FORMULA 1

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve N-aim tarafından 31 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    haksızda değilsin saydam.montoya Mclarene gelmeden önce williamsda daha iyiydi.iyilikten kastım daha rekabetçiydi.ama artık montoyanın tadı kalmadı gibi.oda sıradanlaşmaya başladı.bir kaç üstün performansın dışına çıkamadı

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar bu isin daha icinde olsaniz emin olun hepiniz suchmacher fanatigi olurdunuz simdi fazla vaktim yok musait olunca yazarim...

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Schumacher kalite olarak Montoya'dan ileride bunu öncelikle kabul ettiğimi belirtmek isterim ama bu olay takım tutmak gibi. Geçtiğimiz sene Fenerbahçe daha güçlüydü ama 6 yaşımda BJK'yi tutmaya başladığım için böyle devam etti. Montoya konusu da böyle. Yıl 2001, ben Lise1de okuyordum. Ders çalışırken tv açıktı ve ben o zamanlar formula seyretmezdim, her neyse sezonun (ve Montoya'nın) 2nci ya da 3üncü yarışıydı (Brezilya-Interlagos olması lazım), F1 dünyasına yeni girmiş olan çılgın Montoya yarışı birinci götürüyordu ve ne kadar gözü kara bir pilot olduğu belliydi. Yarışı soluksuz izledim, sonlara doğru tur bindirirken Jos Verstappen Montoya ile çarpıştı ve Montoya 1inci iken yarışa veda etmek zorunda kaldı. O kadar heyecanlı bir yarıştı ki, beni formulaya bağladı. O sene ve ertesi 1-2 sene Schumacher'e ciddi tehdit oluşturabilecek bir tek o var gibiydi, devamlı 1inci ya da 2inci giderken motoru yanıyor veya başka bir sorun oluyordu, bu yüzden puanlara yansımıyordu ama adam gerçekten başarılıydı. Ayrıca bence de adamda Schumi kompleksi var, Schumi'yi engellemeye çalışırken sıralama kaybettiği 3-4 hareketini gördüm ama sonuçta futbolda BJK ne ise, F1de de Montoya ve gittiği takım benim için o. Ancak son zamanlarda adama hakkaten birşeyler oldu, eskiden de çok hata yapar ve paso motor patlatırdı ama en azından sık sık 1inci giderken olurdu bunlar, artık hem ilk 5e zor giren bir pilot oldu (yavaşladı) hem de hatalara aynen devam ediyor, yani istikrar kazanamadı. Çok sıradan bir pilot haline gelecek yakında.

4. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Re: :)

senin kafanmı güzel e30 bu arba olsun olsun oda m3 için konusuyorum 300 hp dir f1imi gecer die iddia ediosun pistte yanlıs anlamıosam nasıl olack o :) eger cok cok iddaliysan önce bi cooper S getirelim sana onu gec sonra f1le denersiniz :D

5. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Saydam 9 sezondur F1'i kafayi yemiş gibi takip ederim.hatta bir keresinde bizim aile karadeniz turuna çıkmıştı o hafta sonu ingiltere gp si vardı ve evet ben karadeniz turunu bırakmıştım ve beni F1'e bağlayan insan Mika Hakkinen yarışı kazanmıştı(2001)ama bir hafta aç kalmıştım :D schumacherin tek korktuğu rakipi Mika Hakkinen dir

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    naim bence en güzel rekabet ve dostluk ikisinin arasindaydi.mika hakikaten cok düzgün ve seviyeli bir rakip di.simdikilerine bakiyorum montoya alonso.... hepsi saygisiz ve kisiliksiz herifler...

7. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    saydam sana katılmamak elde değil :arrow: özellikle Alonso çok görgüsüz ve kendini çok üstün sanıyor.zamanında Hakkinen ve Schumacher hangi koşullar altında şampiyon oldular(schumacherin 2000 yılından sonra aldığı şampiyonluklar hariç çünkü çok rahattı :D )alonsonun altındaki araç az bişe kötü olsaydı görürdüm onu.her yarıştan sonra yaptığı parmak hareketlerinede deli oluyorum zaten. İstanbuldaki yarışta alonsoyu yakalayıp o parmakları yedirmek lazım :D şu anda formula 1 deki en efendi adam raikkonen çok ağır başlı tam bir şampiyon karizması var.

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    seneye alonso nun nasil pilot oldugu ortaya cikacak merak etme.ayrica adim gibi eminim alonso acaba reno da nasil kalabilirim onu düsünüyor...

9. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    önümüzdeki sene inşallah Raikkonen Mclarende kalırsa göreceğiz o zaman kim daha iyi pilot.Alonso eşit koşullarda Raikkonenle baş edebilecekmi? Montoya Mclarene geldiğinde herkes Raikkoneni geçeceğini söylüyordu ama darman duman oldu sonuç ortada.Raikkonen tur başına yarım saniyeden fazla daha hızlı montoyadan.Alonsoyada aynı şey olacak.bir havayla gelecek ama sönecek

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben raikonen in reno ya gecmesini istiyorum,iste o zaman tüm gercekler ortaya cikacak bence...

11. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Raikkonen renoya geçerse heralde bütün yarışları siler süpürür.tabi renoda performansını kaybetmiyecek 8)

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Ferrari pilotu Michael Schumacher, Barselona pistinde yapılan test sürüşlerinin ikinci gününde pistin gayriresmi rekorunu kırdı. Alman pilot, Jenson Button'ın 2005'te yaptığı 1.13.552'lik zamanını 1.13.471 ile egale etti.
    Schumacher'in en iyi zaman rekorunu kırmasına karşın, testlerin ikinci günü test pilotu Luca Badoer'in yaptığı ciddi kaza nedeniyle Ferrari için keyif kaçırıcı oldu. İtalyan pilot üçüncü virajda 248 F1 aracının kontrolünü kaybederek hızlı bir şekilde lastik bariyerlere çarptı.

Kaza sonrasında test sürüşlerine ara verildi. Badoer aracından yara almadan çıktı. Sol tarafa çekilen hasarlı araç, Badoer'in kazayı ucuz atlattığını gösteriyordu. Badoer 27 tur atarak en hızlı 10. zamanı yaptı. Bugün toplam 17 pilot pistte çıktı. Testlerin ikinci gününde sadece Midland ve Super Aguri takımları yoktu.

TurkiyeF1.Com

13. dj_JAwsS

dj_JAwsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Re: :)

abı arabada yoq yoq bız 6 7 senedır dragcıyız kacak kalkıs yarısları yapıyoruz :D ben kalkısda dedım ama dogru f1 sadece pistde gider :D gelsın toprakda yada hafif asınmıs bır yola zuhahahahaha

14. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Montaya McLaren'dan ayrılıyor!

McLaren'dan yapılan açıklamada, gelecek sezon NASCAR serisinde yarışacağını açıklayan Juan Pablo Montaya ile takım yetkilileri arasında yapılan görüşmede, Kolombiyalı pilotun ivedi olarak takımdan ayrılması konusunda anlaşmaya vardıkları bildirildi. McLaren tarafından doğrulanmamasına rağmen, Montoya'nın yerine, geçen sene Bahreyn Grand Prix'sinde kokpite geçen İspanyol pilot Pedro de la Rosa'nın yarışacağı belirtildi.

15. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    çok üzücü bir haber.montoya gibi bir pilot alonsodan çok daha iyi bir pilot olmasına rağmen formula1'den vazgeçti.çok şeyler başarabilecek bir pilottu fakat beklenen patlamayı bir türlü yapamadı.yolu açık olsun.inşallah tekrar f1'e dönerde şampiyon olarak görürüz

16. konadabokar

konadabokar Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    borsa
    Yer:
    karşıyaka
    inanıyormusun renoult un güç kaybedeceğinı williams reenoultken f1 bıraktılar bilmem kaç sene sonra döndüler yine zirvedeler heriflerin hamurunda var demekki

17. Mr.Olympia

Mr.Olympia Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gladyatör
    Yer:
    Collesium
    Kim ne derse desin Shumi pistlerin tartışılmaz tek yıldızıdır.Onun katılmadığı bir yarışı izlemenin pek bi anlamı yoktur.
    Elde ettiği paralara,zaferlere ve rekorlara ramen hala içindeki kazanma azmi sayesinde pistlerde yarışmaya devam
    etmektedir.Kendisi kural tanımaz ve ayrıcalıklı bir sporcudur.Normalde formula 1 pilotlarının kendilerini sakatlayacak
    sporları yapmaları takımları tarafından kesin olarak yasaklanıyorken kendisini Alplerde kayak yaparken bile görebilirsiniz.
    Çünkü onun adı Michael Schumacher'dir.

18. Villeneuve

Villeneuve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Ben 1997 şampiyonu Jacques Villeneuve destekliyorum.Bmw sauberde yarışıyor şu anda.Bu sene 7 puanda.Biraz zorlarsa ancak Button geçip 7. olabilir.Villeneuve dışında sempatiyle baktığım isim Raikonen.ama o da şampiyonluğa uzak.

19. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    yoq böyle bişey yaw raikkonen kadar şanssız bir pilot yoktur heralde.adam yine birinciliği alacakken yarış dışı bırakıldı.alonsoda şumide batırdılar.ortalık buttona kaldı.. :D

20. Mr.Olympia

Mr.Olympia Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gladyatör
    Yer:
    Collesium
    Arkadaşlar bugün ünlü 8. virajı gören 4 nolu tribünden biletimi aldım.Ayın 26-27 sinde İstanbul Parktayım.

Sayfayı Paylaş