Fitness Kickbox, Boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve VolkanTaze tarafından 12 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. VolkanTaze

VolkanTaze Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Ben Fitness yaparak çok iyi derecede kilo verdim ve sporla verdiğim için güzel bir kilo kaybı oldu. Şu anda Boyum 186 cm Kilo 87 kg.
    Şimdi sadece karın bölgemde, ve göğüs kenarlarında koltuk altında biraz yağlanma kaldı. Yapmak istediğim plaj vücudu çok gelişmek istemiyorum. Bunun için en hızlı ve etkili yöntem hangisidir.

1. Fitness
    2. Kickbox veya boks haftada 3 gün 1,5 saat toplam 4,5 saat ve kalan diğer 3 günde karın egzersizleri (mekik, twis vs...)

Hangisi daha hızlı ve güzel sonuç verir sizce yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle selamin aleykum merhaba kardeşim

3. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Kickboks kg verdirir benim göbeğim vardı kickboksa gittim göbeğim gitti kondisyonum arttı teknik öğrendim sonra kulüb kapanınca bıraktım

4. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi istediğin vücudu body dede yaparsın muay thai yada kick box dada fark etmez aradaki fark ne olur diyeceksin şöyle söyleyim öncelikle fitness body butun sporların temelidir . Fakat bizler vücudu senin dediğin gibi fazla sisirmeyiz esnekligimizi hızımızı kesmesin diye sana şunu söyleyeyim ister fitness yap ama yaptigin vücut dövüş spor sanatlarinda eriyecektir duzenli agirlik kaldirmadigin icin bu olacaktir sonra istersen kick box yada box veya muay thai ye geç illaki vücudun eriyecektir cunku emin ol o dovus sporlarindaki kaloriyi hicbir yerde yakamazsin esnek olursun iyi bir dovuscu olursun body yapmissin zaten dovuscu olarak kolunu gogus bacagini calistir karnini calistir hem dovusmeyi ogren hem guzel vucudun olsun neden fitnessa onca para verip kas yapip baska yerse kayip edesinki ? Direk git dovus en azindan hayatin boyunca isine yarar kas ile güç birbirinden ayirilir bunu unutma

5. VolkanTaze

VolkanTaze Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim harika açıklamışsın

Serhat.. bunu beğendi.
  6. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Ayrıca kick box değil muay thai yap sadece kol ve bacağını kullanmayı değil hem kol hem bacak ,diz hem dirsek uçan dirsek öğren adam tekme attığında sadece kaçmayı değil o darbeye karşı savunma ile nasıl karşılık vereceğini öğren veya sadece bileğini değil kaval kemiginle neler yapacağını gor emin ol şaşıracaksin muay thai öneririm rakibin tekmesini tutup vurmak serbest omuzdan tutup diz vurmak vurduktan sonraa itip tekrar vurmak falan serbest belden kavrayıp ćelme takip yere atmak serbest zor değil emin ol zamanla ogrenirsin ve öğrenince iyiki yapmışım diyeceksin emin ol tabi karar senin

7. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Cok yanlis dusunuyosun kickboks veya herhangi bi dovus sporunda asla kas kaybi olmaz ben ara vermisti. Boksa bana salon felan sormustun wpden baya konustuk sana baya akil vermistim hatirlarsun belki muay thaiye baslamistin felan her sey ben 7 8 ay body yaptim ve guzel bi vucud elde ettim kickbokssa sinav mekik barfiks vs crossfit tarzi zaten calistirirlar normal beslendigin zaman guzel bi sekilde kas kaybi yasamazsin 2 aydir sifir fitness yag yaktim ustune kas ekledim

8. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    istemediğin kadar kick box yap düzenli olarak o ağırlığı kaldirmadikca kas erir ayrıca fazla kas bu sporlarda zarardan başka birşey değildir zaten 7 8 ayda yaptım dedigin vücut kendi kutleni astiysa kick box yapamazsın yaptığında zorlukları görürsün
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2016 ---
    Şu an bende MuayThai yapıyorum yapılan antrenmanlar kondisyon antrenmanları ve aşırı derece yorucu antrenmanlar şınav mekik barfix ile illaki kas yaparsın elde edersin kasi ama asla ve asla bir bodyci kadar şiş durmaz kasların anladinmi ? Dövüş spor sanatlarinda ideal vücut bellidir zaten plaj vücudu yeterli olur fazlası zarar
    Ben bu arkadaşa kas yapamazsın kassiz olursun demiyorum zaten sadece üzerinde sana bu spor için fazla olan kaslar erir diyorum zaten bunu kendisi eritecektir mecburen üzerinde olması gereken kasi o değil kendi vücudu belirleyecektir
    Sanırım oraya yazdığım açıklamayı tam olarak okumadin ? """bodyyapmissin zaten dovuscu olarak kolunu gogus bacaginicalistir karnini calistir hem dovusmeyi ogren hem guzelvucudun olsun neden fitnessa onca para verip kas yapipbaska yerse kayip edesinki ? Direk git dovus en azindan hayatin boyunca isine yarar kas ile güç birbirinden ayirilirbunu unutma""" body sporunu kendi çabaları ilede illaki yapar body hakkında yeteri bilgisi var ise tabi yapacağı dövüş sporunda da kas olacak ama yapacağı bu kasin şiş olması onu engelleyecektir aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak sıkıcı

Son düzenleme: 8 Ağustos 2016
  9. Kaan_16

Kaan_16 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Üstte cok güzel açiklamıslar fakat bende yazayim birkaç birsey.
    Bizim salonda v.gelistirme ve kickbox her ikiside var 4 aydir kickboxa gidiyorum son 1 aydırda hem kickbox hemde v.gelistirme yapiyorum simdi şöyle söyleyim her iki antreman bitiminde cok farkli yorgunluk oluyor kickbox cok cok daha fazla hareketli geciyor ve inan en az v.gelistirme kadar faydasi var kas görünümüne. Bizim salonda özel ders olarak boxta var mesela senle ayni boy/kilo oranindaki kisiler box yapiyor kickbox ağır geliyor yani amacin fit vücutsa fitnessin yanina bir spor eklemek istiyorsan kickbox en ideali kanımca. Hemde günlük hayatında sana avantaj sağlıycaktır.

Sayfayı Paylaş