Smile , teşekkürler, '' gibi mesajlar diğer üyelerimize, birşey vermek bir yana, zaman kaybettirecektir. Başlıkla ilgisiz (off-topic) olan durumlarda uygun başlık açın veya kişisel mesaj (PM) kullanın. Konu dışı forumu, dendiği gibi, geyik alanımız. Orada serbestiz ama bilgi paylaşılan başlıklarda kurala uyalım. Şimdiye kadar yönetim olarak bizim de hatalarımız olmuştur ama bundan sonra hepimiz daha dikkatli olalım.

  6 Yazı sizin değilse kaynak gösterin

  7 Nazik ve Saygılı olun. Uygunsuz dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınalım.Aşağılayıcı, kaba, ahlâk dışı, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler gönderemezsiniz. Bunları dikkate almamanız durumunda, duruma gore uyarı alırsınız veya siteden süresiz/süreli uzaklaştırılırsınız (süresiz uzaklaştırıldığınızda servis sağlayıcınız da durumdan haberdar edilir).

  8 Her mesajın IP adresi sorunları çözebilmek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz.

  9 BodyForumTR.com'a yazılacak site adresleri ve linkler, bilgilendirme, öğretim amaçlı vb. kullanımların dışında çıkılarak bir takım çevrelerin tanıtım veya reklamını yapmak için kullanılamaz.

  10 Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderilen konularla ilgisi olmayan mesajları değiştirme, silme veya taşıma hakkına sahiptirler. Ayrıca, forumda yazılan mesajlar yöneticiler tarafından haber amaçlı olarak kullanılabilir.

  11 Irkçı, Dini baskı içeren mesajların sahipleri siteden uyarılmaksızın uzaklaştırılacaklardır.

  12 Açıklayıcı bir başlık seçin, başlık açılmadan da ne hakkında konuşulduğunu anlaşılabilsin. Başlıkların bilgi içermesi gerekir.

  13 Yardım, Şuna Bir Bakın, Böyle Yapsammı, Nasıl?, Birkaç Soru ve bunların benzerleri, hiçbir bilgi taşımayan başlıklar kilitlenecektir. Herkes mesajınıza baksın diye üstü kapalı, muğlak başlıklar seçmeyin

  14 Aynı sorunuzu birden çok yere yazmayın. Biraz sabırlı olun. Kurallara uyduğu sürece cevaplanacaktır.

  15 Ne aşağılayıcı ne yüceltici sıfatlar kullanmayın (üstad, usta, hoca, abi, aga, baba, kardeş, koçum...). Artniyetli olmasanız dahi bunlar yanlış anlaşılabilir. Kişilere sadece nick'leriyle (takma isimleriyle) hitap edin.

  16 İlaç ve Supplementlar için satış, reklam yapmak ve talepte bulunmak Bodyforumtr.com Forumlarında yasaktır.

  17 Bodyforumtr.com forumlarinda İlaç/steroidleri tavsiye etmek kesinlikle yasaktir!

  18 Çok Gerekli Olmadığı Sürece Forumda Grafik/Diğer Dosyalar Kullanmayın. Çoğu kullanıcılar sizin yazınızı okurken zaman ve güvenlik sorunları nedeniyle dosya indirmek istemezler. İnternete bağlanmak için yüksek ücret veren kullanıcılar için sizin mesajınız çok pahalı olabilir. Bu yüzden nedeninizi yazı ile mesajınızda belirtin ve istediğiniz dosyanın linkini verin ki bu sayede sadece onu görmek isteyenler tıklasın.

  19 Yukardaki kurallara uymayan kişileri link vererek Moderatörlere bildiriniz. Eğer forumda o anda online olan bir Moderatör varsa ona özel mesaj atmanız daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

  - Son olarak, kural olmasa da sizden ricamız, başlık açarken, forumun göze daha hoş görünmesi için kelimelerin sadece ilk harflerini büyük yapalım
  PROGRAMIM İÇİN TAVSİYELERİNİZ? veya
  programım için tavsiyeleriniz? yerine
  Programım İçin Tavsiyeleriniz? kullanalım.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş