1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Formel , Yaş 29 , 6.ay öncesi sonrası

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve formel tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. Pardon!

Pardon! Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle mükemmel görünüyorsunuz..Karın kaslarının belirginleşmesine de çok az kalmış sanki..Gerçekten çok optimum bir vücut..Başarılarınızın devamını dilerim.

formel bunu beğendi.
  2. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    Yukarda da yazdığım gibi dostum saç sakal kesme makinesi işini görür , philips ,braunun vücut kıllarını kestiği aletler var hepsi aynı iş görür.

@Pardon!
    Teşekkürler dostum sağolasın

Şu an son halim omuz ve kolları biraz daha geliştirdim sanıyorum. Ama şu an kilo alamıyorum , iştahlı bir yapım yok zaten o kötü. Gainer aldım çok fayda etmedi yaklaşık 1 ay oldu kutu bitti. Devam edicem bakalım . Hala 71 kiloyum en aşağı 76 -77 kilo olmak istiyorum.

2013-11-19 22.08.58-1.jpg

3. fitness95

fitness95 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kol yağlı yağı atsan 33 cm gibi

4. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Kıllara nasıl bir çözüm buldun ? tüy dökücü kremlerin daha fazla tüy çıkardığını duydum ? ne kullandın ?

5. jimyfero

jimyfero Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Killari nasil yok ettin abi

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    Önceki sayfada yazdım , saç sakal kesme makinesi ile tüylerden kurtuluyorsunuz :) 2 hafta da bir kesiyorum aşağı yukarı. Tüy dökücü kullanmadım sivilce yapabilir çıkarken. Kullanıp sorun yaşamayan varsa yazsın onu da denerim. Ama şimdilik böyle.

Bu arada 70 kilo idim hatta bir ara 69 gördüm ,iştahsızlıktan. Şu an 75 kiloyum. Yaza kadar bu şekilde kalmak istiyorum . Arkadaşların da söylediği gibi 6-7 aydan sonra gelişim daha az olacak şekilde devam ediyor. Ama moral bozmamak gerek.Karın kasları şimdilik gözükmüyor hala. Son 1 ay da da yağ olarak kilo aldığımı düşünürsek şimdilik uzak bir hayal :)) Yaza doğru daha sıkı diyet ile kuru bir vücut elde etmeyi düşünüyorum ama şu an çok fazla kilo vermek istemiyorum. Suratım çöküyor hoşlanmıyorum. Yaza doğru yeni resimleri ekleyip gelişim hakkında düşüncelerinizi alıcam

7. vocard

vocard Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    dostum gelişimi tebrik ediyorum, omuzun dar yapılı olduğunda omza ağırlık verdıgını anladım fakat buda trapezleri almış yürütmüş sanki, omuz çalışırken kendını ne kadar sıkarsan okadar trapeze vuruyor kasmadan çalısmasılın omuzu kı trapeze vurmasın.

8. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    @ vocard
    teşekkürler dostum tavsiyen için. trapez aslında çok fazla gelişmedi son resimde biraz ışıktan dolayı büyük çıkmış ama omuz sanırım istediğim gibi gelişmedi. Aynen dediğin gibi çatı dar olunca omuz hareketlerini daha itinalı yapmaya çalışıyorum aslında aşırı ağır girmiyorum yedirmeye çalışıyorum yavaş yavaş yapmaya çalışıyorum hareketleri ama zor gelişiyor orası bende. Ama dediğin gibi daha da dikkatli fazla kasmadan yapmam lazım.

9. pargali

pargali Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    çok iyi gelişme abi tebrikler, sende kunduracı göğsü dedikleri olay mı var ? bende de varda kaslı hali nasıl diye merak ettim eğer böyleyse sorun yok gibi pek

10. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    yaklaşık 5-6 kilo almış halim :)

11. fightclubber

fightclubber Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ön omuz daha iyi ama arka aynı gibi orta gobekte yaglanma olmus gibi geldi tabi onceki fotolara gore yorum yapiyorum yapimiz o kadar ayni ki benm suan ki durumum senin 4.5.ayindaki halin aynn boy185 75kilodaydm yazın bel 86 sadece beslenme programiyla ve yuruysle 68a kadar indim bel 80e kadar dustu ama kas kaybi yasadgmi da farkedince diyeti azalttm proteinle desteklemeye basladm amacm yaza kadar kaybettigim kiloyu tamamen kas olarak kazanmak bel bolgesi ins ayni kalacak ve yag kas oraninda belirleyici olacak onumdeki surecte suan 2 aylik calismayla devam ediyorum kemik yapimiz ayni ince estetik olarak avantaj ama hacim acisindan dezavantaj zaten benm istegim olabildigince ince hafif sixpack bir karin plaj vucudu paul walker tipi merak ettigim bilek olculerin ne kadardi ve bir degisim oldumu bench presste kilo artiriyomusun hala 40 50 lerdemi calisiyosun dumble fly n yaninda butterfly da calisiyomusun makinede daha dogrusu istasyonlarda da calisiyomusun?

12. fightclubber

fightclubber Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bir de son fotografndaki kilo 75 mi? iste tam bu gogus trapez... biraz da triceps "tricepsler tam belli degil ama "ve omuz ön kol ve biraz daha parcalanmis derinlik kazanmis halini bakalim yakalayabilecekmiyim yaza kadar:/ su halinden 2kilo yag yakip 2kilo kas kazansan on numara olur. bilmiyorum daha fazla hacim kazanmak mi istiyosun istemiyomusun ama yerinde olsam mart nisana kadar devam ederim eksikleri tamamlamaya calisirim oldugu kadaryla sonrasnda ve yaz boyunca havalar da isinacak tam yag yakma zamani carnitin falan destekle bisiklet kosu yuzme emin ol yazn sonunda belirgnlesmis six packli bronz fit bir vucudun olur hey yavrum hey :) basliyorum yakinda foto atmaya nasil gaza geldim bilemezsin:)

13. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    @fightclubber
    İnce kemikli olmamız ve uzun boylu olmamız avantaj , baya estetik duruyor kaslar üzerimiz de dezantaj olarak ta hacim için daha fazla çalışmamız gerektiği gerçeği var :)) Son halim aynen 75 kilo. 69'a düşmüştüm kaslar daha belirgindi ama yüz olarak hiç o halimi beğenmedim , uzun bir yüze sahibim ve gerçekten çökmüş duruyordu. 1 ay içerisinde allah ne verdiyse yedim 75 oldum kendime geldim :D Sırf o da değil kas olarak ta ilerleyemediğimi hissetmiştim o da var. haliyle 82 olan bel çevrem 85-86 ya fırladı ve frenledim kendimi. Şu an dengede gidiyorum çok sıkı diyet yapmıyorum. Ama fazla karbonhidratta almıyorum. Define için yeterli kasa sahip olmadığımı düşünüyorum benim için erken hala. Evet yapı gereği de belim kalındır.Ve belli olduğu üzere yağlı şu an, six pack için define olmam lazım onun için de daha fazla kaslı olup hacimli görünmem lazım . Şu an six pack için hacmi feda edemiycem :)) Ama havalar biraz ısınsın kardiyo da ekliycem boş günlere.

Omuz için özel çaba sarfediyorum bir dar omuzlu olarak , zor gelişiyor ama kafaya koydum. Arka omuz için 2 harekete giriyorum özellikle son 4 haftadır cidden güzel antrenmanlar çıkarıyorum arka omuz için bakalım yaza kadar ne kadar değiştiricez :))

Bilek benim baya ince kız bileği gibi :D Hiç ölçmedim aslında çıkacak sonucu da merak etmiyorum mutlu etmiycek çünkü :D Ama geliştirmek için de 4-5 hareket yapıyorum ön kollar için açıkçası gelişim var ve memnun ediyor ön kol şu sıralar. Gelişimi bariz görüyorum ve beni gaza getiriyor açıkçası.

Göğüste açıkçası kilo arttıramıyorum sanırım partner olmadığı için. Tek başına maksimum bir türlü giremiyorsun haliyle. Sanırım en fazla barla beraber 70 yapıyorum.60-70 diyebiliriz. Ama göğüsten memnunum ben özellikle derinlik anlamında.Yapım gereği derindi benim göğüsler ama. En başından beri dumble fly ın yaninda butterfly da çalışıyorum. Bazen bench yerine dumbell presste yapıyorum.
    İstediğim vücut açıkçası daha hacimli bir vücut , yapı itibariyle kötü durmayacak çünkü , hem ince yapılı olmamız hem boy itibariyle . Vin diesel tarzı istiyorum ben :)) yani bir tişort ya da herhangi bir elbise giyerken vücut kendini belli etsin istiyorum. Vin şu son yıllarda özellikle yaşın da ilerlemesiyle yağlandı ama özellikle 10 sene önceki hali daha fitti.O hali benim için zirve :)) Daha fazlasını yapacağımı sanmıyorum.

En büyük eksiğim bence omuzlar ama genel anlamda daha fazla kas alıp daha az yağlanıp kasların daha belirginleşmesini sağlamak. Beli de daha fazla inceltmem lazım. Off günlerde kardiyo ve ekstra karın hareketleriyle daha toparlanmış bir karın elde edeceğime inanıyorum.

Bacakta çalışıyorum bu arada benim bacaklar baya uzun , kalınlaşması için de ciddi yoruyorum onları da , daha kaslar tam belirginleşmedi , ama gelişim var , belirginleştiği zaman resimlerini koyarım onunda.İhmal etmiyorum asla bacakları da.

Son resim tamamen soğuk haldeyken çekildi. Off gündü. Keşke sıcak halinde ki gibi olsa her zaman :))
    İnşallah dilediğimiz gibi olur vücudumuz :) Ama olur ya çalıştıktan sonra gayret ettikten sonra disiplinli şekilde olmayacak şey yok , ama yavaş ama hızlı illa olacak kaçarı yok :D

14. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
  15. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Kanaatimce tricepsler Aralık ayından itibaren geriye düşmeye başlamış.

Güzel gelişim kat ediyorsun. İstediğin hedefe ulaşman dileğiyle.

16. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    Teşekkürler kardeşim. Aralaık ayında ki resim omuz ,triceps antrenmaının hemen sonrasında çekilmişti haliyle sıcaktı tam o bölgeler , diğer son iki resim soğuk antrenmanın olmadığı sırada çekildiği için olmuş olabilir. Ama tricepslerin çok gelişmediğini hissediyorum üzerine düşmeme rağmen.

17. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yasiniza ragmen gayet iyi bence ben 20 yasindayim sizinle ayni dogrulari yapiyorum asagi yukari gercekten iyi karin sart ama bence iyi sporlar fit bir goruntu yakalamissiniz

18. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    tebrikler. çok iyi bi gelişim. programınızı koymuşsunuz ama ben pek anlayamadım. biraz daha detay verir misiniz program hakkında? full body mi yoksa split mi çalışıyorsunuz?

19. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Bel ölçünüz var mı güncel ?

20. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    edfdx.jpg
    Teşekkürler . Klasik 3'e bölünmüş program , 1. gün göğüs biceps , 2.gün omuz triceps , 3.gün sırt ,bacak

82'ye kadar inmiştim ama şu an 85-86cm civarı

---------------------------------------------------------------------

Sayfayı Paylaş