Form analizi

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve alihanfischer tarafından 19 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alihanfischer

alihanfischer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar,üç temel harekette güçlenmeye çalışıyorum. Bu hareketlerde tecrübeli olanlar (özellikle powerlifting ile uğraşanlar)videoları inceleyip eksiklerimi söyleyebilirseniz çok mutlu olurum.Özellikle deadlift imin daha iyi olabileceğini hissediyorum ama sorunu tespit edemedim.

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Deadlift;
    -Üst vücut sıkı değil. Sırt, kanat, trapez bölgesi stabilizördür ve geride sıkı durması tavsiye edilir. Kurulum aşamasında omuzlar geri, göğüs öne çıkarılarak gerekli stabil duruş sağlanır ve hareket sonuna devam ettirilir. Bu duruş seni çeşitli sakatlıklardan korur.
    -Kalça oldukça önce kalkıyor, bunda da core sıkılığı etkili. Üst vücut ve kalça birlikte hareket etmeli. Birbirinden bağımsız bu iki bölgeyi core (karın ve bel) bölgesi bağlıyor.
    -Nefes konusuna özen göster. Sıkı bir diyafram core a yardımcı olur.
    -Powerlifting ile ilgileniyorsun ama brobuilder gibi deadlift yapmışsın kesinlikle caiz değil.
    -Squat;
    -Yukarda kilit anında bardaki ivmeden hareket düzleminde ufak bir sıkıntı var gibi görülüyor.
    -high bar yapıyorsun gibi ama öne hafif bir eğilme oluyor sanki ona çok dikkat et.
    -gene bir nefes durumu var gibi.
    -Bu herkesin farklı yorumladığı bir konu ama bana kafanın vücuda paralel olması daha mantıklı geliyor. Sen hafif geriye doğru esnetmişsin yanlış değil sonuçta tek bir doğru yok ama boyun ağrıları vs başlayabilir dikkat et.
    -Bench
    -Bacakları sabitlemeye çalış. Leg drive nedir nasıl yapılır biraz bakmanda fayda var.
    -Leg drive ın önemli bir parçası ve omuz sağlığımız için kıymetli bir yere sahip olan ark mantığına biraz bak. Video da ark yapmaya çalışmışsın sanırım ama bacaklar sabit olmadığı için yeteri kadar sıkı değil gibi.

3. alihanfischer

alihanfischer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Gerçekten çok yardımcı oldunuz.

Sayfayı Paylaş