Fitness ve boks nereye kadar gider?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve muptezel_samet tarafından 15 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Hayırlı geceler arkadaşlar. Ben küçüklüğümden beri müsabık boksör olmak istiyorum. Fakat şartlar hiçbir zaman doğru düzgün gitmeme yaramadı. Şuandan bahsedeyim uzatmayayım konuyu; vardiyalı bir işte çalışıyorum. Bir gündüz bir gece bir boş şeklinde. Fakat geceden çıktığımda eve gidip yatıyorum yorgunlukla ve haliyle uyandığımda boksa gitmem gereken vakit geçiyor. Artık üzüntüden çıldıracak gibi oldum ve protein tozu siparişi verdim hiç yoktan vücut geliştirmeye gideceğim. Boşluk bulursam boksa da gidip sürekli sparring yapacağım. Size sormak istediğim soru şu; haftada 1 kere anca gideceğim boksa. Geri kalan zamanda vücut çalışacağım. Boksumu geliştirebilir miyim? Veya birbirlerine dezavantaj sağlarlar mı? Bilmiyorum moralim çok bozuk bu konuda. Allah'a emanetsiniz arkadaşlar, hayırlı geceler.

2. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Boks her zaman benim de hayalim , konu başlığında yazmışsın fitness ve boks nereye kadar gider fitness i bilmem de boks seni baya uzaklara götürür

3. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Müsabık olup napcan kardeşim paramı gelcek saygı mı gelcek ün mü gelcek boşver bence işin gücünde bir insansın işinde çalış hayatını kur bi yandan fitness yap yeter ilerde çocuğun olursa ona yaptırırsın boks.

bs.kai bunu beğendi.
  4. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Ben 6 aydır ikisini beraber yapıyorum 3 gün boks 2 gün fitness ayrı salonlara gidiyorum.Cok yorucu ikisi birarada.Kendim öğretmenim boş vaktim oluyor fakat buna ragmen yoruluyorum.haftada bir gün boksla fazla gelişemezsin boksta.Belli süre için boksa ağırlık vermen lazım.Sadece sparring yaparak çok ezilirsin.Bir bütün olarak boksu yapman lazım.Ben ilk basladığımda boksa ip dahi atlayamazken şimdi boksör gibi ip atlıyorum.Benim sana tavsiyem birini secmen öbür türlü haftada bir gün fayda görmezsin ve sonra bırakırsın.Boks zor bir spor bunu belirtmek isterim.Güç ve fizikten ziyade cesaret dayanıklılık ve zeka işi.Karar senin.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2019 ---
    Vücut geliştirme ve boks tezat seyler.Kas geliştirmeye değil patlayıcı kuvvet ve dayanıklılık içeren bir program uygulanmalı fitnessta.Boksun fitness calışma programı vücut geliştirme gibi değildir.

5. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Önemli olan kas gruplarının kombinasyonu. Bir dönem yüzme, fitness ve işi bir arada yürütüyordum. Eğer doğru kombinasyonu yaparsan ve yeterince dinlenirsen inan hiç aksama olmadan devam edersin.
    Kombinasyondan kastım; boksta triceps ve omuzlar ağırlıklı olduğu için boks antrenmanlarından önce bu bolgeleri çalışma. Ya hemen antrenmanın ardından çalış ya da bir gün sonraya ertele ve en az 48 saat dinleme süresi ver omuz ve tricepse. Diğer kas grupları bir şekilde idare ediyor.
    Yüzme antrenmanımda 1 gün once goğus ve triceps çalışırdım, ertesi gun kaslarım dehşet ağrımasına rağmen yüzme antrenmanını neredeyse hiç etkilemezdi, çunku o bolgelerin kullanımı minimumdur yuzerken. Yuzmeden 3-4 saat sonra veya ertesi sabahta bacak ve omuz çalışırdım. Bu kombinasyonla 4-5 ay kadar sorunsuz devam ettirdim bu donguyu :)
    Boyle çalışırsan dezavantajları minimuma indirmiş olursun. Vardiyalı iş çok zorlar insanı ama, şimdiden başarılar..

6. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Öncelikle boks ile fitness değil crossfit çalışabilirsin. Çünkü fitness kas şişirme diyebiliriz boks ise tam tersi kasların düz olması lazım seri olman için. Müsabık olmak istiyorsan sadece boks yapman lazım ve adaman lazım kendini büyük emek gerekiyor.

7. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Dediklerin çok doğru dostum... kendimi adamam lazım. Fakat mümkün değil be kardeşim. Spor yapmam için işe gitmemem lazım ki o da mümkün değil. Bana uyan tek spor fitness... en azından bir hazırlık maçına çıkmak istiyorum. Bir kere de olsa o ringlerde bende vardım demek istiyorum gelecekte. Belki çok saçma gelecek sizlere ama benim en büyük hayalim bu. Hayalime gitmek için ne yapabiliyorum? Doğru düzgün hiçbir şey. Ekmek aslanın ağzında. Anama babama bakıyorum işten ayrılmam mümkün değil. Ne bileyim, belki de içimi rahatlatmak için yazıyorum bu satırları... Allah’a emanetsiniz arkadaşlar hayırlı geceler

8. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    O zaman
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2019 ---
    O zaman hayalinin peşinden koş yaparsın cok zor değil

9. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum bura türkiye yanlış yaptığın bişey yok. Her insan gibi işin de gücündesin herkesin hayatı bir değil tamam hayalin ama kabullenelim bura hayaller ülkesi değil. Fitness yap işine git yeterli olacaktır. Ring konusuna gelince çocuğun varsa veya olursa onda hayallerini gerçekleştir. Bende göz problemi olduğu için ringe çıkamayan biriyim şuan bıraktım ama yeğenim 4 yaşında zamanı gelince onu ringlere ben sokucam ve çok şanslı ki bizim gibi insanlar var çevresinde.

Sayfayı Paylaş