1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    vücudun gerçekten çok iyi....

ideal fitness vucuduna ulaşmışsın....

benim için en önemli göze hitap.....ölçülerin önemi yok....kolay gelsin

Fitness&Model bunu beğendi.
  2. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    tatil seni tam istediğin hale getirmiş galiba yağ yakmışsın acaba tatilde nasıl beslendiğini yüzmek dışında herhangi bir spor yapıp yapmadığını yazabilirmisin birde antreman yapmadıysan şınav yüzme vs dışında kas kaybı veya güç kaybı yaşadın mı

3. Ekrem17

Ekrem17 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    alanına göre mükemmel bir vücut sahibisin.Ve aşırı derece bilgi sahibisin.Taktir ederken imreniyorum aynı zamanda.

4. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili, fırathan,

Evet, tatil kemik gelişimim ve kış için gerekli enerjiyi depolayabilmem için müthiş bir imkân sağladı. Tatil diye kendimi ve bedenimi boşlamadım tabi ki. Aynı saatlerde düzen kurdum ve neredeyse saatleri hiç sektirmemeye özen gösterdim. Hoş akrabalar, kız arkadaşı gibi spora ara ara, farklı boyutlar kazandıracak gelişmeler yaşamadım değil ama, mümkün mertebe biyolojik saatimi hiç değiştirmeden yaşamaya çalıştım. Saat 08:00 dendiği an, ben ayaktayım. Gece de 24:00 olduğu gibi, kafam yastığa değer. Beslenmeyi kabaca, tavuk üzerinden yaptım, ara ara oynamalar ile kırmızı et, tercihim ve balık favorilerim arasında oldu. Tüm tatil boyunca sadece antrenmanlarım sonrasında basit karbonhidratları tercih ettim. Günün geri kalanında hep tam tahıl ekmeği ya da kepek ekmeği tercihimdi.

Kendi vücut ağırlığımla, kışın aktif spor yaşantımda kullandığım tüm fitness hareketlerini yapabilme olanağım olamasa da, M&F dergisinin sayılarında bulunan tatildeyken de çalışma metotları diye bir bölümün aracılığıyla, neredeyse vücudumun her bölgesi için en az 3 hareket yapabilmeyi başardım.

Detaylandırma noktasında, boş vaktimde, her bölgenin evde yapabilmenize olanak tanıyan hareketlerini sıralamayı düşünüyorum...

Kas kaybı muhtemelen yaşamışımdır, yalnız büyütelecek oranlarda olduğunu düşünmüyorum. Ne de olsa, kışın yaptığınız idmanın neredeyse zorluk derecesi bakımından %20 sini falan atıyorsunuz... Bilemediniz %25.

Kısaca yağ yakımı daha ön planda olmuştur.

Güç kaybı yaşadığım ise kesin. Çünkü bu tatil sürecinde hem sıcaklar bir yandan, hem yaptığınız idmanın salon idmanı verimliliği bakımından kaldırdığınız ağırlara olan oranı hem de hiç bir ek supplement denilen üründen, hatta ve hatta vitamin dahi kullanmadığımı düşünürsek bu olağan bir durum oldu bu süreçte.

Saygılarımla,

Azi, Leopras ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    tatilde çalıştınız mı hiç? birde hocam yaş kaçtı :)

6. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence fitness için çok iyi bir fiziğe sahipsin 2 yıl içindede boşluk vermeden geliştirmiş denicek kadar fit bi vucüt yapmışsın sormak istediğim bir soru var önerebileceğin bir supplement markası varmı

7. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili BFTR kullanıcıları,

Arkamızda denizli, bol kumlu, otantik manzaralı, hayatımıza sabahları gün ışığı gibi doğan güneşli günleri bırakarak, özlemleri ile birlikte yeni bir sezona kucak açıyoruz. Henüz havalar tam anlamıyla(Soğuk hava dalgası) yüzünü göstermedi. Hoş bir çok insan pek sıcak da bakmıyor soğuğa ama bizler için bu dönem hormonlarımızın hem işleyişi bakımından hem de vücut adına verdiğimiz emekler bakımından önemli bir dönemeç. Bir çokları sadece yaza 3 ay kala bilemediniz 2 ay kala bu spora gelir ve sonuç alamadan giderler. Onlar bu sporu bir araç gibi kullanmayı yeğlerler. Bizler ise bu sporu bir yaşam felsefesi olarak addederiz ve öyle bir kurulu hayatın içerisinde kendimize değişik roller veririz.

Lafı fazla uzatmadan, ileriye dönük hayallerimin olduğunu hep vurguluyordum. Umarım bu hayallerime bir gün ulaşırım temennisi ile, yeni sezona ait fotoğrafları ekleyerek, belki mevsim mevsim, belki de, ay ay değişikliklerden haberdar ederim sizi.

Buyurunuz Yaz bitimi ve dolu dolu geçen 2 haftalık periyot sonrası fotoğraflarım...

İyi seyirler...

İlk 3 foto antrenman öncesi çekildim... Bir tane de kıyafetli koyalım komple tam olsun :)

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

saq04ever, elk1979, Azi ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  8. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    çok iyi vucud yakışımış :) başarılar dılerım ustad

9. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Çok estetik bir vücut olmuş tebrik ederim,haddime değil ama eksik demeyelimde göğüs biraz daha hacimli olabilir miydi acaba diye sorsam alınmazsınız umarım
    Tekrar tebrikler.

10. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Teşekkürler sevgili serkanhancer, size de teşekkürler bay EdgeVII. Göğüs problemi yaşadığım daha önceki mesajlarımda mevcut olmakla birlikte, istediğim göğüs büyüklüğü tamam, yalnız genişlik olarak biraz daha koltuk altına taşması gerekiyor. Bolca açış yapmakla birlikte, aralarda Sopa ile esnetme çalışmalarını da eklemiş bulunmaktayım. Bu uzun maratonda bunların yararıma olacağı kanısındayım. Düşünceniz için de ayrıca teşekkürler..

Saygılarımla,

Azi ve serkanhancer bunu beğendi.
  11. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    istediğim vücut tipi hocam, gerçekten bunun için sıkı çalışma ve disiplin gerekiyor sendede bunlar varmış tebrikler. göğüs tüm fitnessla uğraşanların belası... tekrar tebrikler ve kolay gelsin.

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bu vücuda eleştiri yapmak doğru olmaz ama gözüme bir şey takıldı gibi onu belirtmeden edemeyeceğim. biceps-triceps oranı, göğüs, abdominaller, sırt her şey harika. omuzlar da normalin üstünde ama sizce de bu vücuda biraz ufak değil mi? özellikle göğüs-sırt bölgesindeki "kalıp" ile omuz ölçüsü sanki biraz uyumsuz. ilk fotoğraflara göre de bariz bir değişim mevcut. bana kalırsa çok çok güzel bir vücut bu, belki biraz daha omuz hacmi olsa kusursuz olacaktı.

13. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili R10,

Çok güzel bir açıdan bakmışsınız öncelikle bu ayrıntıya değinmeden önce, iltifatlarınız için size teşekkür etmek istedim.

Mevcut omuz yarı çapı veya uzantısı diye adlandırabileceğimiz Çevresi büyük oranla Clavicula dediğimiz köprücük kemiği ile ilişkili. Bu yaradılış gereği, Allah'ın bize lütfûdur. Bazılarımız bu konuda şanslı, diğer bir değişle zengin doğar. Mevcut kemiğin ameliyat ile kısaltılmasını duymuştum. Yüz gerdirme operasyonları için. Ama Uzatılması adına bir bilgim yok. Hoş olsa da yaptıracağımdan değil :)

İşte tam bu noktada devreye ingilizce tabir ile size giriyor. Bu adamın kalıbı dar diye. Bir çok vücut geliştirmeci vardır, podyumlarda bunun ızdırabını çekerler. Kısaca, omuzu geniş göstermek için omuz başına her yönden tabir doğru ise saldırmak gerekir. Ön- yan- arka olmak üzere. Yan başını ne kadar yuvarlak şekle sokarsanız, o kadar t-shirt altında etkileyici durursunuz. Bu sene üzerinde duracağım ender konuların başında geliyor. Ama cümlemin başında da dediğim gibi, bu konuda fakir yaratılmışım. Bu bir sorun olmaktan çok benim için eğlenceli bir süreç hâlini aldı. Eksik bölgeme yüklenerek geliştiğini görmek, çocukların parkta kumdan kale yaparken görülmeye değer eğlenmelerine eşittir benim için. Tebessüm suratlarından hiç eksik olmaz.

Saygılarımla,

Azi, serkanhancer ve R10 bunu beğendi.
  14. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Hocam konunun açılış tarihindeki resimlere baktığımda 8 ayda çok şey değişmiş ancak bu kadar olabilirdi zaten tebrik ederim:)

---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

Birde alakasız olacak biraz ama önerdiğiniz protein tozu markası var mı veya şu an siz ne kullanıyorsunuz? Saygılar:)

15. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Dexonia,

Güzel değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Bu arada protein tozu markamı sormuşsunuz. Size özelden iletiyorum bu sualinizi.

Saygılarımla,

Azi ve DEXONİA bunu beğendi.
  16. fashion sports

fashion sports Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vermiş oldugun beslenme programına ıstısanız hergun uydunmu ?

17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili fashion sports,

Bu çok hususi ve değişebilir özellikte bir sual. Öncelikle sualiniz için size teşekkür ederek söze başlamak istiyorum ve bunu şu şekilde izah etmeye çalışacağım izninizle.

Mevcut sitede, konumun içerisinde bulunan beslenme programım, istisnasız uyduğum ve sürekli tekrar ettiğim bir program şekli değildir. Bunu MF'in falanca sayısında görüp kendime yontarak inşa ettiğim bir program şeklidir. Hoş bu şekliyle uzunca yıllar da kullanılabilir.Buna hiç şüphe yok. Fakat biz insanoğlu ve ihtiyaçlarımız biyolojik yaş ile birlikte değişebilmekle birlikte mevsimsel ihtiyaçlarımızın da periyodal değişmesi gerekmektedir.

İlla bu programı her gün kesintisiz saatlerine harfiyen uyabilmeyi gerektirecek bir düzene sahip insan, ya yarışmacı olur, ya da doğuştan zengin olmakla birlikte tüm yaşantısını buna endeksleyen birisi olur. Buna müteveccih, benimde yaşantımı bu spora göre restore ettiğim de bir gerçek.

Yalnız şu tarafınızdan bilinmelidir ki, sualinizi belki daha iyi açıklayabilirim bu sayede, Diyet dönemi girişi, ortası ve bitirişi farklı beslenirim. Tüm yaz tatilde kafamı dinleyebilmek için alternatifi bol, yapımı kolay, yenmesi hızlı, besleyiciliği yüksek besinlerden yana olur.
    Malumunuz, deniz kum güneş varken kafanız pekte rahat olamıyor. Tüm sene alın teri akıtmışsınız ve biraz tatil sizin de hakkınız. İşte bu yüzden yukarıda saydığım; pratik, hızlı, besleyicilik kriterleri önemlidir bu süreçte.

Geçiş dönemi tekrar sporsal yaşantıma dönüş yaz bitimi programım ki; bunu şu anda uygulamış olduğum program olarak da addedebiliriz. Bu da farklıdır. Bulk diye tabir ettiğimiz dönem ayrı, diye devam eder. Mevcut besin tablosundaki besinlerin ya da şöyle ifade etmek gerekirse,

Karbonhidrat, Protein ve Yağların miktarlarına ilişkin derecelendirerek tükettiğim tüm beslenme piramidinin ana halkalarından oluşan bu 3 önemli faktörü kıstas alarak değiştirme yoluna da gitmişliğim vardır.

Programda bahsedilen biftek o gün itibariyle alamadım, veya canım istemiyor veyahut herhangi bir sebepten ötürü o an o programa dahil olmaktan çıkmış bir vaziyette iken, onun yerini dolduracak bir besin koymayı kendime amaç edinerek mevcut programa uymayı da sonuçlandırmış oluyorum. Nasıl mı? 225 gram biftek falanca gr protein, falanca sağlıklı yağlar şunu veya bunu içeriyor. Benim o an kazancım için ana ilke olarak koymuş olduğum kriter ne. Protein ve creatine mi veya içerisinde barındırdığı yağ mı? Bir kısmını belki balıktan almayı, bir kısmını salata yaparak zeytinyağından almayı, bir kısmını da y veya c besininden almayı hedeflerim.

Bu sayede programa özünde bağlı kalmakla birlikte esasen ufak değişiklikler ile bu beklenmedik, ihtiyaçların değişikliğine karşı koyamayacağımız durumlarda devreye B planı, C planı diye kendimce adlandırdığım durumlar girer. Bunlar da bu sonucu etkilemez. Bilakis, ilerleme yolunda yolunuza devam edebilmeniz için size moral ve katkı sağlamış olur.

Sualinize yönelik anlam derecelendirmelerini kendimce idrak ederek, farklı açılardan bakarak özet geçmeyi sualin özüne bağlı kalarak hedef aldığımı belirtir, sizin de spor yaşantınızda başarılı olmanız için niyaz ederim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir size.

Saygılarımla,

Azi, DEXONİA ve serkanhancer bunu beğendi.
  18. crln48

crln48 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    cardio yapıyomusun ?

19. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili crln48,

Diyet dönemi tamamen bitmiştir geçtiğimiz 3 haftalık idman sonrasında. Bunu kesin ve net olarak ifade edebilirim. Bu saatten sonra, ek olarak kardiyo ihtiyacım olmayacaktır. Yalnız şu bilinmelidir ki bu spora gönül vermiş bireyler tarafından, kardiyosuz yapılan bu spor, yani kardiyorespiratuar sistemimizin oksijen açıklarını kapatabilmesi için, güçlü Akciğerlere sahip olması gerekmektedir. Bu demek oluyor ki, aerobik olarak yapılması gereken idman şekillerini de içeren bir sporsal süreci yaşantımıza dahil etmeliyiz. Ben bu süreçte, bu seneden bahsetmek gerekirse, Haftanın 1 günü 2 saatlik yüzme sporu ile uğraşacağım. Dün itibari ile buna başlamış bulunmakla birlikte büyük haz aldığımı da eklemek isterim. Neden yüzme konusuna gelindiğinde ise, aerobik olarak yapılırken eğlendiren, tüm bedenin ihtiyacı olan su masajı diye vücuda yararı bilimsel olarak kanıtlanmış bir spor olduğu içindir. Tüm sakatlıkların hemen hemen sonrasında tavsiye edilmesi de gerçekten, sakatlıkların neredeyse 0'a eşit olduğu bu sporda hem tüm bedeni aktive ediyoruz, hem de kışın zorlu geçmekte olduğu, farklı arayışların doğduğu bu süreci yaza kadar atlatılması bakımından piskoterapiste gider gibi yüzmeyi yaşantımıza dahil ederek stresi uzaklaştırıyoruz diyebilirim kendi adıma.

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  20. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    yüzmeyi hangi gün yapıyorsunuz ve hangi zamanda bir çok kas grubu özellikle sırt trapez omuz gibi bölgelerin yüzmede çok çalıştığını okumuştum yani kas yıkımı olmaması için hangi zamana koymak gerekir

Sayfayı Paylaş