Fitness'a yeni başlayan biri definasyon mu yapmalı yoksa bulk mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Must19072 tarafından 7 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Must19072

Must19072 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay kadar dır fitnessa gidiyorum ben bundan önce 6 aylık bir süreç içerisinde 108 kilodan 74 buçuk kiloya düştüm boyum 1.70 16 yaşındayım ama vücudumda yağ mı sarkıntı mı belli olmayan bişe rahatsız ediyor size sorum zaten kilo vermek için uğraştım bunca zamandır kas yapmak aynı zamanda kilomu koruyup bu sarkıntı mi yağ mı belli olmayan şeyin gitmesini istiyorum sizce bu mümkün mü bana tavsiyleriniz nelerdir şimdiden teşekkürler.

2. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bulk a kesinlikle gerek yok normal antremana devam edip antreman sonrası açma germe hareketleri yaparken 10 dklık hafif hızlı koşu bandı kullanırsan kas gelişimi sağlarken bi yanda yavaş yavaş yağ yakımıda sağlanır.
    Beslenme konusunda araştırma yapıp yeterli bilgiye sahip olmalısın bu işin büyük bir kısmı yediklerin içtiklerinle alakalı .d

3. Must19072

Must19072 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Normal mevcut olan diyetime devam etsem herhalde birsakınca olmaz.

1 dakika önce

4. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
  5. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kalori hesabı nasıl yapılır. Kalori açığı ve fazlası nasıl yapılır. Makro ve mikro besin değerleri hesaplayan sitelerden amacına göre bir hesaplamada alman gereken protein yağ ve karb oranları nasıl olmalı gibi soruların cevabını araştırmanı tavsiye ederim. Dengeli ve net bir plan işini kolaylaştıracaktır. Daha sonra benzeri şekilde farklı antrenman tekniklerini de araştırabilirsin. Örneğin Full Body antrenmanları ve HIIT kardiyonun avantajları nedir gibi.

6. Must19072

Must19072 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncellike cevabın için teşşekur ederim.Zayıflamam gerektiği için zaten kalori açığı oluşturuyorum haftada da 3 gün full body çalışıyorum.Bu da hem kas hem de yağ yakmamda yardımcı olurum diye düşünüyorum

Sayfayı Paylaş